Etiket: kravat

09 Mar
admin 0 Yorum

Fark Yaratan Erkeklere Fark Yaratan Kravatlar

Kategori: Moda

 

Müşteri memnuniyeti koşulsuz ilke kabul ederek, 1997 yılından itibaren tekstil sektöründe hizmet veren LA’PESCARA Kravat; seçkin ve kaliteli kumaşlar kullanarak ürettiği koleksiyonu tüm dünya ile birlikte ülkemizde de müşterilerine sunuyor. Evinizin rahatlığında alışveriş için kravatkolik.com adresli site üzerinden müşterilerine sunulan koleksiyonda, kalite, zengin çeşit ve uygun fiyatlar dikkat çekiyor.

 

En Son Kravat Trendleri

 

Birçok erkeğin vazgeçilmezlerinden olan kravat, farklı malzeme ve kumaş seçenekleri ile yepyeni çeşitlere kavuştu. Klasik kravatların yerini slim kravatların almasıyla başlayan kravat devrimi, pleksi kravatlara kadar ilerledi. Bulunduğu ortamda tüm dikkatleri üzerine çekmek isteyenler için özel olarak pleksi malzemeden ve el yapımı olarak üretilen pleksi kravatlar, bu yıl oldukça moda olacak gibi görünüyor. Hem spor kullanım hem de klasik kullanım için uygun örgü kravatlar ise, her yaştan erkeğin en popüler modelleri arasına girecek gibi duruyor.

 

Özel dokum makinelerinde en kaliteli iplik ile üretilen örgü kravatlar arasında, kırçıllı modeller ise bu senenin trendleri arasında olacak. Her dönem asalet ve şıklığın temsilcisi olan ipek kravatları ise son model tasarım ve güncel renkleri ile kravatkolik.com’da bulabilirsiniz. Noktalı, çizgili, puantiyeli, motif desenli, şal desenli, ekose, küçük desenli ve saten kravatlar ise tarzınıza bağlı olarak slim veya klasik formları ile tercih edilebilir.

 

Kravat Setleri ve Aksesuarlar

 

Kol düğmesi, bileklik, kravat iğnesi, yaka çiçeği, cüzdan, mendil, yaka iğnesi, papyon ve kuşaklar, kemer, pantolon askısı, fularlar gibi birçok aksesuar seçeneklerini de erkeklerin beğenisine sunan kravatkolik; ürün kalitesinden ödün vermeden, giyim ve yaşam tarzınıza uygun seçenekler sunuyor. Özel olarak kombine edilmiş setler ise hem hediye arayanlara, hem de hazır kombin severlere hitap ediyor.

 

Özel kutularında satışa sunulan; kravat, mendil, kol düğmesi, cüzdan, kemer ve kartlıklardan oluşabilen setler uygun fiyatları ve üretim kalitesi ile müşterilerin beğenisine sunulmuş. Hediye seçimlerinde zorlananlar için çağrı merkezi ile destek hizmeti veren siteden, kredi kartlarına taksit, havale veya kapıda ödeme seçenekleri ile alışveriş yapmak mümkün. Erkek modasının değişmez parçalarını güncel moda trendlerine uyarlayan koleksiyonları ile kravatkolik.com; farkını göstermek isteyen erkeklere, fark yaratan ürünler sunuyor.

 

Etiketler: Devamı »
08 Oca
admin 0 Yorum

Kravatlarınızı İğne İle Tamamlayın

Kategori: Moda

Erkekler için alışveriş yapmak, kadınlara nazaran daha kolay görülebilir fakat aslında erkekler için yapılan alışverişlerde, kadınlara göre daha dikkatli ve daha seçici olmak önemli bir konudur. Kadınlara göre daha sade ve daha kolay bir alışveriş gerçekleşeceği kesin olsa da, seçilecek parçaların dikkatli seçilmesi ve mutlaka tarz olması gerekmektedir. Erkek giyim ürünlerinin yanı sıra, tarzı tamamlayan önemli şeylerden biri de erkek aksesuarlarıdır. Erkekler için kadınlar da olduğu gibi çok sayıda aksesuar mevcut değildir. Belli başlı aksesuar ürünü kullanan erkeklerin, bu ürünleri kaliteli seçmeleri oldukça önemli bir konudur. Erkek aksesuarlarından biri kravat iğnesi modelleri olarak bilinir.

 

Kravat iğnesi modelleri, genellikle birbirine benzediği için ve hep aynı modeller üzerinde kravat iğnesiler yapıldığı için, farklı şeyler kullanmayı seven erkekler kravat iğnesi modellerinden birini kullanmak istemeyebilirler. Fakat çok farklı kravat iğnesi modellerini bulabileceğiniz sitemizde, istediğiniz modeli, istediğiniz rengi ve istediğiniz farklı tarzdaki bilekliği kolayca seçebilirsiniz.

 

           Kravat iğnesi modelleri yanı sıra, sitemizde erkekler için özel olarak tasarlanmış çok şık farklı aksesuarlara da ulaşabilirsiniz. Aksesuar, şık giyindiğinizde bir kravat, daha spor giyindiğinizde ise bir kemer ile kendini gösterebilir ve kıyafetiniz ile tarzınızı tamamlayıcı niteliktedir. Bu bağlamda, tarzınızı en iyi yansıtacağına inandığınız aksesuarı seçmek, sizi daha şık gösterecektir.

 

           Kravat iğnesi oldukça kullanılır ve fakat bunun yanında, kol düğmeleri, kemerler, kravat iğneleri, pantolon askıları, kemerler ve cüzdanlar da aksesuar sınıfına giren diğer şeylerdendir. Kravat iğnesi gibi bu aksesuarlarında şık olmasına ve mutlaka tarzınızı yansıtmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu nedenler ile aksesuar seçiminde özenli olmak önemli bir konudur. Aksesuarınızı kaliteli bir yerden alarak, aksesuarınızın kalitesini de belirlemiş olursunuz. Hiçbir zaman alelade yapılmış bir kemer ile özenle hazırlanmış ve kalitesi duruşundan belli olan bir kemer birbiri ile aynı etkiyi yaratmayacaktır.

 

Yalnızca kıyafetler değil, tarz olmak ve şık görünmek için aksesuarları da çok etkili bir şekilde kullanmak gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz aksesuarın herkeste olmamasına ve kıyafetiniz ile uyum sağlıyor olmasına özen göstermeniz gerekli bir konudur. Bunun için sitemizden alacağınız ürünler, sizi farklı göstermek ile beraber tamamlayıcı bir nitelik de sağlamaktadır.

Kaynak: kravatkolik.com

 

04 Kas
admin 0 Yorum

Siyak kravat asilliği

Kategori: Moda

 

Siyah kravat bilindiği üzere zarafetin, sadeliğin, asilliğin simgesidir. Beyaz bir gömlekte, kırmızı, hatta birçok açık renk gömlekte şık görüldüğü gibi, siyah kravatın siyah gömlekle kombini oldukça ilgi çekici gözükmektedir.1635 de,30 yıl savaşları sırasında Fransız Kralı için savaşan askerler arasındaki, Hırvat askerlerinin eşleri tarafından takılan,(her o düğüme baktıklarında, eşlerini, evlerini hatırlatmak amacıyla, hatta onları koruyacağına inandıkları için taktıkları bir düğüm niteliğinde kullanılmıştır. ) 2000 yıl öncesinde Çinliler daha sonra ise Bizanslılar tarafından takılmıştır. Günümüzde ise erkek giyiminde vazgeçilmez bir parça haline geldi. Siyah kravat.

 

Klasik giyim simgesi olarak gözükse bile spor giyimde de, kıyafet kombini arasında görmek mümkün. Öncelerde cenazelerde tercih edilen, matem, yas simgesi haline gelmiş. Daha bir ciddiyet havası veren siyah kravatın şimdilerde mümessillerde, devlet dairelerinde, memurlarda,hatta sosyal çevrede günlük olarak kullanıldığı görülen siyah kravatın modasının yıllardır geçmediğini, tek bir amaçla kullanılmadığını görüyoruz.

 

Uzun bir tarihe sahip olan kravat artık popüler bir aksesuar haline gelmiştir. Erkekler için zarafetin simgesi olarak bilinen kravat renkleri arasında en çok siyah kravatı tercih edilir.

 

İlgi çekmek için modanın da etkisinden ötürü genellikle pantolon kemerinin alt hizasına gelecek şekilde bağlamakta, gömlekle tezat oluşturmayacak, kaliteli rahat bir kumaş seçmekte, kış, yaz uyumuna göre(keten, yün ya da kumaş),tam aksi bir renk de seçmemekte, tercihlerini rahatlığına ve günümüz estetiğine uygun olarak seçmektedirler.

 

Moda ve imaj konusunda iddialı, ciddi, cesaretli, modern, seçkin bir görünüm kazandıran siyah kravatın, renklerin de dili olduğunu, belirlenmeyi beklediğini anlıyoruz. Belki de sadece kravat aksesuarı ilk bakışta sadece resmiyet simgesi olduğunu düşünsek bile. İlk ön yargılarımızı oluşturduğumuz sıralamada, ön yargılarımızı oluşturduğumuz ilk 4 dakikada fark ettiğimiz- ırk, cinsiyet, yaş cüsse, yüz ifadesi, gözler ve saç, giysiler, hareket ve duruş ise giyim bu bütünün bir parçası, aksesuarlarda gözümüze takılan, kişinin farkındalığıdır.

 

Asaleti, sadeliği yansıtan siyah kravatın yüzü ince gösterdiği de bilinmektedir. Resmiyet, matem duygusundan olarak sıyrılmadığı gibi, sosyal medyada mükemmel bir stil olarak yorumlanmaktadır. Siyah kravatı tercih eden, tarzıyla başarılarıyla ilgi çeken ünlülerin başında Emre Aydın oldukça ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştır.

 

Yorumlarda “hala içinde acı var, dışarıya vuruyordur, renk uyumu sağlamış, öğretmenimde tıpkı onun gibi siyah gömlek üzerine siyah kravatı takar çok beğeniyorum, hoş bir kombin “vb. gibi bahsedenler oldukça fazla. Görüldüğü gibi siyah kravatın modası asla geçmez.

 

 

01 Tem
admin 0 Yorum

İpek Kravat İle Şıklık Tanımlanıyor

Kategori: Moda

 

Kravat modasında birçok seçenek ve model bulunmaktadır. Saten, ipek, örgü, slim ve klasik model ve kumaşlarda üretilen kravatların arasında en öne çıkan model ipek kravatlardır. İpek kravat asilliğin ve zarafetin sembolü haline gelmiştir. Şık erkeklerin seçimi ipek kravatlar son derece şık ve kullanışlıdır. Erkek klasik giyimin tamamlayıcı unsuru olan ipek kravatlar mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Şık ve zarif beyler tarafından kullanılan ipek kravatlar özel modellerdir.

Kumaşı ile dağınıklık ve kırışıklığı barındırmayan ve yıllar geçse bile yıpranmayan özelliği ile hem şık hem de zarif erkeklerin seçimidir ipek kravat. İpek kravatlar yıllar geçse bile ilk günkü özelliklerini muhafaza eder ve yıkanma ile kırışmadan kalabilir. Özel kumaşı bu yönü ile sık tercih edilen kravat modelleri arasına girmeyi başarmıştır. İpek kravatları tercih eden erkekler dış görünüşüne son derece özen gösteriyor demektir. Genellikle takım elbiseler ile tercih edilse bile spor giyiminde tamamlayıcı aksesuarı olabilir ipek kravat.

İpek kravat kumaşı sayesinde özel bir yapımdır. Kırışmayan ve yıllarca kullanım ömrüne sahip olan ipek kravatların onlarca model ve deseni bulunmaktadır. Bu model ve desenler her senenin modası ile daha güzel ve şık bir değişikliğe uğramaktadır. Moda akımında her sezonda payına düşeni alan ipek kravat modelleri birçok renk ve desenden oluşmaktadır.

İpek kravatlarda genelde tercih edilen renkler siyah, yeşil, pembe, gri, mor, lacivert, kırmızı, bordo ve türkuazdır. Tercih edilen modeller ise çiçekli desenler, çizgili klasik modeller, sade düz renkler, küçük desenli modeller, kareli modeller, şal desenli modeller, özel motif desenli modeller, yaprak desenli modeller ve ekose şal desenli modellerdir.

Üretildiği ipek kumaşı sayesinde çok şık bir görünüm kazandıran ipek kravatlar şık erkeklerin dolabında mutlaka yeterli sayıda bulunmalıdır. Şık erkeklerin tercihi ipek kravatlar kullanışlı ve görünüm olarak çok güzeldir. Klasik ya da spor giyimde de tercih edilebilen ipek kravat modelleri erkeklerin tercih listelerinde ilk sırada yer almaktadır. Siz de gar dolabınızda bir ve ya bir kaç tane ipek kravat mutlaka bulundurun.

 

24 Haz
admin 0 Yorum

 Şık Ayrıntılar Kravatta

Kategori: Moda

 

Kadınlar kıyafet devriminden bu yana giyim sektöründe oldukça iyi ilerlemeler kaydetmişlerdir. Kadınlardaki şıklık ve uyumun tamamlanabilmesi için erkeklerinde en az yanlarında bulunan bayan kadar şık ve özenli olmaları gerekmektedir. Kadınlar için gelişen moda sektörü aynı oranda erkekler içinde gelişmektedir. Şık takımlar, gömlekler, pantolonlar seçenek açısından da gün geçtikçe olumlu yönde gelişim göstermektedir.

Gelişen moda sektörü ile birlikte kadın ve erkek kıyafetleri çeşitli aksesuarlara ihtiyaç duymaya başlamıştır. Kadınlar için takılar şallar süs iğneleri tokalar bu ihtiyaca karşılık vermektedir. Erkekler içinse bu olanaklar biraz daha azdır. Erkeklerin kullanabileceği aksesuarların başında saat kemer kravat fular kravat iğnesi ve kravat mendili gelmektedir.

Erkeklerin kullanabileceği aksesuarlar kadınlara oranla daha fazla özen gerektirmektedir. Erkek aksesuarlarının kadınlar kadar renk ve şekil seçenekleri bulunmamaktadır. Erkek aksesuarlarından son dönemde oldukça öne çıkanlarından biride kravat ve kravat mendilidir.

Bu aksesuarlar bir bütün olarak takım elbise ayakkabı ve kemerle değerlendirilmelidir. Özellikle kravat mendili kravata birebir uyumlu olmak zorundadır. Desenli tercih edilmiş olsa bile kravat mendili yoğun olarak kravatta bulunan rengi içermektedir. Siyah bir kravat tercih ediyorsak üzerinde değişik renkli desenler olsa bile siyah bir kravat mendili kullanılmalıdır.

Kravat ve kravat mendili günlük hayatta kullanılabilecek aksesuarlar değildir. Bu tarz kombinasyonlar özellikli davetlerde gecelerde çeşitli iş toplantılarında tercih edilir. Dolayısıyla kumaş olarakta kaliteli kumaşlar tercih edilmelidir. İpek saten gibi özel giysiler için kullanılan kumaşlar kravat ve kravat mendili içinde kullanılır. İcabet edilecek toplantıların niteliğine göre renkler açık veya koyu seçeneklere ayrılmaktadır.

Düğün nişan gibi davetlerde açık renk bir kravatla kombine edilen açık renk kravat mendili kullanabilirken iş toplantıları resmi yemekler esnasında koyu renk kravat ve ona uygun desenler içeren koyu renk bir kravat mendili uygun olabilmektedir. Erkekler son yıllarda kravat mendili tercih eder hale gelmiştir. Önceki yıllarda gereksiz bir ayrıntı olarak görülen kravat mendili, şıklık açısından tamamlayıcı bir öğe haline gelmiştir.

Erkeklerdeki bu değişim kadınlarda da olumlu reaksiyonlara neden olmaktadır. Artık davetlerde erkek ve kadın şıklıklarının yanında küçük aksesuarlarda da göz doldurmayı hedeflemektedirler.

 

17 May
admin 0 Yorum

Kravat Modellerinde Tercihiniz Ne Olmalı?

Kategori: Moda kravat

 

İlk olarak kravat denildiği zaman akla ilk gelen şeyin ne olduğunu anlatmak gerekir ki, büyük bir çoğunlukla erkeklerin kullandıkları, genellikle de gömleklerinin üzerinde kullandıkları bir boyun bağı olduğudur. Günümüzde her ne kadar bayanların kullandığı görülse de erkeklerin çoğunluğuna yaklaşamadıkları bir gerçektir.

 Örgü kravat tercih eden erkekler eğer ki iş görüşmesine gidiyor ise, bu genelde karşı taraftaki insanı ezebileceği düşünüldüğü zaman genel itibari ile tercih edilmemelidir. Çünkü örgü kravat genel itibari ile pahalı bir kravattır.

Tarihsel açıdan bakmak gerekirse ülkemizde ilk defa Tanzimattan sonra kullanılmaya başlamış, zamanla erkek giyiminin bir parçası haline gelmiş olan kravatlar Osmanlı Devleti içerisinde ise kullanan ilk padişah Sultan Abdülmecit olduğu bilinmektedir. Öncelikle aydınlar arasında yer almasına rağmen padişah tarafından kullanılması devlet dairelerinde de kullanılmaya başlanmasına neden olmuştur.

Kelimenin aslı Fransızca cravate kelimesinden geldiği tespit edilmiştir ki Hırvatlar, uzun bez kurdeleler takar ve bundan dolayı çeşitli kumaş ve derilerden yapılmış boyna takılan, kendine has bir bağlama şekli olan boyun bağları kullanırlardı. Hırvatların ilk olarak bir savaş esnasında eşleri ve anneleri tarafından bağlılık göstergesi olarak erkeklerin boyunlarına bağlamaya başlanması, Fransız hükümdarının hoşuna gittiği, akabinde ise Fransızlar tarafından bunun kıyafet olarak kullanılmaya başlanması hasebiyle günümüze kadar gelmiştir.

Günümüzde erkeklerin için bir şıklık sembolü olarak gördükleri kravatlar, kişiliklerinin de bir yansıması olarak karşımıza çıkmakta, çok çeşitli desen ve renklerde üretilmekte ve özel günlerde, iş yerinde, etkinlik veya davetlerde genellikte tercih edilmektedirler. Özellikle siyah kravat takan erkeklerin karşı cinse karşı duydukları hisleri daha rahat anlatmaları, günümüzde görülen hayatımıza kattığı renklerdendir.

Bilindik birçok markanın kravat kategorisinde çeşitli ürünleri bulunmakla birlikte küçük bir parça kumaş ile yapılan bu aksesuara yüksek miktarda para vermek istemeyen erkekler haklı olarak, kalite olarak düşük seviyede ama uygun fiyatlarda oldukları için kalitesiz kravatlardan almayı tercih etmektedirler. Ancak her ne kadar kalitesiz kravat tercih eden arkadaşlarımız var ise de kalitesiz kravatların ömrü daha kısa olacağı için bizler elimizden geldiğince kaliteli kravatlar almayı tercih etmeliyiz.

 

25 Nis
admin 0 Yorum

Her Yönüyle Kravat Modası

Kategori: Moda

 

Kravat modası erkek giyimi için kesinlikle çok önemli bir yere sahiptir. Sadece takması zorunlu olduğu için kravat takanları bir tarafa koyacak olursak bir takım elbise için belki de en kritik noktayı kravat oluşturur.

Çünkü eğer iyi bir kombin bilgisine sahipseniz ve renk uyumu, kumaş uyumu vb. Konularda az çok bilgili biriyseniz ufak dokunuşlar ile kombininizi birkaç seviye yukarı çekebilirsiniz. Ya da yeteri kadar bu tür konularda bilginiz yoksa renk, desen vb. konularda hangisi elime geçerse onu takarım kafasındaysanız misal sizin için çok önemli olan bir toplantıya belki de birkaç sıfır yenik başlama durumuna düşebilirsiniz.

Söylediğimiz gibi kravat modası önemlidir ve sanıldığının aksine oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Müşterisine her daim kaliteli bir hizmet sunmak isteyen hemen hemen tüm büyük firmalar üretimleri sırasında bu modayı göz ardı edemezler. Tabi üreticiler gibi insanlarda bireysel seçimleri esnasında bu modanın oldukça sıkı bir takipçisidirler.

Örneğin gökyüzü mavisi bir gömlek alan bir kişi şayet bu modanın iyi bir takipçisi ise bu gömleğe en uygun renklerin denizci tarzı koyu mavi, ateşe yakın bir turuncu veya koyu bir yeşilin oldukça uygun olacağını bilir.

Yada diyelim ki çizgili bir gömlek aldıysanız kravat seçiminizde uymanız gereken altın kural; gömlekteki ve kravattaki desen boyutlarının birbirinden farklı olması. Bu, çizgiler için de geçerli. Gömleğiniz ince çizgiliyse kalın çizgili bir kravat takın. Geometrik ve floral desenler kullanabilir.

Kravat üretiminin dünyadaki merkezine gelecek olursak bu noktada ilk sırayı kesinlikle İtalya hak ediyor. Kullandığınız kravat bir İtalyan markası ise hemen fark edilir ve karşınızdakine sizin hakkınızda değerlendirme yapmasına fırsat verir. Klasik ve tek renkli kravatlar ilk buluşma için en iyi tercihlerdir.

Markalarda öne çıkanlar ise; Zegna, Armani, Burberry, Ferragamo, Kirizia, Gucci… Özelliği biraz daha çok olsun, farklı bir etki yaratsın diyorsanız o zaman tercihinizi Versace, Cavalli ve Fornasetti’den yana kullanmalısınız.

Kravatın dünyadaki istatistiksel yerine bakacak olursak eğer;bugün dünyada 650 milyon kişi kravat takıyor ve ortalama yılda satılan kravat sayısı 800 milyon civarında. Bugün kravat için 20 milyon Euro harcanıyor. Bu da kravatın dünya pazarındaki yerine işaret ediyor. Ek bir bilgi olarak bir kravatın 85 ayrı bağlanma yöntemi var.

 

Etiketler: Devamı »
21 Mar
admin 0 Yorum

Moda Kravatlar İle Şıklığı Yakalayın

Kategori: Moda

Bilindiği üzere herkesin bir takıya, giyeceği şeylere ilgisi vardır ve bunlar kişilerin olmazsa olmazlarındandır ve güne başlangıçta bunları illa ki takınır ve gideceği yere giderler. Bir de bunları sevmeyen insanlar vardır fakat takmak zorundadırlar ve onların sevmediği şeyi takmayı kendilerine kabul ettirmeleri gerekir. Bunlardan başlıca olarak kravat evet kravatı kimi insan sever kimi insan sevmez ama sevenler için müjde her şeyin yeni modası olduğu gibi kravatın da artık yeni modası olmakta ve renk renk, çeşit çeşit kravatların da artık yeni modaları çıkmaktadır.

Eskilere bakarak tek renk ve kapalı renk kravatların sahne de olduğu çokça görülmektedir. Tabiri caiz ise kravat biraz itici bir takı olmakta beraber kapalı renkleri ile itici bir hale gelebilmektedir. Bunun için tasarımcılar moda kravat tasarlama yoluna baş koymuş ve yeni kravatlar tasarlamışlar.

Bu yeni çıkan kravatlar yeni renk ve yeni desenlere sahip olmakla beraber takınmak istemeyen insanlar için bile takınacak bir çekiciliğe sahip duruma gelmiştir. Her takım elbisenin içine veya spor giyinenler için spor kıyafetin içine olacak şekilde kravatlar mevcut olmaktadır. Ayrıca şunu da söylemek gerekirse her toplantının kendine göre havası vardır ve her insan o toplantının havasına göre hareket etmektedir.

Canlı renkler, kapalı renkler, açık renkler veya desenli renkler tercih etmektedirler. İşte bu seçilen kıyafetlerin içine yeni moda kravatlar ile ufak bir dokunuş yapılarak kişilerin daha şık duruşunu sağlamaktadır. Şunun da bilinmesi gerekir ki giyilen kıyafetin içine uygun şekilde kravat seçilmelidir.

Uyumlu seçilmeli ki hem kravat hem de giyilen kıyafet kendini göstersin Aksi halde yanlış renk ve uyum seçilirse kravat giyilen kıyafetin için de tabiri caiz ise sırıtır bir şekilde duracaktır. Yani sonuç olarak sevilmeyen kravat yeni çıkan modelleriyle sevilen hale gelmektedir. Kişiler yeni çıkan kravatları uyum sağlamak amacıyla kullanabilirler.

Kravat seçenekleri ile kendi tarzınızı oluşturabilir ve farkınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Bu sayede daha şık bir görünüme da sahip olursunuz. Kravatlar kurumsal imajınızı yansıtmada ekten rol görevini üstlenirken modayı da yakınan takip etmenize yardımcı olur.

 

Etiketler: Devamı »
20 Şub
admin 0 Yorum

Kravat Hakkında

Kategori: Moda

Kökeninin hangi dile dayandığına dair uzun tartışmalar yaşanmış olan ve hatta bilgi yarışmalarına konu olan bu konu, kravatın kökeninin Hırvatçadan geldiği hakkında hemfikir olunmasıyla kapanmıştır. Kravat, Hırvat erkeklerinin kadınlarına bağlılıklarını göstermek maksadıyla boyunlarına bağladıkları bez parçalarından çevrilerek günümüzdeki halini almıştır.

Bir dönem kadın erkek fark etmeden tüm insanların kâbusu haline gelmiştir kravat takmak. Eskiden okullarda kılık kıyafet kanununa göre takmak zorunda olan kadınlar da erkekler kadar takmaktan nefret ederdi. Ancak zamanla erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı haline gelmiştir. Hatta günümüzde kadınlarda kravatı aksesuar olarak kullanmaya başlamıştır.

Bu güzel takının uzun geçmişimizde yeri olmamış batılılaşma hareketleriyle kültürümüzde kendine yer edinmiş devlet dairelerinde çalışan memurlara zorunluluk haline getirilmiştir.

Kravatın bağlanması ve takılması ne kadar sorunlu olsa da erkekler için bir şıklık sembolüdür. Modelinde pek bir değişiklik yapılıyor olmasa da farklı desen (kareli, çizgili, puantiyeli, baskılı) ve renklerde üretilmekte, erkeklere bu konuda çeşitlilik sağlanmaktadır. Modelinde yapılan tek değişiklik ise kalın ya da ince uçlu olmasıdır.

Çok farklı şekillerde bağlanabilme özelliğine sahiptir. Önemli olan ise kravatınızın gömleğinizin rengiyle uyumlu olması ve bağlandıktan sonraki boyudur. Olması gerekenden kısa bağlanan ya da uzun bağlanan bir kravat ne kadar kaliteli giyinmiş olursanız olun sizi rezil edebilir ya da uygun boyda takarsanız şıklığınıza şıklık katabilir. Uygun boy ise kemer tokası hizasıdır. Kravat takarken dikkat edeceğiniz diğer bir nokta ise astarıdır. Kravatınızın astarı asla gözükmemelidir.

Kadınların erkeklere hediye alma sorununu en büyük yardımcılardan biridir kravat. Erkeklere alınabilecek hediyeler kısıtlıyken bir kurtarıcı gibidir. Kravatta tercih edilen renk genellikle siyahtır. Ancak gömlek renginize uyumlu farklı renklerde size farklı bir hava katacaktır. Son dönemlerde ise ince uçlu kravatlar revaçtadır.

Kravatın kalitesini anlamak için parmağınıza takın. Eğer sağa sola dönmüyor, dik duruyorsa bu kravatın kaliteli olduğu anlamına gelmektedir. Kravatlarınızı ya elde ılık su ile yıkamalı ya da kuru temizlemeye vermelisiniz. Aksi halde kravatlarınızın kullanım ömrünü azaltırsınız. Kravatınıza uygun bir mendil de kullanabilirsiniz ancak bu aynı renk ve desen demek değildir. Kravatı siyah kullanıyorsanız beyaz mendil kullanabilirsiniz mesela. Doğru kıyafet, doğru kravat ve diğer doğru aksesuarlarla doğru beyefendi olmaya adaysınız demektir.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: Devamı »
17 Ara
admin 0 Yorum

Kravat Tercihleri Değişti

Kategori: Moda

Hiç bitmeyen, tükenmek bilmeyen bir sektördür giyim sektörü. Çok çok eski zamanlardan beridir insanlar vücutlarını kapatmak için, bazen mevsimsel olarak soğuktan korunmak için, bazen sıcak günlerde rahat dolaşmak için kıyafet giymek zorundadırlar. Her bulunulan ortama göre de kıyafet tasarlamıştır modacılar. Mesela evde gece yatarken eşofmanlar üretmişlerdir. Spor yaparken şort tasarlamışlardır. İç çamaşırları vardır. Kış soğuğunda üşümemek için kalın montlar paltolar geliştirilmiştir. Resmi ortamlarda erkekler için takım elbiseleri tasarlanmıştır. Takım elbiselere aksesuar ve şıklık katmak için kravat üretilmiştir. Kravat dedik de bu küçük ama önemli aksesuar hakkında konuşmaya ne dersiniz.

Evet, erkekler için vazgeçilmez tek seçimdir kravat. En sıradan kişiye bile ayrı bir hava kadar. En biçimsiz insana bile ayrı bir renk katan tek aksesuarın adı kravat olarak belirlenmiştir. Kravat diyip geçmeyin sakın, dünya kadar ücret ödeyip aldığınız bir takım elbise berbat bir hal alabilir yanlış bir kravat tercihinde bulunduğunuz zaman. Hangi renkte takım elbiseyi hangi renkte bir gömlekle ya da hangi tarzda bir kravatla kombin etmeliyiz. Bu detay oldukça önemlidir şıklık ve modernlik için. Doğru kombin edilmiş bir kıyafet sizi oldukça iyi gösterecektir. Bunu asla unutmamanız gerekmektedir.

Kravat tercihlerinde de üzerinde önemle durulması özen gösterilmesi oldukça önemlidir. Özellikle tercih ettiğiniz gömleğin rengini baz almanız tavsiyemizdir. Günümüz modasına göre tercihlerde bulunmanız sizi daha havalı yapacaktır. Piyasada hemen hemen her yerde kravat bulabilmek mümkündür. Dolabınızı bütçenize uygun çok alternatifli ürünlerle doldurmanız önemlidir.

Kravat sayısındaki ve türündeki çeşitlilik de acil durumlardaki seçimlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu alanda da bakalım tasarımcılar ne gibi yeni farklı modeller geliştirecekler zamanla bunu göreceğiz. Ancak günümüzde daha renkli, dar kalıpta kesilmiş ince ve uzun kravat tercihleri daha popüler haldedir. Bu trendleri takip etmek kuşkusuz bizleri daha iyi gösterecek, toplum içinde daha rahat olmamızı sağlayacaktır.

Bu anlamda bizde modayı ve tasarımları takip etmeye, sizlere bu konularda daha kapsamlı bilgiler vermeye devam edeceğiz. Sizlerde modayı takip ederek demode duruma düşmekten kendinizi koruyunuz. Kravat diyip de geçmeyiniz. Doğru seçimler yapınız.

 

 

 

Etiketler: Devamı »
 

© 2012 Akra Blog - Kısacası Aradığınız Herşey

Sitede yer alan tüm içerik Akra Blog'na aittir.

Mobilya Site Haritası