Kategori: Kişisel Bakım

03 Tem
admin 0 Yorum

Cilt Bakımında Yanlış Bilinenler

Kategori: Kişisel Bakım

 

Herkesin cilt yapısı farklı olduğu için cilt bakımında kullanılan malzemelerinde her cilt yapısına uyması beklenemez. Cildin öncelikle nasıl bir yapıya sahip olduğu ve hangi ürünlerin tercih edilebileceği konusunda kişiye bilgi verilmesi gerekmektedir. Çok fazla yağlı bir cildi olan kişilerde yağ bazlı ürünler tercih etmek cilt dokusuna zarar verecektir. Bunun dışında kuru ve normal cilt tipine sahip olan kişilerde ise yanlış cilt bakım ürünleri kullanmak cildin aşırı kurumasına ve bazı cilt hastalıklarına sebep olabilir.

 

Yağlı Ciltlerde Bakım Nasıl Olmalı?

 

Cilt tiplerinin farklı cilt  ürünleri kullanması cilt dokusuna zarar vermeksizin bakım yapılmasına yardımcı olur. Yağlı ciltlerin en büyük yanılgısı kullanılan yağ bazlı ürünlerin cildi nemlendirdiği düşüncesidir.

 

Yağlı ciltler ekstra yumuşaklık sağlayan ve ciltteki yağ dengesini dengeleyen cilt bakım ürünleri tercih etmek zorundadır. Özellikle yağlı ciltlerde gözenekler geniş olduğundan temizliğine özen gösterilmelidir. Gözenekler çok sık ve geniş olacağından cildin siyah nokta ve sivilce oluşumu kuru ve ya normal ciltlere göre daha fazla olmaktadır. Cildin yağ dengesini sağlayıcı temizleyici, nemlendirici veya tonik tercih edilerek cilt bakımı yapılabilmektedir. Devamında da cildin yapısını koruyucu ürünler tercih edilmelidir.

 

Kuru Ve Normal Ciltlerde Bakım Nasıl Olmalı?

 

Kuru ve normal ciltlerin en büyük şikayeti ciltte oluşan kurumadır. Ciltte kuruma başladığında mat ve pütürlü bir görüntü olmaktadır. Cilt bakım ürünleri tercih edilirken nemlendirici oranı yüksek su ve yağ bazlı ürünler kullanılmalıdır. Çoğu kişi cilt tipi hakkında bilgi sahibi olmadığından cildine yanlış cilt bakım ürünleri ile bakım yapmaya çalışmaktadır. Kullanılan maske ve benzeri birçok ürünün cilt yapısına fayda sağlayan ürünler arasında seçilmelidir.

 

           Cilt bakım ürünleri kullanılırken cildin yapısı ve neye ihtiyacı olduğu konusunda bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Cildin normal nem dengesi kullanılan ürünler yüzünden hasar gördüğünde tekrar eski haline getirmek için uzun bir süre gerekebilir. Doğru ve düzenli bir şekilde kullanılan cilt bakım ürünleri cildin bir alt yapısına ulaşarak daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Bu sayede cilt dokusunda herhangi bir bozukluk söz konusu olmaz.

 

22 Tem
admin 0 Yorum

Tıraş Bıçak Çeşitleri

Kategori: Kişisel Bakım

Özellikle de çalışan erkekler için tıraş en büyük sorunlardan biridir. Ayrıca da bazı erkeklerin sakalları daha fazla olup ve de daha hızlı bir şekilde çıkmaktadır. Bu yüzden de kaliteli bir tıraş bıçağı kullanmak çok önemlidir. Birçok farklı tıraş bıçağı markaları piyasada bulunmaktadır. Bunların bazıları öyle kalitesiz oluyor ki, daha ilk kullanımda hiçbir işe bile yaramayabiliyor.

 

Bu yüzden genel olarak herkesin bildiği markaları almak oldukça önemlidir. Bilindiği üzere birçok farklı tıraş bıçağı çeşitleri bulunmaktadır. Bunların içinde genel olarak kullan at bıçaklar erkekler tarafında sıkça kullanılan tıraş bıçağı arasındadır. Fiyat olarak hem uygun hem de tek seferde kullandıktan sonra atmak erkeklerin tercih ettikleri arasında geçer. Elbette sadece bu değildir, aynı zamanda da bıçak sayısı fazla olan ve üzeri jelle kaplı jiletler de çokça kullanılmaktadır. Bu daha çok uzun süre kullanma avantajı olduğundan dolayı ya da hassas ciltli erkeklerin kullandığı türden tıraş bıçağı olarak da geçmektedir.

 

           Farklı Tıraş Bıçakları

 

Bu konuda birçok farklı tıraş bıçağı mevcuttur elbette. Tabi bu kişinin bütçesine göre de değişire. Kimi bir paket için 10’lu ya da 5’li olarak satılan tıraş bıçaklarını kullanırken kimileri 3’lü, 4’lü ya da 5’li tıraş bıçaklarını kullanır. Sadece bu çeşitler değil, aynı zamanda da son teknolojiden faydalanmış pilli makineler da mevcuttur. Birçok farklı marka her geçen gün ya kalitesine yeni teknolojiler ekliyor, ya da tıraş bıçaklarının bıçak kısımlarındaki sayıyı arttırıyor. Tüm bunların işe yaradığı söylenebilir mi? Birçoğu için evet. Çünkü keskinlik açısından daha iyi tıraş bıçakları her geçen gün piyasa ki yerini almaktadır.

 

Özellikle de herkesin bildiği bir ya da büyük markanın verdiği rekabet ile insanlar daha fazla faydalanıyor. Her geçen gün yenilenen tesislerde üretilen tıraş bıçaklarının kalitesi her yıl gelişmekte ve piyasadaki yerini almaktadır. Bunu yanında en çok kullanılan tıraş bıçakları arasında tak çıkar başlıklı halde satılan tıraş bıçakları da mevcuttur. Tabii her bütçeye ve her cilde göre kişinin kullandığı bıçak çeşidi değişir elbette unutmamak gerek.

 

 

22 Haz
admin 0 Yorum

Birbirinden Farklı Tıraş Bıçakları

Kategori: Kişisel Bakım

 

Belki de erkekler için en can sıkıcı durumlardan biri de tıraş olmaktır. Aslına bakılırsa bu çok da önemli bir durum gibi görünmemesine rağmen, bunu en iyi her gün üstelik sabahın erken saatlerinde kalkıp henüz uyku bile doğru dürüst açılmamışken tıraş olmak zorunda kalan erkekler daha iyi bilir. Bu sebepten dolayı da tıraş bıçağı her şey daha önemli hale gelmektedir. Eve elbette her sene bu konuda teknolojinin de yardımı ile daha kullanışlı ya da daha pratik birçok farklı tıraş bıçağı piyasaya sunulmaktadır. Örneğin kullan at tıraş bıçakları bir alternatif olarak kendini gösteriyor.

 

Hem bütçe açısından hem de günlük kullanılma avantajı ile paket içinde birden fazla şekilde satılan çeşitler oldukça rağbet görmektedir. Fakat bu tür tıraş bıçaklarını alırken markalı olup olmadıklarına dikkat edilmelidir. Yoksa ucuz diye alınan bu şekildeki birçok farklı tıraş bıçakları daha ilk seferde yüze büyük bir zarar verebiliyor.

 

Paket Halinde Satılan Tıraş Bıçakları

Elbette bu paket halinde satılan tıraş bıçağı hem cebe uygun olabiliyor hem de günlük kullanım için işle yarabiliyor. Ancak dendiği gibi bunun da marka olanlarını evde bulundurmak oldukça önemlidir. Tüm bunların yanında bir de tekli olanları bulunmaktadır. Bu tür tıraş bıçağı setleri genel olarak markasına göre oldukça pahalı olabiliyor.

 

Ancak özellikle de hassas cilde sahip birçok insanın bu tür bir tıraş bıçağını kullanması oldukça önemlidir. Bunun sebebi ise bıçaklarının hem birden fazla olması hem de üst kısmındaki jelin cildi yumuşatması ile keyifli bir tıraş sunmasıdır.

 

Bir diğer yandan pille çalışan tıraş bıçakları da piyasada bulunmaktadır. Yine de ister çoklu bıçaklı tıraş bıçakları isterse de tekliler4 olsun bu noktada en önemli şey kalitesine bakılmak olmalıdır. Yoksa işe giderken yüzden bir ya da birkaç kesik ile gidilebilir.

 

Alınması Gereken Bir Takım Önlemler

Tüm bunların haricinde, tıraş bıçağı haricinde alınabilecek farklı yöntemler de vardır. Bunlardan biri de tıraşa başlamadan önce mutlaka yüzün su ile iyice yıkanmasıdır. Bu sayede cilt yumuşayacak ve tıraş daha kolay ve sorunsuz yapılacaktır.

 

 

 

© 2012 Akra Blog - Kısacası Aradığınız Herşey

Sitede yer alan tüm içerik Akra Blog'na aittir.

Mobilya Site Haritası