Etiket: Saç bakım ürünleri

17 Nis
admin 0 Yorum

Saç Bakım Ürünleri Ve Güçlü Saçlar

Kategori: Türkçe Bilgi

 

SAÇ BAKIMI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Her kadının vazgeçilmezi olan saçların bakımlı ve güzel görünmesi büyük önem taşımaktadır. Saçların bakımlı ve temiz olması dış görünüşünün güzel olması bayanları olumlu olarak etkilemektedir. Bakımlı ve dolgun saçlar kişinin kendine olan özgüvenini artırdığı gibi güzel olarak hissetmektedir. Saç bakımında en önemli konu saçların düzenli olarak yıkanması ve ürünlerin kullanılması son derece önemlidir. Saç bakımında önemli olan diğer konu ise saç tipine uygun ürünler seçilmesidir. Eğer kendi saç tipinize uygun ürün kullanmaz iseniz sonuçları kötü olup daha büyük problemler ortaya çıkmaktadır. Saçınıza nasıl bir bakım yapacağınız saç analizi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Ürünlerde daha çok tanınan ve marka olan ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir.

 SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

 

Canlı ve parlak görünen sağlıklı saçlar kadınların estetik görünümünü ortaya koymaktadır. Bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar günlük bakımı dışında saçlar için özel serum ve maskelerle saçların daha sağlıklı ve canlı görünmesine neden olmaktadır. Saç bakım ürünleri şampuan kullanımı sonrasında saç kremleri ile saçlar daha yumuşak ve ipeksi olmaktadır. Saç kremlerinin genelde saç uçlarına uygulanması saç sağlığı açısından son derece önemli bir ayrıntıdır. Saçı yıpratan genelde saç boyaları ve fön makineleridir. Bu yüzden saçlarınızı yıkadıktan sonra doğal olarak kurumasına özen göstermeniz gerekmektedir. İki haftada bir kere doğal yağları saçlarınız için kullanmanız saç bakımını yapmanıza neden olmaktadır. Farklı çeşitlerde olan yağlar saçları beslemektedir.

 SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ VE FAYDALARI NELERDİR?

 

Her bütçeye uygun olarak bulunan saç ürünlerini herkes almaktadır. Saçın zaman içinde doğal yapısının bozulması genelde hava kirliliği ve stres gibi farklı sebeplerle dökülme ve saç problemleri ortaya çıkmaktadır. Kadınların önem verdiği saç problemlerine artık son diyen özel ürünlerle saçların eski haline dönmesi mümkündür. Sağlıksız ve yıpranmış saçlarla sosyal çevreden negatif yorumlar almak yerine saç ürünlerini kullanmak son derece önemli konudur. Saçların her zaman sağlıklı olması kişiyi psikolojik olarak etkileyip hayata daha güzel bakmasını sağlamaktadır. Ürünleri sürekli kullanarak sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanız kaçınılmaz bir durumdur.

 

10 Nis
admin 0 Yorum

Saç Bakım Ürünleri Seçimi

Kategori: dermatoloji

 

Saçlar görselliğimizi tamamlayan en önemli güzellik aracıdır. Ne kadar güzel bir cilde ya da kıyafete sahip olursanız olun, cansız ve mat bir saça sahipseniz görselliğiniz pek bir şey ifade etmez. Bu nedenle saçlarınıza gerekli özeni göstererek, saç bakım ürünleri kullanımları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

 

Saç bakım ürünleri konusunda tercih yaparken, genellikle ürün fiyatı ve daha önce kullanmamız, kararlarımızda etkili olmaktadır. Fakat bilmemiz gereken şu ki, saç bakım ürünleri kullanım amaçlarına göre temizleme yapmak, bakım yapmak ve şekillendirmek amacıyla kullanılır. Eğer seçtiğiniz bakım ürünü bu işlevleri yapmıyorsa, mutlaka farklı saç bakım ürünleri kullanmalısınız. Uygun fiyatına aldanıp saç bakım ürünlerinde, bilmediğimiz ürünleri kullanmak pek doğru değildir. Geri dönüşü olmayan hasarlar ve kelliğe kadar gidebilecek problemlere yol açabilir. Bu nedenle seçimlerinizde mutlaka bakım ürünü içeriğini dikkatlice okumalı ve saçlarınızda yıpranmalara neden oluyor ise ürünün kullanımı bırakılmalıdır.

 

 Saçlarımızın İhtiyaç Duyduğu Şampuan

 

Bir şampuanın tek amacı saçı temizlemek olmamalıdır. İçerisinde bulundurduğu saç vitaminleri ve yağları ile de bakım yapmalıdır. Bu nedenle saçın ihtiyaç duyduğu besinleri içerisinde bulunduran şampuanlar seçmeye özen gösterin. Saç tiplerine göre de çeşitlenen şampuanlar, saça gerekli bakımı sağlamadığı sürece pek bir şey ifade etmemektedir. İnce telli saçlar ya da çabuk yağlanan saçlar gibi farklı çeşitleri bulunan şampuanların doğru seçimi de saçlarınıza bakım yapmak açısından doğru olacaktır. Saçınız için gerekli tüm bakımı bir şampuandan beklemekte çok doğru değildir. Gerekli yağlar ve serumlar ile ihtiyacınız olan tüm bakımı kendiniz yapabilirsiniz.

 

 Saç Bakım Kremleri ve Kullanımı

 

Saç bakım ürünleri saçları yumuşatma açısından çok önemli bir yere sahiptir. Bazı kremlerin maske olarak da kullanımı saçın beslenmesini sağlayarak, bakım yapmaktadır. Saç kremleri yaklaşık saçta 5 dakika bekletilerek, iyice durulanmalıdır. Saç diplerine kesinlikle kremi uygulamayın. Çünkü ne kadar iyi durulama yaparsanız yapın, kremin saç diplerinde kalıntı şeklinde kalması ilerde saç dökülmelerine neden olabilir. Ayrıca iyi durulanmayan saç, kremin etkisiyle daha çabuk yağlanacaktır. Bu nedenle hem yumuşaklık veren hem de parlaklık kazandıran saç kreminin, işlevini yapabilmesi için doğru kullanımı çok önemlidir.

 

30 Mar
admin 0 Yorum

Herkes İçin Bakım

Kategori: dermatoloji

 

Ozon tabakasının delinmesi artık güneş ışınlarının bile daha zararlı ve daha hızlı etki gösterebilir olmasına sebep oldu. Bu nedenle insanların daha erken yaşlanması veya zararlı ışınlar nedeni ile bazı hasarlar yaşamasına sebep olabiliyor. Bu gibi sorunları en aza indirmek için mutlaka Cilt Bakım Ürünleri kullanmak gerekmekte.

 

Bunların yanı sıra yeni doğan bebekler için narin ciltlerini korumak ya da pişik gibi sorunları engellemek için Bebek Bakım Ürünleri kullanmak gerekiyor. Eskiden sadece kadınlara özel olduğu düşünülen bakım ürünleri ise artık farklı kategorilere göre hazırlanmakta ve genç kalmak isteyen erkeklerinde mutlaka Erkek Bakım Ürünleri kullanmaları şart. Bunların yanı sıra kullanılması gereken bazı bakım ürünleri var.

 

           Saç Bakım Ürünleri: Saç bakımı için saç tiplerine ve renklerine göre ayrılabilen, boyalı ya da boyasız saçlar için farklı formüller uygulanabilen gelişmiş seçenekler bulunmakta. Bu seçenekler konusunda alanında uzman ve dünyaca tanınmış ürünlerden kullanmak istiyorsanız Schwarzkopf, Wella ya da Bonacure markalarının size uygun ürünlerinden tercih edebilirsiniz.

 

           Makyaj Ürünleri: Kozmetik Markaları her geçen gün yeni ürünler üretmekte ve daha hassas daha formüllü ürünler ile birçok kadının daha fazla dikkatini çekmektedir. Fakat makyaj deyince bakanların dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Özellikle cilde uygun olup olmadığı hakkında bilgi edinmek gereklidir.

 

Bunun yanı sıra makyaj yapıp tüm gün öyle durmak olmaz. Mutlaka çantada da taşınması gereken bazı makyaj ürünleri ve bunlardan bazıları ve en önemlileri Ruj, Rimel(maskara), Fondöten ve Nemlendirici olmaktadır. Makyaj sonrasında en önemli ihtiyaç ise Cilt Bakım Ürünleri. Mutlaka her gün cildin tamamen temizlenip nemlendirilmesi makyajın göstermiş olduğu olumsuz etkiyi en aza indirecektir.

 

Parfümler ve Deodorantlar: Her insan güzel kokmak ister. Özellikle de gün içinde stres ve yorgunluk ile birleşen kötü kokudan kurtulmak ister bunun için kalıcı ve hoş bir kokuya ihtiyaç duyar. Bayan Parfüm ya da Erkek Parfümleri hakkında eğer kaliteli ve kalıcı bir koku istiyorsanız Bvlgari gibi markaları tercih edebilirsiniz. Parfüm konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise parfümün sahte ya da doldurma olmamasıdır. Çünkü bu tarz parfümler ciltte zararlı etkiler yaratmaktadır. Eğer günlük bir deodorant ile günü kurtarmak istiyorsanız Nivea gibi hem ekonomik hem de kalitesi ile dünyaca ünlü bir marka tercih edebilirsiniz.

22 Mar
admin 0 Yorum

Kozmetikte Bahar İndirimi

Kategori: Türkçe Bilgi

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte, her mağaza gibi kozmetik marketler de indirime girmektedir. %50 ye varan indirimlerin olduğu bu dönemde, fiyatları yüksek olup normal zamanlarda alamadığınız ürünleri almanız, hem ürünleri denemeniz açısından hem de kar etmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır. Bu ürünleri sadece kendinizin kullanması için değil, yılbaşı hediyesi olarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Peki, bu indirimlerde ne tarz ürünler alınabilir?

 

Cildin Olmazsa Olmazı: Nemlendirici

 

Nemlendiriciler, her yaşta insanın kullanması gereken temel cilt bakım ürünleri içerisinde yer alır. Cildin elastikiyetini kaybetmemesi için her gün sabah -akşam cildi nemlendirmek gerekir. Yılbaşı indiriminde en çok indirim yapan markalardan birisi de Nivea’dır. Nivea, bayan, erkek, yaşlı, genç herkese uygun içerikte ürünler ürettiği için, herkese hediye olarak verilebilir. Ayrıca cilt tipine göre ve yaşa göre farklı içerikler üreten bu marka her kesime hitap eder ve herkes tarafından kullanılabilir. Niveanın özel erkek bakım ürünleri serisi erkekler için de oldukça özel bir hediye olacaktır.

 

Saçlar için Alınabilecek Bir Mucize

 

Saçlar, dış etkenlerden çok etkilendiği için en çok bakmamız gereken yerlerdendir. Saç bakım ürünleri genellikle saçtaki yıpranmalara karşı beklentileri karşılamazlar. Özellikle şampuanlar, saçtaki yağlanmayı azaltmak, gidermek maksadıyla genelde saçlara bakım yapmak yerine kuruturlar. Bunun üzerine ek kremler uygulamak gerekir. Ancak başarılı saç ürünleri üreten marka Schwarzkopf, şampuandan kaynaklı kuruluk problemine Bonacure isimli şampuanıyla son verdi.

 

Bu şampuan, ekstra bir kreme gerek kalmadan saçları nemlendirip kabarmasını önler ve yıpranmalara karşı saçları korur. Tüm ürünleri olduğu gibi, Schwarzkopf’un bu ürünü de normal bir şampuana göre 4-5 kat daha fazla fiyata sahiptir. Ancak yılbaşı indiriminde merak edenler için yarı fiyatına düşebilir. Yine de bu şampuan çok yüksek fiyatlı gelirse, bu marka kadar başarılı olan ve fiyatı daha uygun olan Wella markasının nemlendirici etkili şampuanına da göz atabilirsiniz. Yılbaşı indirimi ile normal bir şampuan fiyatına düşecektir.

 

Süsünden Vazgeçemeyenler için: Makyaj Ürünleri

 

Şüphesiz, her bayanın makyaj ürünlerine ilgisi vardır. Yılbaşı indiriminde en çok faydalanılan ürünler şüphesiz kozmetik ürünleridir. Bayanlar, yılbaşı indirimi gibi büyük çaplı indirimleri takip ederler, kozmetik ihtiyaçlarını bu dönemlerde karşılamaya özen gösterirler. Çok fazla olan kozmetik markaları, birbirleri ile yarıştıkları için yüzde olarak en çok indirimler genellikle kozmetik ürünlerde olur. Pahalı markalardan fondöten alımı yapmak için en iyi zaman yılbaşı zamanı olacaktır. Hediyesi çok mümkün olmamakla birlikte, kendiniz için kaçırılamayacak bir fırsattır. Kişiden kişiye değişmesi gereken bir yapısı olmadığı için siyah bir rimel(maskara) ve yılbaşına uyması için kırmızı bir ruj, sevdiklerinize çok hoş bir hediye olacaktır.

 

Hoş Kokular

 

Parfüm, bayana ve erkeğe hediye edilebilecek en klasik ürünlerdendir. Çiçek kokulu bayan parfümü, sizleri riske atmayacak en hoş hediyelerdendir. Her bayanın hoşuna gider. Erkeklere parfüm hediye etmek biraz riskli olabilir Bayan parfümlerine göre kokuları daha ağırdır ve seçmek daha zordur. Bvlgari markasının erkek parfümleri, hediye için iyi bir seçenek olabilir.

 

Herkesi düşünen bu indirimler, elbette bebeklerinizi de düşünmektedir. Özellikle dermokozmetik markaların bebek bakım ürünleri, bu dönemde ucuz oldukları için bakılması gereken ilk seçeneklerdendir.

 

© 2012 Akra Blog - Kısacası Aradığınız Herşey

Sitede yer alan tüm içerik Akra Blog'na aittir.

Mobilya Site Haritası