Kategori: Ev tekstili

12 Ağu
admin 0 Yorum

Pike Ve Nevresim Takımı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kategori: Ev tekstili

Kaliteli bir uyku herkesin ilk isteklerinden biridir. Bunun için birçok kişi çeşitli noktalar dikkat etmekte fakat pike ve nevresim takımı seçimi çoğu zaman atlanmaktadır. Pike ve nevresim takımı birbiri ile benzerlik gösteren ürünlerdir. Nevresim takımı ile pike takımı arasındaki en büyük fark nevresim takımının hemen her mevsim serilebilmesidir. Pike takımı ise genellikle yazları kullanılmaktadır. Her iki üründe yatakların kapatılması için kullanılmaktadır. Yataklar ile doğrudan bağlantılı olan bu iki ürünün doğru seçilmesi uyku kalitesi açısından son derece önemlidir. Yalnızca kalitesiz kumaşlarda bir nevresim takımı üzerinde uyumak bile uyku kalitesini büyük oranda etkileyecektir. Bu gibi problemlerin oluşmaması için bazı önemli noktalara dikkat edilmeli nevresim ve pike takımı o doğrultuda seçilmelidir.

 

Pike takımının avantajları

 

Pike, farklı bir kumaşa sahiptir. Yazın klasik nevresim takımlarının yerine pike kullanılmasının başlıca sebebi kişiyi serin tutması ve rahat ettirmesidir. Tabi ki bu durum 0 pike olan takımlar için geçerlidir. Ucuza satılan pike takımı modelleri serin tutmanın aksine kişinin terlemesine yol açacak ve uyku kalitesini bozarak kişinin iyi bir şekilde dinlenmesini önleyecektir.

 

Nevresim takımı alırken dikkat edilmesi gereken noktalar

 

           Nevresim takımı alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kumaştır. Model ve tasarım faktörleri daha sonradan gelmektedir. Satın alınacak nevresim takımının kaliteli ve yumuşak bir kumaşa sahip olması son derece önemlidir. Pamuklu nevresim takımları yaz ayları için idealdir. Kumaş seçimi yapıldıktan sonra sıra model seçimine gelmektedir. Model seçiminde dikkat edilmesi gereken tek nokta odanın dekorasyonudur. Nevresim takımı diğer eşyalar ile uyumlu görünmelidir.

 

Nevresim takımı kumaşları

 

Kumaş açısından oldukça çeşitli olan nevresim takımları birçok farklı malzemeden yapılabilmektedir. Bunlardan en çok tercih edilenleri pamuk ve bambu içerikli kumaşlardır. Bu iki kumaş türü nevresim takımının kişiyi terletmesini önleyecektir. Bunun yanı sıra polyester ağırlıklı kumaşlardan yapılan nevresim takımlarının satın alınması son derece risklidir. Bu tarz nevresim takımlarının terleme yaptığı ve uyku esnası da rahatsızlık yarattığı bilinmektedir.

Kaynak: miraykaya

04 Ağu
admin 0 Yorum

Yeni Sezonun Nevresimleri Çok Sevilecek

Kategori: Ev tekstili

Ev Tekstili Ürünlerinde Çeşitlilik

 

Her zaman evinizde yenilik yapmak istediğinizde en güzel olanını almak ve uygulamak istersiniz değil mi? Ev dekor çalışmalarında olduğu gibi döşeme seçimi ev eşyası seçiminde de hep bir uyum olsun istersiniz. Nevresim de ev tekstili olarak sınıflandırılıyor. Tüm eşyalarınızda olduğu gibi nevresim takımı çeşitlerinde de aradığınız uyumu yakalamaya özen gösterenlerden misiniz; O halde en güzel örnekleri ve farklı renk seçenekleri ile tüm nevresim takımı çeşitlerini incelemelisiniz. En modern eşyalar ile evinize renk katabilirsiniz. Çeşitli seçenekleri ile oldukça şık ve birbirinden güzel modelleri ile bu nevresim modellerini çok seveceksiniz.

 

Rengarenk Nevresim Takımları

 

Çeşitli modelleri ile tüm nevresimler evinize ayrı bir hava katacak. Hem çift kişilik hem de tek kişilik olmak üzere tüm nevresim türlerinde yeterince çeşitli ve farklı seçenekleri bir arada bulabilirsiniz. Evinizin havasını değiştirecek bir uygulama mı yapmak istiyorsunuz? Bunun için en güzel seçenekleri ile karşınıza çıkan bu harika desenleri ile herkesi büyüleyen nevresim takımı modellerini değerlendirmeye ne dersiniz! Farklı birçok modeli bulunan ve de birbiri ile uyumlu renklerle tasarlanmış olan nevresim takımlarını kullanışlı oldukları için de çok beğeneceksiniz. Evinizi yenilemek istediğiniz zaman en güzel nevresim takımları sizin için en büyük yardımcı olacak. Sevdiğiniz renkler ile evlerinizin hatta odalarınızın havasında çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. Renginizi bulup mutluluğu yakalamanızı sağlayacak olan nevresim takımlarını seçmekte geç kalmayın.

 

Her Açıdan Tercihiniz Olacak Nevresim Takımları İle Yaşam Kalitenizi Arttırın

 

Yaşam kalitesini arttıracak olan dekorasyonlar herkesin ilk tercihi olmaktadır. Tasarımı oldukça titiz bir şekilde yapılmış olan nevresimleri evlerinizde kolaylıkla görebilirsiniz. Tüm nevresim takımı çeşitleri büyük bir özenle yapıldığını kolaylıkla hissedeceksiniz. Sadece kumaşı ya da ham maddesi de değil dokusu, rengi ve tasarımı ile de kalitesini her yerde hissettirecek olan nevresim çeşitleri ile karşılaşmaya hazır olmalısınız. En güzel nevresim çeşitlerini en doğru şekilde değerlendirerek kaliteli hizmetten faydalanmak için bu fırsatı kaçırmayın. Yaşamınıza renk ve canlılık katacak tüm ürünleri inceleyip, evinizin dekoruna ve tarzınıza uygun ürünler ile yaşamın tadına varmaya ne dersiniz!

Kaynak: www.miraykaya.com

31 Tem
admin 0 Yorum

Yeni Sezon Bornoz Takımı Modelleri Nelerdir?

Kategori: Ev tekstili

Bornoz Takımları

 

Kişisel bakım için evlerde en gerekli araçlar arasında olan bornoz takımı, bu günlerde dikkatleri üzerine topluyor. Bunun nedeni ise, çok gösterişli ve göz alıcı modellerin üretilmiş olmasından dolayıdır. Bu bornozları üreten birçok firma ve marka vardır.

 

Devamlı üretimler olduğu için, firmalarda doğal olarak kendilerini satış yarışı içerisinde bulmuştur. Bir firmanın fiyatının uygun olması, diğer firmanın da indirmesine neden olmaktadır. Durum böyle olunca, bornoz takımı fiyatları dip seviyelere gelmiştir. Bu durum en çok bornoz kullanan insanlara yaramıştır. Son olarak kaliteli ve gösterişli bornozlar piyasaya sürülmüştür. Günümüzde herkesin en az 1 adet bornoz takımı vardır. Bu takımlar yalnızca evlerde giyileceği için, fazla gösterişli değildir.

 

Son Moda Bornoz Modelleri

 

Firmaların yarış içerisinde olmasından dolayı ortaya çıkarılan bornoz takımları, daha önce eşi ve benzeri görülmemiş türdendir. Birçok yeni renkte ve özellikte bornoz takımı vardır. Geçtiğimiz yıllarda bornoz takımları hep sabit bir renkte üretilir ve bu renkler klasikti. Fakat şimdi resimli ve çeşitli görsel ögeli bornoz takımlarını görmek bile mümkündür. Üstelik bu bornoz takımı fiyatları çok uygundur ve rahatlıkla satın alınabilir konumdadır. Diğer bir dikkat çeken yeni model ise, diz üstü olan modeldir.

 

Özellikle bayanlar bu modellere yoğun bir ilgi göstermiştir. Üretimi yapan firmalar bu bornoz takımı modelini çok sattığını dile getirmiştir. Önümüzdeki günlerde yeni modellerin çıkacağı hakkında bilgiler de verilmiştir.

Kaynak: www.miraykaya.com

21 Tem
admin 0 Yorum

Bornoz Takımı Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kategori: Ev tekstili

Bornoz nedir, nasıl üretilir? Bornoz banyodan sonra kurulanmak için kullanılan giyilebilir mont şeklinde bir havludur. Bornoz üretim aşamaları ile havlu üretim aşamaları aynıdır. Öncelikle iplikler sarılıp boyanarak renklendirilmektedir. Ardından dokunarak dikim işlemi gerçekleşmektedir. Bornoz üretiminde hidrofil, türbang, enzim ve silikon kullanılmaktadır.

Bornoz üretiminde kullanılan hidrofilin suyu emme özelliği vardır. Silikon ise bornoza yumuşaklık özelliği sağlamaktadır. Enzim bornozda tüylenmeyi önleme özelliğine sahiptir. Türbang ise ürüne düzgün ve yumuşak dokunma özelliği sağlamaktadır.

 

           Bornoz takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bornoz alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan ilki kalitesi olmalıdır. Bunun dışında modeli ve bedeni de çok önemli olmaktadır. Naylon ve sentetik malzemelerden üretilmiş bornozlar hem sağlığa zararlıdır hem de yeterli kurulanma sağlamamaktadır. Aynı zamanda kullanım süreleri de kısa olmaktadır.

 

           Bornoz takımı modelleri nelerdir? Bornoz modelleri arasında; kısa boy, orta boy, tam boy ve hafif bornozlar yer almaktadır. Kısa boy bornozlar diz hizasından yukarda olan modellerdir. Yaz aylarında ya da ılıman iklimlerde tercih edilmektedir. Kullanımı oldukça rahat ve pratiktir. Orta boy bornozlar diz altına kadar uzanan bornoz modelidir. Duş sonrası kullanımı oldukça rahattır. Tam boy bornozlar ise ayak bileklerine kadar uzanan bornoz modelidir. Hafif bornozlar ise yaza uygun olan bornoz modelidir. Sık yıkamaya rağmen bozulmayan ve yıpranmayan modeldir.

 

Bornoz kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

-Bornozlar ürün etiketinde yer alan yıkama talimatına göre yıkanmalıdır.

-Bornozun ilk 3 yıkamasında yumuşatıcı kullanılmamalıdır. Kullanılması durumunda ürünlerde tüylenme ve tüy dökme sorunu ile karşılaşılmaktadır.

-Çamaşır makinesi tam doldurularak bornoz yıkaması gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda yıkandığı takdirde mekanik çarpmaların verdiği zararlardan dolayı yıpranmalar oluşacaktır.

-Yıkama sonra kurtulmadan uzun süre ıslak bekletilmemelidir.

 

           Bornoz takımı her evde mutlaka bulunan tekstil ürünlerinden biridir. Özellikle çeyizlerde alınması gerekenler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bornoz takımları kişilerin zevkine göre renk ve modelde bulunmaktadır. Özellikle çeyiz dükkanların da farklı kalite ve modellerde çeşitleri mevcuttur. Aynı zamanda internet üzerinden de çok sayıda çeşit ve desende bornoz takımlarına ulaşmak mümkündür. Bornoz takımları seçiminde mutlaka ürünün kalitesi ön planda olmalıdır. Böylece kullanım süreside uzun olacaktır.

Kaynak: miraykaya.com

 

© 2012 Akra Blog - Kısacası Aradığınız Herşey

Sitede yer alan tüm içerik Akra Blog'na aittir.

Mobilya Site Haritası