Kategori: Teknoloji

Teknoloji haberlerini bizden takip edin geriden gelip zamanı yakalamaya çalışmayın. En güncel teknoloji haberleri burada.

16 Kas
admin 0 Yorum

Toner dolum mürekkebi

Kategori: Teknoloji

 

OCP İnternetin yaygınlaşması ile birlikte nerdeyse tüm işimizi çevrimiçi halleder olduk. Eskiden ansiklopedi araştıran gençlik artık Google da araştırıp çıktısını alıp ödev hazırlıyor. Öğretmenler de ev ödevi verirken bu şekilde ister oldu artık ödevi. Her evde bilgisayar zaten var ama artık yazıcı da aynı oranda yaygın.

 

İhtiyaca göre yazıcı tercih ediliyor. Kimi renkli de olsun nasıl olursa olsun derken öteki bana en fazla sayıda çıktı veren en hızlı çıkartan yazıcı lazım diyor. Pek çok marka her türlü ihtiyaca göre model belirliyor. En bilmeleri HP, Canon, Epson, Samsun…

 

Yazıcıları yaygınlaşması tatbiki yazıcı sarf malzemelerini de yaygın bir pazar haline getirdi. Diyelim ki hp yaz içiniz var. Hp toner hp mürekkep gibi pek çok ürün de yazıcı kullanıcısı olarak zamanla ihtiyacınız olacak şeyler.

 

Aslında yazıcının bir kere kolaylığını görünce kimse idareten yazıcı almak istemiyor. İlk aldığın yazıcı idareten olduysa mutlaka ikinci kez ihtiyaçlarını belirleyip ve genelde lazer hızlı ve daha fazla kâğıt çıktısı verebilen ve tatbiki daha geç bozulan bir urun tercih ediyor insan. Bununla birlikte dolumu yapılabilen, yedek tonerine uygun fiyatla kolay ulaşılabilen tercihe göre muadil toneri bulunabilen modeller de seçim dâhilinde. Hp yazıcıya muadil toner muadil hp mürekkep bulamadıktan sonra almak da çok istemeyiz.

 

Bu durumda yazıcıların da eskiden bilgisayarın toplaması olduğu gibi parçaları zamanla değişebilir ve uzun ömürlü olanları tercih edilmekte.

 

Peki, en güvenilir yazıcı markası hangisi ve ben o markayı ne sebeple almalıyım?

Marka yazıcı genelde iş yerlerinde kullanılan daha uzun ömürlü hızlı cifti sağlayan bir marka. Tabi ki bu özellik hp de modelinden modeline değişiyor. Öte yan dan da hp yedek parçalarını daha doğrusu hp mürekkep hp toner gibi parçaları Google a yazıp kolayca seçeneklere ulaşabiliyorsunuz. Bütçenize ve tercihe göre muadil toner ya da orijinal toner sipariş edebiliyorsunuz. Orijinal toner makinenizin garanti kapsamından çıkmaması için de önemli.

 

Seçim kişiden kişiye elbette ki farklılık gösterir.

 

 

11 Kas
admin 0 Yorum

Bitmeyen kartuş=bitmeyen tasarruf

Kategori: Teknoloji

 

Dünyanın değişmesiyle birlikte, bilgi ve belge akışının da seri hale geldiğini görmekteyiz. Temelinde elektronik yapının yer aldığı, bilgi teknolojilerinin en çok kullanılan ürünlerinden biri de şüphesiz ki yazıcılardır. Pek çok alanda yeterlilik gösteren iş yerlerinin vazgeçilmez eşyasıdır yazıcılar. Yazıcılarda en önemli sorun ise kartuş durumudur. Bu makalede, bu sorunun çözümüne yönelik bir konuyu ele alacağız. Konumuz; bitmeyen kartuşlu yazıcı.

 

Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı Nedir?

 

Sıradan yazıcıların sistemi şöyledir; mürekkep püskürtme sistemiyle çalışan bu yazıcılar, milimetrik kanalları sayesinde, kağıt üzerine, mürekkep damlaları fışkırtır. Böylelikle yazma işlemi gerçekleşir. Bitmeyen kartuşlu yazıcı sistemi ise farklıdır. Bu tip kartuşlarda, yazıcının baskı işlevini yerine getiren baskı kartuşları, kendilerine bağlanan tank sistemi ile beslenmektedir.

 

Tank Sistemi Nedir?

 

Tank sistemi diye adlandırılan bu sistem; yazıcının dış kısmına, yazıcının kendisine herhangi bir zarar vermeyecek şekilde monte edilmiştir. Tank sistemi, kartuş bağlantıları ve hortumları içine alan bir yapıdır.

 

Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı Nasıl Çalışır?

 

           Bitmeyen kartuşlu yazıcı üreticileri, bu tanklı sisteme yazıcının dışında yer vermiştir. Tanklar, hortumlar vasıtasıyla, yazıcı içindeki kartuşlara bağlanmıştır. Tankların her biri, yaklaşık olarak 80 ile 100 ml arasında değişen miktardaki mürekkebi içinde bulundurur. Bu da şu anlama gelir ki, 4 tank bulunduran bir bitmeyen kartuş sisteminde, toplamda yaklaşık olarak 400 ml mürekkep bulunmaktadır.

 

Bu miktarla birlikte, yaklaşık olarak 3000-5000 arası sayıda çıktı almak mümkün hale gelmektedir. Böylelikle de bir sayfa çıktının maliyeti 1 kuruş olmaktadır.

 

Bitmeyen Kartuşlu Yazıcıların Kullanım Kolaylığı

 

Bu tip yazıcılarda, kullanılan ve daha önce de tarif ettiğimiz tank sistemi, içi görünen bir sistemdir. Bu da, tankların içindeki mürekkep miktarının kolaylıkla kontrol edilmesi anlamına gelmektedir. Mürekkep durumunun takip edilmesindeki kolaylık, yazıcıdan alınan performansın sekteye uğramasını engeller.

 

Mürekkep doldurma işlemi de son derece basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yazıcı içindeki kartuşlar boşaldıkça, tanklar içerisinden sürekli olarak mürekkep çekmektedir. Bu son derece basit ve fonksiyonel bir sistemdir.

 

 

 

           Bitmeyen kartuşlu yazıcı satın almak için saydığımız üzere pek çok sebep bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde, binlerce sayfa çıktı, hatır sayılır oranlarda tasarruf edilerek sağlanabilmektedir.

 

 

07 Eki
admin 0 Yorum

HP Kartuş Dünyası

Kategori: Teknoloji

 

            HP kartuş genellikle yazıcılarında bulunan ve orijinal olmayan kartuşlar kullanılır. Yazıcılar ile satılan kartuş 2-3 defa doldurulduktan sonra kullanılmaz hale gelir. Bu kartuşların yerine orijinal HP kartuşu alınması gerekir. Kartuşlar üç renkli ve siyah renkli olmak üzere iki çeşittir. HP 650, HP 900, HP 301 gibi yazıcı modellerine göre değişir. HP kullanılan yazıcı ve kartuş modelleri yazıcıdan yazıcıya değişiklik gösterir.

 

Bir kartuşta çok sayıda püskürteç bulunur. Her bir püskürteç birbirinden ayrık şekilde gelen elektrik akımı ile mürekkebi püskürtürler. Bunun için kartuş mürekkepleri içeriği bakımından kaliteli yerlerde doldurulması gerekir. HP kartuş doldurulurken püskürtme şekline bakılıp iyice dolduğunu anlamak gerekir. Genelde şikâyetler çok çabuk kartuş bittiği yönündedir. Kartuş yapısı içerisinde biraz hava boşluğu bırakılır fakat iyi doldurulmamış kartuşlar çok çabuk bir şekilde bitmektedir.

 

Nereden alınır

 

HP kartuş bütün bilgisayarcı, kırtasiye ve teknolojik ürün satan yerlerden bulmanız mümkündür. Herkes kendi kar marjı ölçüsünde bir fiyat koyup, satmaktadır. Tavsiye edilen alınan yerin güvenilir olmasıdır. Büyük teknoloji mağazaları Teknosa, Media Markt ve Vatan computer gibi yerlerden alınan ürünler daha kaliteli ve daha pahalı olmaktadır. Yine bu firmalar taksit imkânı ve garanti süresi içerisinde sizlere ürünlerini pazarlarlar. İnternetteki alışveriş siteleri de artık yazıcı ve kartuş satışı yapmaktadır.

 

Burada yine de güvenilir olan alışveriş siteleri tercih edilmelidir. Her gün binlerce ürün sahte ya da kalitesiz olma yönünden tüketici için sorun oluşturmaktadır. HP kartuş hemen hemen her alışveriş sitesinden farklı modelleri ve renkli seçenekleri ile satışa çıkarılmıştır. Tüketici kendi modeline uyan kartuşu tespit edip, bütün güvenilir alışveriş sitelerine bakarak kendine uygun fiyatı olanı alma imkânı vardır. Genellikle yılbaşına doğru ürünler kampanyaya girip, %40 indirim oranlarına kadar çıkılmaktadır.

 

Son ürünleri satmak isteyen firmalar yılbaşına doğru indirim yapmaya başlarlar. Yine okul dönemi başlangıçlarında öğrenci ihtiyacı olan yazıcı ve kartuş modelleri artan talebi kendisine çekmek isteyen firmalar indirime gitmektedir. Yapılması gereken bu dönemlerde internetten kartuş fiyatlarını takip edip, modelinize göre istediğiniz fiyat oluşunca almaktır.

Tüm kartuş markaları ve fiyatları: http://www.sarfet.com/

 

 

06 Eki
admin 0 Yorum

Gelişen Teknoloji  Şarj Sorununun Önüne Geçiyor

Kategori: Teknoloji

 

Gelişen teknoloji ile hemen hemen her evde neredeyse akıllı telefonlar ve tabletler bulunmaktadır.

Taşınabilir şarj cihazlarına sahip olunmasının en önemli sebepleri gelişen teknolojiden dolayı kaynaklanan bir tür ihtiyaçlardır. Günlük hayatımızda özellikle akıllı cep telefonlarımızı çok sık kullandığımız için şarj bitme sorunu ile sık sık karşılaşmaktayız, Akıllı cep telefonlarındaki uygulamalara, programlara ve işletim sistemlerini her geçen gün daha iyi bir şekilde geliştirmelerine rağmen şarj bitme sorununun önüne kimse geçmiş değil. Şarj sorununun tamamen çözmeseler bile bilim adamları yolda kalmamak adına geçici çözümler bulmayı başarmışlardır. Tablet ve akıllı cep telefonu kullanıcılarının elektrik olmadığı yerlerde ve mağdur olmamaları için  taşınabilir şarj aletleri üretmeyi başarmışlardır.

 

 Taşınabilir şarj cihazlarının temel özellikleri nedir?

 

            Taşınabilir şarj cihazlarını bir adı ise powerbank diye isimlendirilmektedir. Taşınabilir şarj  cihazları genel olarak iki çıkış ve bir giriş bölgesi olarak tasarlanmıştır. Amper değerleri ise birbirinden farklıdır. Bu cihazlar sayesinde hem akıllı cep telefonları hem de tabletleri şarj edilebilmesi mümkündür. Eski akıllı cep telefonu modelleri düşük amper ile şarj edilebilmektedir. Fakat yeni modeller örnek verilecek olursa İpadların şarj edebilmek için yüksek yüksek amper seviyede şarj etmek gerekmektedir.

 

           Taşınabilir şarj tasarlanırken hem yeni modelleri hem de eski modelleri düşünerek yüksek amper ve düşük amper giriş yeri ile tasarlanmaktadır. Taşınabilir şarj cihazında telefonları şarj ederken dikkat edilmesi gereken birçok huşular vardır. Eski model akıllı telefonları yüksek amper seviyesindeki giriş il şarj edilmesi durumunda fazla yüklemeden ötürü cihazlara zarar vermektedir. Giriş bölgesi ile de taşınabilir şarj cihazını ı kendisini şarj etmek için kullanılmaktadır.

 

Taşınabilir cihazlar ne ile çalışmaktadır?

 

Taşınabilir cihazlarda akılı cep telefonu ve tabletlerde olduğu gibi şarj edilerek çalışmaktadır. Giriş bölgesine USB kablosunu takarak elektrik ile şarj edilir. Tam kapasitede dolan taşınabilir Şarj cihazları yaklaşık 4 kere akıllı telefon 2 kere de tabletleri rahatlıkla tam kapasitede şarj etmektedir. Tabi ki bu özellikler her üretilen şarj cihazları için geçerli değildir. Kalite ve markaya göre de özellikleri değişmektedir.

 

 

14 Eyl
admin 0 Yorum

Tonerli Yazıcılar

Kategori: Teknoloji

 

Tonerli Yazıcılar Daha Kaliteli İş Yapıyor

 

Tonerli yazıcılar, genellikle lazer yazıcı olarak bilinen yazıcılardır. Püskürtmeli yazıcılara göre, tonerli yazıcıların çıktıları, suya dayanıklı olmaktadır. Daha kaliteli ve daha dayanıklı çıktılar verebilen tonerler, kartuşlu yazıcılara göre biraz pahalıdır. Ancak bu fiyat farkı, kalite olarak kendini göstermektedir. Tonerli yazıcılar, her geçen gün fonsiyonel özelliklerine yenileri eklenmektedir. Renkli, siyah beyaz, wifi, dokunmatik ekran, yazıcı ve tarayıcı özelliği, mobil özellikleri gibi özelliklerle, daha kullanışlı olmaktadırlar.

 

Muadil Toner

 

Tonerler, kalitesini çıktılarda gösterir. toner kullanılan lazerjet yazıcılar, daha fazla sayfa çıktısı verebilmektedir. Kalitenin yanında, daha pratiktir. Muadil toner alımı için internet siteleri büyük kolaylık sağlamaktadır. Siyah, kırmızı, sarı ve mavi olarak üretilen tonerler, uyumlu olması, çalışma kapasitesini etkiler. Toner dolumu da ciddiyet isteyen bir işter. Dolum yerini açıp içine tozu döktükten sonra silikonla kapatarak dolum yapanlar, silikonun etkisini kaybetmesiyle, mürekkep tozunun makinanın içinde dağılmasına neden olurlar.

 

Toner dolumları, bu konuda uzman kişilere yaptırılmalıdır. İşi bilmeyen ve usulüne göre yapmayanlar, toner tozunun makine içerisinde dağılmasına neden olur ve makinanın bozulmasına neden olur. Bu sebeple toner dolumu ustalık isteyen bir iştir. Muadil toner alınırken, makina uyumu çok önemlidir. Tonerlerin tam doldurulmaması, çıktı sayısını düşürür. Bu sebeple, dolduran kişi ve firma, tam manası ile toneri doldurması gerekir.

 

Çıktılardaki lekelerin oluşmasının nedeni, Toner dolumunun doğru bir şekilde yapılmayışıdır. Lazer jet yazıcılarının vazgeçilmez parçası olan tonerler, temiz olmayan makinalarda, daha çabuk bozukluklar. Yazıcı ve fotokopilerde kullanılan tonerler, zamanla makineyi kirlettiği için, belli periyotlarda makina temizlenmelidir. Temizlik işi için, özel solüsyonların kullanılması, iyi bir netice için önemlidir.

 

İnternetin hayatımızda yaygınlaşmasıyla, ihtiyaçlarımızı anında internet sitelerinden sipariş edebiliyoruz. Toner gibi kartuş, mürekkep, yazıcı gibi malzemelerin siparişi için internet çok kolay bir seçenektir. Toner alırken önemli olan, cihaza uygun modelin alınmasıdır. Cihaza uygun modelin alınmaması, tekrar iade işleriyle uğraşmanıza neden olur. Bu sebeple, en uygun model kullanılmalıdır. Piyasada, ucuz tonerler, kısa vadede para kazandırsa da, uzun vadede cihaz tamirini gerektiren bozulmalara ve para kaybına neden olacaktır.

 

 

12 Eyl
admin 0 Yorum

 Zamanı Kolunuzda Taşıyın

Kategori: Moda, Teknoloji

 

Saat hem kadınlarım hem de erkeklerin vazgeçilmez aksesuarları arasında ilk sıradadır kuşkusuz. Şıklığın tamamlayıcısıdır. Aynı zaman da saat takmak bir tür alışkanlıktır. Saat dendiğinde akla gelen ilk marka olan swatch saat Türkiye de satışa sunulduğu günden bugüne kadar kalitesinden ve şıklığından ödün vermemiş saat markaları arasında ilk sıradadır.

 

Kadın, erkek ve çocuk modellerini ayrı ayrı sunan swatch saat unisex ürünleriyle de bilinmektedir. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde satış noktaları bulunan firma her yaşa hitap eden model ve renk yelpazesine de her geçen gün yenilerini eklemeye devam etmektedir.

Zaman kıymetlidir, kıymetli zamanımızı ayarlamamıza yardımcı olan saatte zaman gibi kıymetlidir. Sürekli baktığımız bir aksesuarın şık olması kendimizi de iyi hissetmemizi saplar. Swatch saat hem spor hem de klasik saat modelleri arasından seçim yapmayı zorlaştırsa da kalitesinden ödün vermemektedir.

 

Kullandığımız saatin şıklığı kadar kalitesi, dayanıklılığı ve kullanım koşullarına uygunluğu da önemlidir. Kolumuza takıp unuttuğumuz saatimiz ufacık bir su sebebiyle bozulsa kuşkusuz üzülürüz. Bu sebeple saatlerin suya dayanıklı olması en önemli koşullardandır. Yaz mevsiminde bazı saatler alerjiye sebep olmaktadır. Swatch saat modelleri antialerjik dokuları sayesinde sıcak havalarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Erkekler tarafından genellikle spor modelleri tercih edilmektedir. Ancak klasik modellerde de oldukça iddialı bir markadır. Özellikle kadınlar için üretilen metal kayışlı saatler son yılların en revaçta olan modelleri arasındadır. Saat seçiminde renk genellikle modelden sonra incelenen bir detaydır. Özellikle spor modeller her renk kıyafette rahatlıkla kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Bu da Swatch markasının tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

www.gunduzsaat.com.tr adresinden swatch saat modellerinin tümüne ulaşmak mümkündür.

 

Sitede tüm güncel modeller ve fiyatlar bulunmaktadır. Bu da istediğiniz ürüne evinizin konforundayken sahip olma imkânı tanımaktadır. Saat seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biri de kolunuzda bıraktığı rahatlık hissidir. Çok ince bileklere sahip olanların kalın kayışlı ve büyük saatler kullanması zaman zaman rahatsız edici olabilmektedir. Yüzlerce modele sahip olan Swatch saat, her tarza uygun ürünlerle hizmet vermeye devam etmektedir.

 

 

03 Eyl
admin 0 Yorum

Baskınızı Daha Uzun Süre Yapın

Kategori: Teknoloji

Bilgisayar hayatımızda nasıl bir öneme sahip ise yazısı da bilgisayar donanımlarında en önemli yere sahip olan teknoloji harikası bir üründür. Yazıcılar yüzlerce sektör ve iş alanlarında, okullarda, evlerde kullanımı en yaygın olan bilgisayar donanımıdır. Tabi yazıcıların en büyük sorunu kartuşların dolum ve kullanım süresinin kısa kalması. Kartuşlar doldurulma sayılarına göre kullanım süresi azalan ürünlerdir. Kartuşların tonerlere göre daha kısa sürede bitmesi ve sık sık doldurulması nedeni ile daha az ömürlü olmaktadır.

Bugün binlerce alanda kullanılan bu ürünün daha uzun ömürlü hatta ömürlük olması için çalışan teknoloji firmaları her geçen gün yeni ürünler geliştirmektedir. Kartuş dolumunu azaltmak ve kullanım süresini uzatmak için çeşitli ürünler ve teknolojiler geliştirmeye çalışan firmalar bu konuda başarıya ulaşmış gibi görünüyor. Kartuşların dolum sürelerini kısaltan ve ömrünü uzatan firmaların en son geliştirdiği ürünlerden birisi besleme kartuşlardır. Peki, nedir besleme kartuşlar?

Kartuş hayatımızda yaptığımız birçok işin kaynağı haline gelmiştir. Yazıcıların kullanılması sayesinde yapılan işler arasında öğrencilerin ödevleri, kitapları, ehliyetler, tapular, belgeler gibi birçok ürün yazıcılar sayesinde hayatımıza girmektedir. Hal böyle olunca yazıcıların uzun ömürlü daha uzun süren kullanımı için çalışmalarda devam etmektedir. Bu konuda geliştirilen en son ürün besleme kartuş dolumu ile bitmeyen kartuş üretimi yapılması hedefi ile kartuşun doldurulmasıdır.

Kartuşlar yazıcının dışında bulunur ve dışarıdan sıvı mürekkep ile doldurularak kartuşun sökülmesine gerek kalmaz. Bu sayede kartuşun devamlı sökülüp doldurulmasına gerek kalmaz ve kartuş ömrü daha da uzatılmaktadır. Kartuş dolumu kartuşun ömrünü ciddi derecede kısaltan bir işlemdir. Bunun önüne geçmek için üretilen besleme dolum yöntemi kartuşların bitmemesine ve mürekkebin çok rahat bir şekilde doldurularak kartuş ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır.

Yazıcıların besin kaynağı olan kartuşlar bu sayede bitmeden uzun ömürlü kullanılmaktadır. Kartuşun dışarıdan beslenmesi sayesinde görünür olan kartuş sayesinde daha uzun ömürlü kartuş elde eden teknoloji firmaları bu konuda çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Bitmeyen kartuş ile kullanıcıların kartuş kullanımı daha uzun hale gelmekte ve bu durum müşterilerin olumlu görüşlerine neden olmaktadır.

 

25 Ağu
admin 0 Yorum

Büyük Bir Müzik Firması

Kategori: Teknoloji

Her sene birçok farklı yerde özellikle de yazları geldiği zaman bir sürü organizasyon kendisini gösterir. Bunlar düğün ya da nişan gibi daha birçok farklı organizasyonlar olur. İşte tüm bunlar için de kaliteli bir müzik organizasyonu gereklidir. Bu da ezgicanmüzik ile mümkündür. Bu konuda ışık ve ses sisteminden her türlü donanım ve hatta müzik aleti olarak da dijital piyano ya da daha birçok değişik müzik aleti de tahsis edilir.

 

Eğer yapılan herhangi bir organizasyonun yarıda kesilip biran da mahvolması istemiyor ise o zaman bu alanda uzman bir kadroya sahip birçok farklı tecrübesi olan bu firma ile çalışmak son derece önem arz etmektedir. Bunun için de www.ezgicanmuzik.com sitesi ziyaret edilerek bu site içerisinde yayınlanan telefonlar aranarak hemen iletişin kurulabilir.

 

Verilen Adrese Gidilebilir:

 

İsteyen kişiler aynı zamanda yine site içerisinde verilen adreslere giderek bu büyük ve kaliteli firmayı görüp orada bir anlaşma sağlayabilirler. Aynı zamanda bu alanında en büyüklerinden biri olan müzik firması dijital piyano ve bunun gibi daha birçok farklı müzik aleti için alanında uzman ve profesyonel eğitmenleri eşliğinde kaliteli bir hizmet vermektedir. Hangi tür bir müzik aleti olursa olsun hiç fark etmez ayın şekilde ve üst düzey bir eğitim gelen misafirleri beklemektedir. Bununla birlikte ayrıca eğer her hangi bir müzik alet adına bir eğitim almak isteyen kişinin bu konuda bir müzik aleti yok ise o zaman bu büyük ve kaliteli firma o kişi ya da kişilere hemen bir müzik aleti ayarlıyor.

 

Yurt Dışına İhracat:

 

Bunun nedeni ise bu kaliteli firma aynı zamanda yurt dışı bir farklı ülkeye akla gelebilecek her türlü ihracatı yaparken bir diğer yanda yurt içi de birçok farklı yere perakende ve toptan satış yapmaktadır. Bunu da bu büyük ve kaliteli firma dijital piyano ya da daha farlı birçok değişik müzik aletinin üretimini son derece kaliteli bir şekil de kendileri ürettiği için. Müzik alanında her türlü hizmeti sunan bu firma bünyesinde dijital piyano ya da birçok değişik müzik aleti için en kaliteli eğitim burada.

 

 

24 Ağu
admin 0 Yorum

Mutfakta En Büyük Yardımcılarınız

Kategori: Teknoloji

Ankastre ürünler artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. İşlevsel olarak ankastre olmayan ürünlerden bir farkı olmasa da, bulundukları yerlere sabitlenmeleri hem temizlik, hem ekstra yer kaplamama bakımından mutfağınıza ve size daha fazla kullanım alanı sağlar. Ankastre ürünler içinde kullanım yeri bakımından birkaç seçeneğe sahip olan ürün fırındır. Ankasre fırın tezgah altına, boy dolabı ortasına veya tezgah üstüne yerleştirme seçenekleri ile tüm hazır ve modüler mutfaklara uyum sağlar. Parmak izi yapmayan ürün seçenekleri de bulunmaktadır. Bu ürünler sayesinde artık aileniz ve özellikle çocuklarınız mutfakta özgürce her yere dokunabilir. Elinizde sürekli temizlik bezi olmasına gerek kalmaz.

 

           Ankastre ürünler için diğer bir özellik ise sessiz ve ilave program seçeneklerinin olmasıdır. Bu sayede sanki evde görünmeyen bir hizmetçiniz var gibidir. Ancak, onları doğru şekilde yönetmek sizin işinizdir. Eğer ürünler doğru şekilde programlanırsa günlük yaşamınızda gerçekten büyük yardımcınız haline gelirler.

 

Şöyle ki; çalışan bir kişisiniz ve zaman sizin için çok değerli. Örneğin yemek pişirmek gibi bir eylem olabilir. O zaman işi ankastre fırına bırakın. Zamanlama özelliği sayesinde siz yemeği fırına koyun ve hatta pişecek olan ürünün cinsini kodlayın. Bırakın etin, tavuğun, sebzenin kaç derecede ne kadar sürede pişeceğine fırınınız karar versin. Çünkü yemeği pişirmek bir sanattır. Ayrıca zamanlayıcı özelliği sayesinde aklınız pişmekte olan yemekte kalmaz. Siz başka işlerinizle uğraşın ve risk almadan yemek pişirmenin keyfine bakın.

 

Ankastre bulaşık makineleri gerek program sayısı ve gerekse dijital gösterge panosu sayesinde tuz, parlatıcı ayarlarını belirler ve sessiz çalışması, yarım dolu haldeyken dahi programlanabilir olması sayesinde gündelik yaşama büyük kolaylık sağlar. Ayrıca program erişim kilidi sayesinde makinenizi çocuklarınızdan sakınmanıza gerek yoktur.

 

Hayatımıza giren ankaste ürünlerden en önemli fonksiyona sahip olan ise mikrodalga fırındır. Özellikle çalışan annelerin gözü geride kalmasın. Bu ürün sayesinde artık çocuğunuz okuldan eve geldiğinde sıcacık bir yemek sıcacık bir içeceği hiç ocağı yakmadan da hazırlayabilir. Hem ısıtıcı hem ızgara fonksiyonu ile mikrodalga fırınla artık sadece bir ısıtıcı değil.

 

           Ankestre ürünler, artık kolay kullanım ve daha birçok özelliği ile genç, yaşlı, çocuk her yaşın ihtiyacına cevap veriyor ve zamanı değeri kılıyor. İşleri devretmenin zamanı geldi. Haydi, hayatı yaşamaya!

 

17 Ağu
admin 0 Yorum

Siemens Ankastre Ürünler İle Mutfaklar Çok Pratik

Kategori: Teknoloji

Her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle birlikte evlerde kullanılan araçlar aynı şekilde gelişmektedir. Önceki dönemlerde kullanılan eşyaları düşündüğümüz zaman ne kadar kaba saba verdikleri kullandığımız aklımıza gelecektir. Ancak şu anda üretilen yeni dönem ev aletleri son derece şirin ve küçük ev aletleri olarak üretilmektedir. Eşyaları bu kadar küçük ve narin hale getiren ise insanların daha küçük evlerde ya da küçük alanlarda yaşıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Evler küçüldükçe doğal olarak mutfakları da küçülmüştür ve bu küçük mutfaklara uygun olacak mutfak aletleri üretilmeye başlanmıştır. Bu nedenle de beyaz eşya üreticileri işin bu yönünü düşünerek üretim yapmakta ve çalışmalarını bu küçük evlere uygun olarak ürünleri ankastre olarak ortaya çıkarmaktadır. Bu konuda öncü olan Siemens ankastre ürünler ile mutfakların kullanımı son derece pratikleşmektedir.

 

Zaten ankastre kelimesinin anlamına bakıldığında da ürünlerin neden böyle olduğu anlaşılacaktır. Kelime anlamı olarak gömme anlamına gelen ankastre, mutfak eşyalarının küçük mutfaklarda duvarlara gömülerek monte edilmesi mantığına dayanmaktadır. Eşyaların bu şekilde tertipli olarak duvarlara gömülü yerleştirilmesi mutfaklarda ferah bir ortam yaratmaktadır. Bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı, davlumbaz ve ocak gibi ürünler ya mutfak dolaplarına gömülmekte ya da tezgâhlara gömülmektedir. Böylece ürünlerin kapladığı alan azalmakta ve ortamdan tasarruf edilmektedir. Senelerin en büyük markalarından olan Siemens de bu konuda son derece şık ve orijinal ürünlerle karşımıza çıkmakta Siemens ankastre ürünler ile mutfaklarınızda büyük bir ferahlık yaşanmaktadır.

 

           Siemens ankastre ürünler sadece ortamdan tasarruf yapılmasını sağlamayıp ayrıca kullanım bakımından da pek çok avantaj sağlamaktadır. Küçük evler için ideal olan bu ürünler mutfaklara son derece modern bir hava katmaktadır. Ev dekorasyonu konusunda da mutfaklarınıza şık bir tasarım getirmektedir.

 

Ürünlerin paslanmaz çelik ile üretiliyor olması ise uzun ömürlü mutfak eşyalarına sahip olmanızı sağlamaktadır. Siemens ankastre ürünleri bu konuda son derece sağlam olarak üretilmektedir ve ömürleri uzun olduğu için senelerce beyaz eşya ihtiyacımızı karşılamaktadır. Ürünler arasından zevkinize göre istediğinizi seçebilirsiniz ve bu ankastre ürünler arasından mutfak mutfağınızı kendi zevkinize göre son değişik bir biçimde tasarlayabilirsiniz. Ankastre ürünler ya tezgâha ya da duvara gömülü olarak yapıldığı için bu eşyaları kullanırken de sizlere mutfakların kullanımı açısından pek çok pratiklik sağlamaktadır. Ama öncelikle dikkat etmeniz gereken şey ihtiyacınızı karşılayacak ürünler satın almak olmalıdır.

 

 

 

09 Ağu
admin 0 Yorum

 Kullandığınız Saat İle Fark Yaratabilirsiniz

Kategori: Teknoloji

Saatler eski dönemlerde sadece zamanı öğrenme aracı olarak kullanılırken, artık üretilen yüzlerce çeşit renk ve şekillerdeki saatler şıklık tamamlama aksesuarı olarak da kullanılmaktadır. Bir kişinin kullandığı saat onun zevklerini, hatta yaşam biçimi yansıtabilmektedir. Bu sebeple saat seçilirken mutlaka dikkatli hareket edilmelidir.

 

Saat alırken dünyaca ünlü güvenilirliğini ve kalitesini kanıtlamış markalardan alışveriş yapmak en doğrusudur. Saat sektörü her geçen gün biraz daha gelişmektedir. İnsanların şıklığa ve zarafete verdiği önemin artması firmaları sürekli bir yenilenmeye itmektedir. Seiko saat ise bu sektörün öncü firmalarındandır.

 

Saat alırken nelere dikkat edilmeli?

 

Saat firmaları arasında bir numarayı hiçbir firmaya bırakmayan seiko saat her sezon ürettiği yeni modeller ile müşterilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Çok fazla saate sahip olamayacak durumda olan kişiler saat alırken her türlü kıyafetle ve her türlü ortamda kullanabilecekleri saatleri tercih etmelidir. Ancak birden fazla saate sahip olan kişiler sevdikleri renklerde ve farklı malzemelerden üretilmiş saatleri tercih edebilirler. Erkek kullanıcılar saat kayışlarını kullandıkları kemer ve ayakkabıları ile kombin ederken, bayan kullanıcılar kıyafetlerine göre saatler takmaktadır.

 

Merdiven altı diye tabir edilen işletmelerde üretilen kalitesiz saatler satın alındığı anda ekonomik gibi görünse de kullanım süresi açısından ömürleri oldukça kısadır. İlk önce karlı bir alışveriş yapıldığını izlenimini uyandırsa da bu saatlerden faydalanma süresi dikkate alındığında hiç de karlı bir alışveriş olmadığı anlaşılmaktadır. Saat alırken kalite kesinlikle ön planda tutulmalıdır. Uzun ömürlü bir saat sahibi olmak isteyen kişiler seiko saat modellerinden zevklerine uygun olanı gönül rahatlığı ile satın alabilirler.

 

Saat modelleri;

 

           Seiko saat modelleri ürettiği kaliteli modeller ile kullanıcılarının beğenisini kazanmaktadır. Kaliteli malzemelerden üretilen saatler uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Saat modelleri kadın saatleri, erkek saatleri, çocuk saatleri ve hem kadınların hem erkeklerin kullanabileceği saatler olarak kategorilere ayrılmaktadır.

 

Saat modelleri spor giyim tarzını benimsemiş kişiler için çeşitli renklerde ve şekillerde üretilmektedir. Eğlenceli ve renkli saatler özellikle gençler arasında oldukça fazla tercih edilmektedir. İş hayatına atılmış veya klasik bir giyim tarzını benimsemiş kişiler için ise klasik saat modelleri üretilmektedir. Takım elbiselerle kullanılabilen deri kordonlu saatler klasik saatler içerisinde en çok tercih edilenleridir.

04 Ağu
admin 0 Yorum

Basım Kalitesi Artık Çok Daha Yüksek

Kategori: Teknoloji

Her sektörden çalışma alanı içerisinde bilgisayar bağlantılı baskı almak gerekebilmektedir. Daha hızlı sürede, daha çok ve çok daha kaliteli baskılar alınmak istendiği noktada karşımıza bitmeyen kartuşlu yazıcı makinesi çıkmaktadır. Bu yazıcılar diğer yazıcılara nazaran daha ekonomik bir kullanım sağlamasının yanında özellikle renkli çıktı alınması gereken alanlarda kullanış kolaylığı sağlamaktadır.

 

Sürekli bir döngünün olduğu çalışma alanları içerisinde kesintisiz bir üretim istendiği noktalarda daha çok kullanılan bitmeyen kartuşlu yazıcı tipi daha büyük mürekkep üniteleri ile birlikte alınan mürekkeplerin daha uzun süre işlem görmesine müsaade etmektedir.

 

 Kullanım rahatlığı

 

Bitmeyen kartuşlu yazıcılar, yazıcının baskı sırasında işlem yapan kartuşlarına dışarıdan tank görevi gören bir sistem tarafından işlemektedir. Bu tank sistemi yazıcıya zarar vermeyecek bir noktaya kurulmakta, yazıcı içerisindeki kartuşların içerisindeki mürekkeplerin azalması ile birlikte dışarıdaki tanklardan mürekkep çekmeleri sağlanmaktadır. Şeffaf yapısı sebebi ile dışarıdan tank sistemi içerisindeki mürekkep takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. Azalan mürekkebe çok kolay bir şekilde ekleme yapılabilmektedir.

 

Daha büyük tanklarda kullanılan mürekkep ile birlikte baskı maliyeti düşmekte ve daha çok baskı daha düşük fiyata çıkarılabilmektedir.

 

Nelere dikkat edilmeli,

 

Bitmeyen kartuşlu yazıcı kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar kullanımın uzun sürmesi adına özenle yapılması gerekenler olmaktadır. Mürekkep tanklarının kullanıma bağlı yazıcı ile aynı yükseklikte durması gerekmektedir. Yazıcının üzerine, yazıcının içerisine girebilecek ve bu nedenle sıkışma ve tıkanma yaratabilecek iğne, ataç gibi küçük ürünlerin konulmaması gerekmektedir. Yazıcı içerisindeki kartuşların çok hassas bir yapıya sebep olması nedeni ile dokunuşların sert olmamasına dikkat etmek gerekmektedir.

 

Unutulmamalıdır ki yapılan yanlış bir hareket bozulmaya ve buna bağlı olarak baskı esnasında aksaklığa sebep olabilmektedir. Bitmeyen kartuşlu yazıcı marka ve modelinin baskı kalitesini çok önemli derece de etkilediği gibi kullanılan mürekkebin kalitesi de çok önemli olmaktadır. Bu nedenle kaliteli bir baskı için piyasa üzerindeki ucuz mürekkepler yerine kaliteli mürekkeplerin seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Kullanılan ucuz mürekkepler baskı kalitesini düşürebildiği gibi yazıcıya zarar vererek, yazıcının ömrünü kısaltabilmektedir.

 

26 Tem
admin 0 Yorum

Bambaşka Bir Bakış Açısı

Kategori: Teknoloji

Kol saatleri hem kadınların hem de erkeklerin zamanı takip etmenin dışında şıklıklarını tamamlamak amacıyla da kullandıkları objelerdir. Her zevke uygun şekilde üretilen kol saatleri dünyada piyasaya sürüldüğü şekilde ve neredeyse aynı zamanda ülkemizde de satışa sunulmaktadır.

 

Dünyaca ünlü markaları bir arada bulabileceğiniz www.gunduzsaat.com.tr internet sitesini ziyaret ederek swatch saat modelleri gibi son yılın modasına uygun saatlere ulaşabilirsiniz. İnternet sitesinde çok çeşitli renk ve modellerde yüzlerce saate aynı anda ulaşmanız ve rahatça alışveriş yapmanız mümkün.

 

Güvenilir saat markaları;

 

Bir kol saatinin kaliteli olup olmadığını anlayabilmek onu üreten firmayı incelemek ile sağlanabilir. Dünyanın en güvenilir saat markalarından birisi olan swatch saat ürettiği yüzlerce çeşit ile müşterilerinin beğenisini kazanmaktadır. swatch saat modelleri kaliteli ve kullanışlı yapıları ile ülkemizde de yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Saat alışverişi yapılırken uzun süre kullanılabilecek olan saatler tercih edildiğinden bu ihtiyaca uygun olarak üretilen Swatch marka saatler hem kadınlar hem de erkekler tarafından beğenilmektedir. Çünkü kaliteli bir saate sahip olduğunuzda bu ürünü yıllarca kullanabilir ve tarzınızı taktığınız saatler ile dışarıya yansıtabilirsiniz.

 

Saat modelleri;

 

Kol saatleri modern, klasik ve spor modeller olarak üretilmektedir. Ayrıca kordon çeşitlerine ve kullanılan malzemelere göre de çeşitlere ayrılmaktadır. Swatch saat modelleri bu bahsi geçen bütün çeşitleri içerisinde barındıran bir ürün yelpazesine sahiptir. Saatler bir nevi kıyafet tamamlayıcısı olduğundan giyim tarzınıza uygun saatler seçmeniz uygun olacaktır. Örneğin klasik kıyafetler giyen bir kişinin klasik model saatler kullanması daha uygundur. Kadınlar kullandıkları ayakkabı ve çanta modellerine göre de saat seçimi yapmaktadır.

 

www.gunduzsaat.com.tr her yaş grubuna ve her zevke uygun olarak üretilmektedir.

www.gunduzsaat.com.tr internet sitesinde kısa bir gezinti yaparak ihtiyacınız olan saati bulabilirsiniz. Özellikle swatch saat modelleri bütün çeşitleri ile bu internet sitesinde bulunmaktadır. Güvenli bir şekilde alışveriş yapacağınız sitede ürünler istediğiniz zamanda ve tercih ettiğiniz ödeme seçeneği ile sizlere ulaştırılmaktadır.

 

Satılan saatlerin garanti belgeleri ve faturaları da ürünle birlikte sizlere teslim edilecektir. Evinizin rahatlığında alışveriş yapmanın ve yüzlerce saat modelini incelemenin keyfine sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

21 Tem
admin 0 Yorum

Teknoloji Devi Canon’dan Yazıcı Mürekkepleri

Kategori: Teknoloji

Günümüzde insanların kullandıkları teknolojik aletlerden birisi de yazıcılardır. Bilgisayarlar ile birlikte evlerimize kadar giren bu mini matbaalar, bizleri birçok alanda büyük zahmetlerden kurtarmaktadırlar. Kullanılan tüm teknolojik aletlerin sarf ettiği bir malzeme var iken yazıcılar için de bu böyledir. Bu aletlerin kullandığı en temel sarf malzemesi ise mürekkeplerdir. Mürekkepler içerisinde ise alınabilecek en kaliteli olanı canon mürekkep olduğu, teknoloji devi olan şirketler ve kullanıcıların tamamına yakınını ortak kararı olduğu aşikardır.

Örneğin dünyada teknolojik açıdan kendilerini ispat etmiş firmalar olan Canon, HP ve sair birçok firma imal etmiş oldukları yazıcılarında bu mürekkebi kullanmaktadırlar. Ürün kalitesi yüksek olan bu mürekkeplerin yüzde yüze yakın bir baskı kalitesi imkânı sağlamaları, bu yüzden de tüm rakiplerini geride bırakarak müşterilerin de en büyük tercihi olmalarına şaşırmamak gerekir.

Kalitesi müşteri memnuniyeti ile sabit olan malzemeyi istediğiniz teknoloji mağazasından elde edebileceğiniz gibi isterseniz internet üzerinden de satın alabilirsiniz.  Ülkemizde de dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi en çok tercih edilen mürekkep markası olan canon mürekkep hakkındaki müşteri yorumlarına baktığımız zaman rakipleri arasında belki de en iyi kaliteye sahip çıktıları bu mürekkep ile aldıklarını ifade ettikleri bilinmektedir.

Ülkemizde ulaşılması çok kolay olan bu mürekkep, eski düzen dolum kartuşlar olsun, bitmeyen kartuşlar olsun, kullanım alanları oldukça yaygındır. Hatta bireysel kullanıcılar bu mürekkep ile resim çıktılarını dahi rahatlıkla alabildiklerini ve hepsinin amatör birer fotoğrafçı oldukları hususu da ayrıca göz önüne gelen bir noktadır.

Evimize aldığımız bilgisayarın kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun, yazıcımızın kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun, kullanmış olduğumuz mürekkep eğer kaliteli değil ise belki de sabahlara kadar çalışarak bitirmiş olduğumuz işlerimizin, son hali olan çıktılarını alıyoruz ve bütün emeğimiz heba olmuş ki hiç kimse böyle bir şeyi istemez. Bu nedenle olsa gerek ki bu mürekkebi kullanan hiçbir kullanıcı yoktur ki başka bir mürekkep kullanmaya başlasın ve bir daha bu mürekkebi kullanmasın.

 

30 Haz
admin 0 Yorum

Niçin Orjinal Kartuş Kullanımı Önerilir?

Kategori: Teknoloji

Yazıcı kullanıcısı olan bireysel veya kurumsal tüketiciler genellikle yüksek kartuş maliyetlerini düşürmek amacıyla amatör kartuş dolum merkezlerine yönelmekte ve çoğu zaman yazıcılarını kısa süre içerisinde teknik servislere götürmek mecburiyetinde kalmaktadır. Bu konuda tüketicilerini bilinçlendirmek isteyen Brother markası, orjinal Brother kartuş kullanımının gerekçelerini şu şekilde özetlemekte:

– Akışkanlığın dengede tutulması ve uygun basınçla çalışmanın yapılabilmesi için belirlenmiş net gramajlardaki kartuşların kullanılması gerekmektedir. Göz hesabıyla veya sadece kartuş haznesini taşırmamak amacıyla yapılan dolumlar, yazıcı içerisine malzemenin akmasına sebep olur ki bu yazıcının ömrünün direkt olarak yarı yarıya azalması anlamına gelmektedir.

– Kartuş içerisindeki malzeme kesinlikle katkısız ve yabancı partiküllerden arındırılmış olmalıdır, oysaki amatör dolum makineleri kartuşlar içerisine bolca toz zerreciği de kaçırmaktadır ki bunun sonucunda kâğıt üstündeki yazının, daha yazıcıdan çıkmadan dağılmasına neden olur.

– Dyb gibi özel bileşimlerden yoksun amatör malzemelerle alınan çıktılarda bir süre sonra kâğıt üzerindeki yazı, ortam ışığı veya UV ışınları ile solup bir süre sonra da tamamen uçup kaybolur. Buna karşın orjinal kimyasal bileşime sahip Brother kartuş ile alınan çıktılarda baskı hemen kuruduğu için ne UV ışınlarından ne de ortam ışığından etkilenme söz konusu değildir. Belli seviyelerde su ile temas dahi baskının bozulmasına neden olmayacaktır.

– Orjinal kartuşlarda pigmentli malzeme kullanıldığı için renkler çok daha canlı olacağı gibi ara renklerin elde edilmesi de daha sağlıklı gerçekleşir.

– Orjinal kartuş içerisindeki malzeme, baskının istenilen renklerde, kalitede olmasını sağlamak bununla birlikte baskının uzun ömürlü olup uçmaması için yaklaşık 40 çeşit kimyasal maddeden yapılmaktadır.

Brother yukarıda belirtilen kartuş özelliklerinin çok daha ileri seviyelere taşınması amacıyla her sene araştırma ve geliştirme departmanlarına ek bütçeler ayırmakta ve kartuş üretimi alanında düşük maliyetlerle yüksek kaliteli kartuşları tüketiciyle buluşturmayı hedeflemektedir.

Brother üretim bantlarındaki profesyonellik ve bunun sonucunda alınan yüksek verimli kartuşlar nedeniyle birçok bilinir yazıcı markası da Brother kartuş tesislerini kullanmaya karar vermiş ve kendi yazıcıları için kendi markalarının etiketini taşıyan kartuşları Brother tesislerinde üretmeye karar vermişlerdir.

1971’de ilk nokta vuruşlu dot-matrix yazıcıyı üreterek yazıcı sektöründe çığır açan Brother, günümüzde 100’den fazla ülkede pazar sahibidir ve kartuş üretimi ve satışı alanında zirvenin en iddialı adayı olduğunu emin adımlarla büyümesini devam ettirerek göstermektedir.

 

17 Haz
admin 0 Yorum

Bitmeyen Kartuş Keyfini Yaşayın

Kategori: Teknoloji

 

Teknolojinin en büyük nimetlerinden olan yazıcılar tabi ki besleme olmadan çalışmaz. Yazıcılar iki sistem şeklinde kullanılır. Bu toner ve kartuşlu yazıcılar olarak iki grupta ele alınabilir. Kartuşlu yazıcılar farklı renklerden oluşan bir sistemdir. Bu sistemde kartuşun boyutu küçük olduğu için çabuk biter ve dolum yapılması gerekir. Bunu çok sık çıktı alan birisi haftalık tekrar edebilir. Kartuş sökülür dolum için uygun işyerine bırakılır ve dolum yapılınca tekrar alınarak yazıcıya takılır.

Büyük vakit kaybına neden olan bu sistem yavaş yavaş tarih oluyor. Artık kolay dolabilen kartuş ile daha hızlı bir şekilde kartuşu kendiniz doldurarak yazıcıya takabilişiniz. Yazıcı kullananlara bu imkânı brother kartuş sunuyor. Brother kartuş ile bitmeyen kartuş keyfini yaşayacaksınız. Siz de mutlaka bu fırsattan yararlanın. Kartuşunuzu başka yerde doldurmak yerine kendiniz bu işi halledebilirsiniz. Bitmeyen kartuş ile yazıcılar artık daha sık çalışacak.

Kartuş dolum sıkıntısına son veren brother kartuş ile artık daha fazla çıktı alabilir ve kartuşunuzu kendiniz de doldurabilirsiniz. Size en iyi baskı kalitesini sunan brother kartuşu siz kendiniz doldurabilirsiniz. Kolay bir şekilde kartuşunuzu doldurabilir ve çıktılarınızı almaya kesintisiz devam edebilirsiniz. Siz de kartuşunuzu alıp alıp doluma götürmeden bu işi kendiniz halledin.

Daha uzun ömürlü ve kolay dolabilen brother kartuş ile siz de kendinize bir güzellik yapın. Kartuşunuz daha uzun ömürlü olsun. Brother kartuş modellerinden yazıcınız için uygun olan bir modeli seçmeniz yeterli. Brother kartuşu kendiniz çok kolay doldurabilirsiniz. Dolum için hem zaman hem de daha fazla para harcamak zorunda kalmazsınız. Brother kartuşu kendiniz tıpasını açarak çok kolay doldurabilirsiniz.

Daha uygun maliyeti ile brother kartuş daha avantajlıdır. Brother kartuş ile daha fazla çıktı ve daha az maliyet keyfini yaşayabilirsiniz. Yüzlerce kez dolum yapabileceğiniz brother kartuşun sizlere sunduğu avantajlardan faydalanın. Brother kartuş imkânlarından yararlanmak için yazıcınıza uygun bir brother kartuş modelini seçmeniz yeterli. Size büyük bir maliyet avantajı sunacak olan brother kartuş ile daha ucuz ve daha fazla çıktı almanın keyfini yaşayın.

Kaynak

 

09 Haz
admin 0 Yorum

Mutfağımızdaki Kötü Kokulardan Kurtulmak İçin

Kategori: Teknoloji

Yemek pişirirken bir mutfağın olmazsa olmazı aspiratördür. Kızartma türünden tutun fırın yemeklerine, yemek pişirirken mutlaka az ya da çok koku açığa çıkar. Bunu önlemek mümkün değildir. Ocak üstü davlumbaz tipi bu fanlar tamamen bu problem için dizayn edilmiş cihazlardır. Özellikle balık gibi kalıcı kokusu olan yiyecekler pişirilirken, mutfağı havalandırmak bile bu sıkıntıyı çözmeye yetmeyebilir.

            Aspiratör, bir çeşit fandır içerisinde bulunan pervaneler vasıtasıyla elektrik enerjisi verilerek pervanelerin hızlı hareketi ile yemek pişerken açığa çıkmış olan kokunun bu araç ile ortamdan uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem esnasında ortamdan emilen kirli hava yerine temiz havanın gelmesi esasına dayanır. Aspire etmek emiş anlamındadır. Kullanılan ev aletlerinin motor soğutucu fanlar kullanılır bu fanlar cihaza ait motorların soğutulmasını sağlayarak cihazın kullanım ömrünü uzatır.

Aspiratör sadece mutfakta kullanılan bir araç değildir. Elektrikli süpürgelerin içerisinde de benzer bir fan vardır ve koku yerine ortamdaki tozu pisliği emmek suretiyle temizleme işlemini gerçekleştirir. Temiz hava tekrar ortama verilmektedir. Yine özellikle yazın kullanılan vantilatörlerde aslında fan motoru gibi tek fazlı motordur. Vantilatör de ortamdaki sıcak havayı pervaneleri ile soğutan bir mekanizmaya sahiptir.

 Bir aspiratör olması gereken özellikler;

-Motor gücü ayarlanabilir olmalı

-Çok gürültü çıkarmamalı

-Aspiratörün delikli filtresi kolay çıkarılabilir olmalı.

-Kullanımı sorunsuz ve basit olmalı.

-Filtre temizlenmesi bulaşık makinasında yıkanabilir şekilde olmalı.

-Elektrostatik toz boya ile boyanmış olmalı.

-Özellikle Alüminyum plakadan yapılmış hafif olmalı

-Montajın kolay bir şekilde dolap altına takılabilir olmalı

-Fan pervanesin önüne delikli bir kafes olmalı çünkü pervanenin içine herhangi bir pislik girmemesi için.

Mutfakta kullanılan aspiratör şu parçalardan oluşur;

-hava çeken pervanesi

-motor

-Aydınlatma lambaları

-kumanda anahtarı

-Hız ayar ünitesi

-Alüminyum filtre

-Koku giderici karbon filtre

 Ankastre Aspiratör Çeşitleri;

Monofaz- trifaz tipi, aksiyel ,kare tipi,ankresti,davlumbaz,hücreli,kanal tipi,çatı tipi,cerrahi tipi

Fan takılırken dikkat edilmesi gerekenler;

-Fanın toz alımaması için yan kapaklarının mutlaka takılması gerekir.

-Kablo bağlantılarının doğru yapılması gerekmektedir.

-Fanın takılırken çalışması esnasında titreşimden etkilenmemesi gevşeyip düşmemesi için montaj vidalarının takılması için plastik conta kullanılmalı.

-Montaj sonrasında elektrik devresinin doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

-Kapalı devreden elektrik geçerken paket şalteri kapatılmalıdır.

-Fan çalıştırıldıktan sonra elektrik kaçaklarının olup olmadı kontrol edilir.

09 Haz
admin 0 Yorum

Ankastre Bulaşık Makinasının Avantajları

Kategori: Teknoloji

 

Günümüzde evlerimizin vazgeçilmezi olan bulaşık makinesi tüm hayatımızı kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır. Elde yıkamaya göre daha ekonomik daha tasarruflu ve is çabukluğu sayesinde bulaşık makineleri günden güne yenilenmektedir. Ekonomik olduğu kadar mutfağımıza uyumu da son derece önemlidir. En çok popüler olan ankastre bulaşık makineleri evimize daha güzel bir görünüm katmaktadır.

Ankastre bulaşık makinesi mutfak dolabının içine gömülü olan hoş bir görünümde mutfak kapaklarınızın renginde olan ankastre standartlarında üretilmiş bulaşık makineleridir. Ankastre bulaşık makinelerinin birçok avantajları vardır. Bunlardan ilki yer tasarrufu ve görüntüsüdür.

Her geçen gün yaygınlık kazan bu ankastreler, ürünün ön taraflarının açık olması ve diğer kısımlarının içe gömülü olması sadece yer tasarrufu değil temizlik açısından da oldukça avantaj sağlamaktadır. Ankastre her nerede olursa olsun bulunduğu ortama güzel bir estetiklik kazandırmaktadır. Bu nedenle ev hanımları bütçeleri yettiği takdirde daha çok ankastre seçmektedirler.

Standart bulaşık makinelerinin ölçüleri 86x60x60 cm.dir. Ankastre bulaşık makinelerin de ise kendi mutfağınızın ölçüsünde yaptırmalısınız. Montaj işlemi ise birçok marka evimize gelip ölçüleri alıp montajlarını istediğiniz dolap kapağı modeline uygun hazırlayıp montaj işlemini gerçekleştiriyorlar.

Gelelim en önemli konulardan biri olan yık ama kapasitesine. Genel olarak bulaşık makineleri 12 kişiliktir. Sepet sayıları ise makineye göre değişkenlik göstermektedir. Son günlerde popüler olarak kullanılan çekmeceli çatal bıçak sepetine bakmanızı tercih ederim. Program olarak en ideali 4 programlı olanlardır. Kalabalık bir aile iseniz, çok fazla misafiriniz geliyorsa eğer daha çok programlılara bakmanızda yarar vardır.

Bulaşık makinesinde en çok tercih edilenlerden biri ise makinenin sessiz olmasıdır. Ses seviyesi 50 desibel standart bir bulaşık makinesine aittir genelde 40 desibel biraz daha sessiz çalışmaktadır. Bu ise biraz daha huzur vericidir. Ankastre bulaşık makinesi alırsanız eğer 40 desibellik ses size yokmuş gibi gelecektir çünkü dışı dolap kapağı şeklinde olduğu için sesi pek dışarı duyulmayacaktır. Buda ankastre bulaşık makinelerinin en güzel özelliklerinden bir tanesidir.

Kapasite olarak almayı düşündüğünüz makinenin tüm ayrıntılarını, ekonomisini, program sayısını incelerek satın alınız. Tercihlerinizde ankastre bulaşık makinesini da mutlaka koymayı unutmayınız..

 

06 Haz
admin 0 Yorum

 Tıraş vaktiniz geldi mi?

Kategori: Teknoloji

 

            Tıraş makinesi, bakımlı erkeklerin olmazsa olmazıdır. Özellikle günlük tıraş olması gerekenler sakallarını istedikleri modellerde kesmek için tıraş makinesine ihtiyaç duyarlar. Sakal ve bıyık düzeltimini sağlayan bu makinelere yoğun ilgi olduğundan, çeşitli firmalar da sürekli yeni ürünler pazara sürüyorlar. Ama tıraş makineleri de her üründe olduğu gibi, fiyatlarına ve kalitelerine göre değişir.

 

 Nelere dikkat Edilmeli

 

Traş makinesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta su geçirmez olmasıdır. Zira genelde banyoda kullandığınız bu alet, su geçirmeyen özelliği olunca elektrik çarpmalarına karşı sizleri korumuş olur. Ayrıca tıraştan sonra yıkayabilmeniz çok önemli. Su geçirmeyen bir alet aldığınızda, her tıraştan sonra ucunu temizlemekle uğraşırsınız. Dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise, alacağınız aletin kısa sakalı sorunsuz alıp almadığını araştırmaktır. Bazı makineler kısa sakalı almak konusunda etkili değillerdir.

 

 Tercih Edilen Makine Çeşitleri

 

Bilinen iki çeşit tıraş makinesi vardır. Bunlar Rotary ve Folyolu diye adlandırılırlar. Rotary olarak adlandırılan sistemin kılları kesiş biçimi, kesici uçtan içeri gelen kılları eksen etrafında dönen bıçaklarla keser. Folyolu olarak adlandırılan sistemde ise, folyo ya da elek denilen deliklerden geçen kılları koparılmaya benzer hareketle alıyor.

 

Eğer sizde bir tıraş makinesi almayı düşünüyorsanız, öncelikle cildinizin veya sakalınızın hangi tip makineyle daha rahat alınacağını araştırıp ona göre makine almanızı öneririz. Mesela sakalınız gür ve sert çıkıyorsa ona göre sağlam bıçaklı ve etkili bir makine seçmelisiniz.

 

Yüzünüzde uygulayacağınız bu aleti araştırma yaparak özenle almalısınız ki, cildinize zarar vermesin. İnsanoğlunun en hassas olduğu konulardan birisi yüzleri olduğundan dolayı, tıraş makinesi alırken ciltlerine zarar vermeyecek birini seçmek isterler. Bir insanda ilk göze çarpan yer, yüz olduğundan dolayı, tıraş makinesi tercihinizi de her zaman en profesyonel olandan yana kullanmalısınız.

06 Haz
admin 0 Yorum

Yazıcıların Can Dostu Bitmeyen Kartuş?

Kategori: Teknoloji

Günümüzde evlerimizin ayrılmaz bir parçası olan bilgisayarların olmazsa olmaz bir yardımcısı olan ve bizlerin birçok derdine deva olan yazıcılarımız için baskı yapabilmesi için malumunuzdur ki mürekkebe ihtiyaçları vardır. İlk çıktıkları dönemlerde küçük bir kutu içerisinde, siyah bir mürekkep kullanılarak sadece siyah beyaz baskı yapılabilmesine imkân sağlayan bu aletler günümüzde renkli baskı da yapmaktadır.

Hatta kaliteleri o kadar artmıştır ki resim çıktıları dahi alınabilmektedir. İşte bu evlerimize giren mini matbaalar için en büyük sorun da bura da baş göstermektedir. Yani kartuş sorunu, bütün gece çalışmışsınız, patronunuz sizden iş beklemekte, ya da sevgiliniz için güzel bir resim hatırlamışsınız, çıktı alıyorsunuz ki bir bakmışsınız kartuşunuz bitmiş.

Artık bu dertleri hayatınızdan çıkartma vakti gelmiş demektir, çünkü yazıcıların can dostu olan bitmeyen kartuş burada devreye girmektedir. Hortumlar ve kartuş bağlantıları ile tank sistemine bağlanarak yazıcıya zarar vermeyecek şekilde monte edilerek yapılan bu sistemler ince modüllerinden direk olarak kâğıda küçük mürekkep damlaları fışkırtma ilkesine göre çalışmakta, yazıcımızın dış tarafına monte edildikleri için gözlü görülmekte ve mürekkep miktarını gözle takip edebilmenizden ötürü bittiğinden haberinizin olmama ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Bitmeyen kartuş tanklarında ortalama 80 ila 100 ml mürekkep bulunmaktadır ki bu da toplamda 400 ml mürekkep olduğu anlamına gelmektedir. Bittiği zaman ise dışarıda bulunan tankları sanki bir demlikten bardağınıza çay dolduruyormuşçasına kolay bir şekilde doldurmanıza imkân sağlaması ayrı bir kolaylığıdır. Yüzde doksanlara varan tasarruf sağlaması da başka bir güzel tarafıdır.

Bu sistemi kullanmaya başlayacaksak eğer dikkat etmemiz gereken bazı noktaların da olduğunu unutmamak gerekir. Bunlardan bir kaçını anlatmak gerekirse, yazıcının dışarısında bulunan tankların yazıcınız ile aynı seviyede durmasına, yazdırma esnasında mürekkep tanklarının küçük olan hava tıpalarının açık olmasına, 15 günde en az bir sayfa renkli çıktı alınmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Teknolojinin ilerlemesine paralel olarak bu sistemlere ulaşma imkânımız da daha da kolaylaşmaktadır. Çünkü eğer bu sistemden almak istiyorsanız evden çıkarak size en yakın bir teknoloji mağazasına gitmeniz yeterli olacaktır.

 

02 Haz
admin 0 Yorum

Ankastre İle Tasarım Yarat

Kategori: Teknoloji

En bilinen hali ile mutfak ürünleri için kullanılan bu tanım tasarımı ve yenilikleri ile birlikte her geçen gün adını daha çok duyurmaktadır.

 

Ankastre ürünler; fırın, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi gibi elektronik mutfak aletlerinin mutfak içerisinde ayarlanmış olan belli boşluklara özel sistemler dâhilinde yerleştirilmesi ile kurulmaktadır. Her marka ve modele göre yerleştirilecek olan alanların, değişebilmesi bu sistemin özel ve incelikli bir sistem olduğunu göstermektedir. Yarattığı etkiler ve olumlu özellikleri ile birlikte mevcut kullanımlar yerine değiştirilerek ankastre ürün tercihi yapan kullanıcı sayılarının artması ile birlikte ankastre fırsatları artmaktadır.

 

Mutfakta ankastre etkisi

 

           Ankastre ürünler özellikle kullanım alanı içerisindeki mutfak alanında yarattığı sadelikle birlikte yaşam alanına dokunuş yapması bakımından tercih edilmektedir. Sistemin bir oyuk ya da boşluk içerisine yerleştirilmesi sebebi ile yerden kazanç sağlamak etkisi yaratması özellikle metre kare olarak küçük sayılan mutfaklarda etkili bir çözüm sayılabilmektedir.

 

Oyuk içerisine yerleştirilen sistem ile birlikte kabloların dışarıda kalmasına engel olması daha profesyonel bir görüntü sağlamakta, tek yüzeyinin dışarıya bakması ile birlikte temizlik açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Teknolojinin yakından takibi, kendine özgü yapısı ve olumlu özellikleri ile birlikte fark yaratan ankastre ürünler bulunduğu her yerde mevcut tasarımı tamamlama özelliği sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda yaşam alanı içerisinde görselliğin ve tasarım kalitesinin daha önemli olması ile birlikte ankastre ürünler sektörde listenin başında yer almaktadır.

 

 Ankastre ürün siparişi

 

Yerleştirildiği alan içerisinde yarattığı birçok olumlu etki sonucunda, ankastre ürünlerinin marka ve modelleri bunun yanında nereden alındığı da çok önemli olmaktadır. Satış sonrasında 7/24 ürün takibinin yapıldığı ve müşteri isteklerine uygun doğrultuda işlem gerçekleştirilen bir oluşum ile yapılan alışveriş her zaman karlı sonuç çıkarmaktadır.

 

Satış sonrası destek ile birlikte ürün ömrünün uzamasına imkân tanıyan aynı zaman da işini ciddiye alan bir ekip tarafından yürütülen oluşumlardan yapılan ankastre al alışverişi en doğru ve etkili çözümü sunmakta hızlı teslim ile birlikte istenilen tasarıma kavuşulmasına katkı sağlanmaktadır.

 

Etiketler: Devamı »
22 May
admin 0 Yorum

Beyaz Eşyada Yeniliğin Adı: Ankastre

Kategori: Teknoloji

 

Çağımızda teknolojinin ve bilimin gelişmesinin ardında her alanda birçok yenilikler ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak otomotiv sektöründe başlayan bu gelişim cep telefonu sektöründe zirve yaptı ve en son olarak da bu konuda internetin gelişmesi hayatımıza birçok kolaylık ve güzellik ile birlikte bir nebze rahatlık getirdi.

 

Yaşanan bunda teknolojik yenilik ve gelişmeden nasibini alan bir teknoloji türü de beyaz eşya teknolojisinde yaşandı. Artık klasik beyaz eşyaların yerine enerji tasarrufu noktasında gelişmiş ve daha çok tasarruf eden bir yapıda makineler üretilmiş bunun yanında ankastre fırın, ankastre buzdolabı gibi ürünler geliştirilmiştir. Peki, nedir bu ankastre ve ne işe yarar bunun açıklamasına girelim:

 

Ankanstre Nedir ?

 

Ankastre kelime manası olarak ” bir biri içine geçmiş, iç içe geçmiş ” demektir. Sistem olarak tesisatı bir yuva içerisine yerleştirilmiş ve görünmemesi sağlanmıştır. Bu yüzden eğer iki kişi eğer konuşmalarında biri diğerine misal olarak ankastre fırın aldım diyorsa aklımızda canlanan şekil dolap ya da duvarın içine gömülmüş vaziyette bir ürün canlanmalıdır.

 

Çünkü ankastre beyaz eşyalarda temel esas tesisatın görünmemesidir. Bu görünmezliği sağlamak ise genellikle uygun ebatlarda bir mutfak dolabı içerine monte edilerek a da nadir de olsa duvar içine gömülerek sağlanır. Ankastre özellikli beyaz eşyaların diğer beyaz eşyalara nazaran fonksiyonel anlamda bir farkı yoktur.

 

Fakat ev hanımı bayanların genelde tercih ettiği ankastre ürünler birçok tesisatı ve özelliği barındırmasının yanı sıra etrafta kablo veya tesisat kirliliği oluşturmadığı için tamamen estetik kaygılar açısında çok tercih edilen bir üründür. Özellikle ankastre ürünler içerisinde ankastre fırın kablo kalabalığı olmamasından dolayı ve estetik duruşundan dolayı tercih sebebi olmaktadır.

 

Ankastre Fırının Diğer Fırınlardan Farkı Nedir?

 

           Ankastre fırın tüm diğer ankastreler gibi duvara ya da uygun boyutlarda bir mutfak dolabına gömülmeye uygun fırınlar oldukları için normal fırınlara göre yer kaplamazlar. Fonksiyonel olarak diğer fırınlardan farklı olmadıkları gibi sadece estetik açıdan ön yüzlerinin görülmesi ve kablo gibi bil umum kalabalığı barındırmaması yönünden tercih sebebidir. Bunun yanı sıra taşınamaz olması ya da daha doğru bir ifadeyle taşımasının sıkıntı doğurması da onun tek olumsuz yönüdür.

 

29 Nis
admin 0 Yorum

Ankastre Ocak ve Dekorasyon

Kategori: Teknoloji

Son zamanlarda beyaz eşyalar arasında gelişme göstermekte olan ankastre ocak birbirinden farklı özellikleri sayesinde ilgi çekmektedir. Mutfaktaki düzenin, dekorasyonun ve beyaz eşyaların uygun yerlerde olması son derece önemlidir. Çünkü mutfakta daha rahat hareket edebilmek için yeteri kadar alan olmalıdır. Mutfakta en çok kullanılan beyaz eşya arasında ilk olarak ocak gelmektedir.

Ankastre ocak alacağınız zaman yeteri kadar bilgiye sahip olmalısınız. Aynı zaman da alınan ankastre ocağın yerinin doğru belirlenmesi önemlidir. Ankastre ocakların birbirinden farklı boyutları vardır. 60 cm, 70 cm ve 90 cm’lik ölçülerde satışa sunulmaktadır. Mutfağın büyüklüğüne ve aile sayısı göz önüne alınarak doğru ve uygun bir tercih yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir başka önemli ayrıntı ise ankastre ocağın hangi malzemeden üretildiğidir. Ankastre ocağın paslanmaz çelikten üretilmesine dikkat ediniz.

Çünkü paslanmaz çelik diğerlerine göre oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda üzerine dökülen yemeğin ya da farklı bir maddeniz temizliği diğerlerine göre daha kolay olur. İşte bu yüzden paslanmaz çelikten yapılan ankastre ocakların kullanımı oldukça pratik, kolay ve çok avantajlıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise alınacak ocağın kaliteli, bilinen markalı ve kararmayan yapısının olmasına dikkat edilmelidir.

Tanımadığınız bir marka aldığınız zaman hem uzun ömürlü olmaz hem de size temizlik ve kullanış yönünden oldukça zahmetli bir iş bırakır. Ankastre ocaklar son zamanlarda estetik açısından oldukça önem taşıyor ve dikkat çekiyor. Ankastre ocakların bazı bölümleri cam seramikten yapılıyor. Bu yüzden estetik açıdan dikkatleri üzerine çekiyor. Fakat cam olarak üretilen ocaklarda dikkat edilmesi gereken çok önemli bir ayrıntı vardır. Asitli gıdalar pişirildiği zaman temizliği son derece önemlidir.

Çünkü asit, camı yakma özelliğine sahiptir. Bu yüzden asitli gıdalar pişireceğiniz zaman çok dikkatli olmalısınız. Piştikten en az 1 ya da 2 saat içerisinde temizliğin yapılması mutlaka gerekir. Temizlenmediği sürece cam yüzeyde, ciddi yüzey sorunları çıkabilir. Satın alınan ankastre ocakta göz önünde tutulacak bir başka önemli nokta ise otomatik emniyet kilidine sahip olmasıdır. Bu sayede açık unutulan ocak bu otomatik emniyet kilidi sayesinde otomatik olarak kendiliğinden kapanır. Böylelikle mutfağınızı ve en önemlisi ailenizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Ankastre ocak modelleri, marka ve fiyatları için tıklayınız: http://www.ankastreal.com/ankastre-ocaklar

28 Mar
admin 0 Yorum

Mutfaklarda Yeni Trend Ankastre Ürünler

Kategori: Mobilya, Teknoloji

Yaşadığımız alanların bize huzur vermesini isteriz çünkü yaşadığımız alanlarda mutlu olup dışarının bize verdiği stresi atmak isteriz. Evimizde mutlu ve huzurlu olmak için de evimizin dekorasyonun en iyi şekilde yapılmış olması gerekir. Son zamanlarda mutfaklarda ve diğer kısımlarda ankastre ürünleri kullanmak oldukça popüler hale gelmiştir. Ankastre kelimesi İtalyanca kökenli olup gömülmüş, bir noktaya sabitlenmiş, iç içe geçmiş, entegre edilmiş anlamına gelmektedir.

Ankastre ürünler genel olarak dekorasyon için kullanılır, örneğin mutfaklarda son trend artık beyaz eşyaları ankastre almaktır. Ankastre ürünler kullanmak için duvar içlerine özel bazı tesisatlar yapıldığından dolayı ankastre ürünlerin maliyeti normal beyaz eşyalara göre daha fazladır.

Ayrıca ankastre ürünlerinin taşınması da diğerlerine göre daha zordur. Ankastre eşyaların diğer cihazlardan bir farkı yoktur bu cihazlar da diğer cihazlar gibi çalışır. Ankastre ürünler sadece şıklık için kullanılır. Ankastre ürünler kullandığınızda mutfağınızda görüntü kirliliği oluşmaz çünkü etrafta kablolar ve diğer şeyler görünmez bu yüzden göz zevkine hitap eder. Ankastre ürünler her mutfağa uygun olmayabilir.

Mutfağınız klasik bir mutfaksa ankastre ürünlerin monte edileceği şekilde tesisat yapılabilir bu da doğal olarak maliyetli bir işlemdir. Aslında ankastre ürünlerin diğer ürünlerden fonksiyonel olarak farkı olmadığı için fiyatları aynıdır fakat tesisat gerektiği için kimi zaman daha maliyetli hale gelebiliyor ama eviniz ankastre ürünlere uygunsa size ekstra bir masraf olması söz konusu değildir.

Ankastre kullanılan mutfaklarda ankastre ürünlerin kaplaması paslanmaz çelikten yapıldığı için size sorun yaratmaz fakat bu ürünler temizliğinde özel bazı temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Ürünlerin temizliğini yaparken çok dikkat etmeniz gerekir.

Ankastre ürünleri sadece bir yere gömülü halde kullanabilirsiniz, gömülü olduğu yerden çıkarıp solo olarak ürünü kullanmazsınız. Ankastre ürünler aslında bakıldığında sadede şıklık için kullanılan ürünlerdir. Ankastre olarak kullanılan ürünler genel olarak; ocak, buzdolabı, davlumbaz, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi ürünlerdir. Eğer sizde mutfağınızda ya da banyonuzda şıklığa önem veriyorsanız ankastre ürünleri kullanabilirsiniz. Ankastre ürünler bir çok beyaz eşya satan dükkânlarda satışa sunuluyor buralardan rahatlıkla satın alabilirsiniz.

 

Etiketler: Devamı »
15 Mar
admin 0 Yorum

Teknolojinin Son Ürünleri Olan Ankastre Seçiminin Önemi

Kategori: Teknoloji

Ankastre cihazlar belli bir modeli gömülebilen özelliktedirler. Dolayısıyla diğer normal cihazlar gibi ortada durmasından çok bir mutfak mobilyasının gömülebilmesi şeklinde kullanılmaktadır. Ankastre cihazlarda fırınlara bakıldığında Sadece ön ve üst yüzeyleri gözükür. Ankastre ocak tüketimi yapacak kişilerin ilk olarak mutfak modüllerine uygun olacak ocağı tercih etmeleri gerekmektedir. 60lık 70lik ve 90lık farklı modellerde Ocaklar mevcuttur.

Diğer önemli kıstas ise cihazın paslanmaz çelikten oluşudur. Paslanmaz çelik tercih edecek olan tüketicilerin en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi yanıcı gözleri kararmayan markalardan bir tanesini tercih etmektir. Çünkü Belli bir zaman sonra Ocak kullanıldıkça altta bulunan yanıcı gözler zamanla kararmaya uğrar ve estetik görüntü ortadan kaybolur. Dolayısıyla Ocak tercih edilirken en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisi yanıcı gözler ve onların markalarıdır.

Cam seramik tercih edecek tüketicilerin dikkat etmesi gereken özelliklerden birisi de asitin camı yakma özelliğinin oluşudur. Bu da negatif sonuçlar doğurur. Dolayısıyla cam seramik ocaklarda asitli gıdalar pişirildikten sonra en fazla 1-2 saat içinde ocağın yüzeyi temizlenmelidir. Ankastre ocak seçiminde daha çok temizlik hususuna dikkat edilir. Özellikle son teknolojik cihazlar da parmak izi göstermeme özelliği ön plandadır.

İç tarafındaki çıkabilen cam kapak tüketiciler için önem kazanan özelliklerinden biridir. Mutfak toplumumuzda özellikle bayanların tüm günün büyük kısmını geçirdikleri yegâne yerdir. Toplumsal ve kültürel açıdan bakıldığında mutfak gerek yemek yapmak gerek temizliği gerek Coşkun yıkanması ve benzeri aktiviteler sebebiyle yaşam alanlarından biri olmuştur.

Bu sebeple mutfak dekorasyonuna ve modernizesine çok önem verilmektedir. İşte tüm bu nedenlerden dolayı günümüzde ev hanımlarının işini kolaylaştırmak ve mutfak görünümünü düzeltmek amacıyla ankastre setler oldukça tercih edilmektedir.

Özellikle ev hanımları açısından çoktan hak ettikleri ödül olan teknolojinin ve bilimin gün geçtikçe gelişme kaydettiği günümüz dünyasında artık her sektörde ve alanda olduğu gibi yaşamı kolaylaştıracak ve ona estetik kazandıracak beraberinde lüksü tattıracak zevkler kucak açmaktadır. Bu sayede tüm dünya modern yaşama uyum sağlamakta ve bununla birlikte beraberinde getirdiği rahatlığın keyfini çıkarmaktadır.

 

04 Mar
admin 1 Yorum

 Bitmeyen Kartuş Sistemi

Kategori: Teknoloji

Nedir bu bitmeyen kartuş? Artık her birimizin evlerimizde, işyerlerimizde, okullarda yani kısacası gündelik hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bilgisayar ve haliyle yazıcı teknolojisinin temel elemanları kartuşlardır. Kartuş; yazıcı içerisinde bir haneye eklenen ve basılacak kâğıtlara işlenecek mürekkebi bulunduran kısımdır. Bu mürekkepler renkli veya siyah olabilir.

Ancak ne yazık ki kartuşların ömrü çok çabuk tükenmektedir ve sürekli değişime ihtiyaç duyulmaktadır ve bu kartuşlar yazıcının içerisinde yer aldıklarından dolayı içerdiği mürekkep miktarını kontrol etmek oldukça zordur. İşte artık bu konuya bir çözüm olan bitmeyen kartuş dediğimiz yeni bir teknolojik buluş var.

Bitmeyen kartuş ise yazıcının içerisine değil de dış tarafına monte edilmek suretiyle sabitlenir ve şeffaf renkli olması sebebiyle de içeriğindeki mürekkep miktarını takip edebilmek mümkündür. Bu sayede azaldığını fark etmek mümkündür. Üstelik azaldığını gördüğünüzde içine mürekkep eklemek suretiyle ( aynı bir kaba su doldurur gibi kolayca şeffaf haneye boşaltarak ) oldukça kolay bir şekilde arttırabilirsiniz.

Ayrıca bu mürekkeplerin ömrü normal kartuşlara göre daha uzun olmakta ve haliyle maliyeti de daha ucuz olmaktadır. Ancak her teknolojik alette olduğu gibi bu bitmeyen kartuş ile kullanıldığı yazıcılar için kullanılan üründen daha iyi ve doğru sonuç elde edebilmek için mutlaka uyulması gereken kurallar vardır.

İlk olarak cihazınızla birlikte elinize ulaşan Cihaz Kurulum ve Kullanım Kılavuzu size yol gösterecektir. Ancak kılavuzunuzda yazanların dışında öncelikle yazıcınızın ortalama olarak 15 günde bir mutlaka bir sayfa renkli çıktı alması gerekmektedir. Bu işlem renklerin kullanılmadığı için bozulmasına engel olarak korunmasını sağlayacaktır.

Bir diğer kural ise mürekkep tanklarının her zaman yazıcı ile aynı seviye tutulması gerekliliğidir. Bunun sebebi ise mürekkebin kartuşların içine dolumunu kolaylaştırmaktır. Ayrıca şeffaf olan tanklardan mürekkebin miktarının takip edilebildiğini ve bitmesini beklemeden mürekkep ekleyerek doldurabildiğimizi söylemiştik.

Ancak hiçbir zaman mürekkebin tamamen bitmesini beklememek gerekir, tankın dibinde az bir seviyeye gelmiş olan mürekkebe bitmeden ilave yapılmalıdır. Son olarak uyulması gereken kural ise şudur ki; hiçbir zaman yazıcıyı kapatmak için güç kablosu ya da fişi çekilmemeli yazıcı üzerindeki açma kapama düğmesi kullanılmalıdır.

 

16 Şub
admin 0 Yorum

Mutfaklarda Ki Ankastre Şıklığı

Kategori: Mobilya, Teknoloji

Bir kadının evinde en çok vakit yer geçirdiği yerdir mutfak. Ve bir kadın en çok mutfağa özen gösterir. Mutfak eşyaları, fırını, ocağı en ufak detaylara kadar önemlidir bir kadın için. Mutfak kullanışlı ve şık olmalıdır. Mutfağı gösteren de içinde ki eşyalardır. Modern bir mutfak her kadının hayalidir. Ama öyle davul fırınlarla, aygazlı ocaklarla bu modernliği ve şıklığı elde etmek olanaksızdır.

Ankastre eşyalar ile düzenlenen bir mutfak oldukça kullanışlı ve modern olacaktır. Günümüzde diğer beyaz eşyalardansa daha çok ankastreler tercih edilmektedir. Hem daha az yer kaplıyor hem de görsel olarak daha şık duruyor. Bir o kadarda kullanışlı. Mutfak dolabının içine gömülü olan beyaz eşyalar ankastre eşyalar olarak isimlendiriliyor. Genelde dekorasyon açısından daha hoş duracağı için bu tip beyaz eşyalar tercih edilmekte.

Klasik beyaz eşyalara kıyasla bu ürünler daha derli toplu ve mutfağa bambaşka bir hava katıyor. Çoğunlukla set olarak satılmaktadır. Ve mutfak dolabının içine yerleştirilmesi içinde daha özel bir teknoloji ile üretilmektedirler. Mutfak dolaplarının da bu ürünleri barındırması için onlara özel olarak yapılmış olması şart. Bazı ankastre mutfaklarda bulunan kapaklı modüller sayesinde eşyalarınızı görmemenizde mümkün bir durum.

Ankastre setler içinde fırın, davlumbaz, ocak, bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi beyaz eşyalar mevcut. Batı ülkelerde ki dekorasyon modasını göz önüne aldığımız zaman akla direk olarak bu set geliyor. Mutfakta ki modernliği, tertip ve düzeni bir tek ankastrelerle elde etmek mümkündür. Bu setler için özel temizlik ürünleri tercih edilmeli. Davlumbaz ve ocak temizliği diğerlerinin temizlenmesine göre biraz daha zor. Kullanacağınız her türlü temizlik ürününe dikkat etmekte fayda var.

Zira çizilebilir ve istenmedik lekeler oluşabilir. Ankastre ürünleri seçerken son derece kaliteli olmasına önem verilmeli. Sıradan bir set aldığınız zaman zamanla kararabilir, parmak izi kalabilir ve çok kolay yıpranabilir. Bu yüzden kaliteden vazgeçmemek önemli bir husustur. Bu tarz eşyaları hemen hemen her beyaz eşya dükkânında bulmak mümkündür. Mutfakta ki vazgeçilmez şıklığın ve modernliğin gözdesi.

Etiketler: Devamı »
02 Şub
admin 0 Yorum

Yeni Nesil Kartuş: Bitmeyen Kartuş!

Kategori: Teknoloji

Yazıcı, günümüzde oldukça sık kullanılan donanımlardan bir tanesidir. Yazıcı ile beraber dilediğimiz dosyaları dilediğimiz şekilde kağıda dökme imkanı buluruz. Günümüzde yazıcılar oldukça çeşitlenmiştir. En az özelliklisinden en fazla özelliklisine, en pahalısından en ucuzuna çok geniş bir yelpaze içerisinde karşımıza çıkmaktadır. Yazıcı denilince akla gelen ilk malzemelerden birisi de elbette ki kartuştur.

Kartuşun kaliteli olması, ömrünün uzun olması ve ekonomik olması önemli ölçütlerdendir. Kartuşlar da kendi içerisinde çeşitli bölümlere ayrılır. Bu ayrım hangi ölçüt açısından karşılaştıracağımıza göre değişir tabi. Ömrü, dolumu ve ekonomikliği açısından inceleyecek olursak sınırlı kartuş ve bitmeyen kartuş olarak kartuşları iki gruba ayırabiliriz. Sınırlı kartuşlar, çeşitli mağazalarda paket içerisinde satılan kartuşlardır. Bitmeyen kartuşların mekanizması normal kartuşlardan farklıdır.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

            Bitmeyen kartuş dediğimiz bu sistemde, kartuşlara bir tank sistemi kurulması esastır. Kartuşlara hortum takılır. Bu hortumun bir ucu kartuşta diğer ucu ise tanktadır. Tanktan gelen boya hortum yoluyla kartuşlara aktarılmakta, bu sayede kartuşta devamlılık sağlanmaktadır. Aynı zaman da şunu da söylemek gerekir ki bu sistemle ne kartuş ne de yazıcı zarar görmektedir. Bu konuda hiçbir olumsuz durum söz konusu değildir.

Kartuş tanklarından bahsedelim. Kartuş tanklarının bir tanesinde yaklaşık 80-100 ml. arası mürekkep bulunmaktadır. Dört tanklı bir sisteme bu sayıyı uyarladığımızda ise toplamda 400ml. Mürekkebimiz olduğunu söyleyebiliriz. İşte bu 400 ml. mürekkep ile baskı kalitesine göre 3000-5000 sayfa arası çıktı alma olanağı buluruz. Bu da bize standart bir kartuşa oranla maliyetin düşük olduğunu gösterir. Ayrıca bu sistem %90 oranında bir tasarruf sağlamaktadır.

NELERE DİKKAT ETMELİ?

Öncelikle 15-20 günde bir en az bir sayfa renkli çıktı alınmalı. (Mürekkep işleyişi için) Mürekkep tankı ile yazıcının aynı hizada durmasına dikkat edilmelidir. Mürekkep seviyesi bilgisayar ve yazıcı üzerinden değil mürekkep tankının üzerinden kontrol edilmelidir. Son olarak tanklardaki mürekkep bitmeden yeni mürekkep konulmamalıdır diyebiliriz.

19 Oca
admin 0 Yorum

 Eticaret Yazılımında Devrim

Kategori: Teknoloji

E-ticaret sistemleri, web teknolojilerinin yaygınlaşması ile Tekrom olarak şirketleşmiş ve TSOFT markası ile hizmet vermeye başlamıştır. Ülkemizin ilk e-ticaret sitelerinin birçoğunun yazılımı TSOFT ile gerçekleştirilmiştir. Toplam 50 kişilik bir kadrodan oluşmaktadır ve artarak büyümeye devam edecektir. Sürekli gelişen ve yenilenen bir yazılımdır. Sitelere kesintisiz erişim imkânı sağlar.

Çok hızlı açılan bu yazılım siteleri müşteri güvenliğini ve veri güvenliğini ön planda tutar. Müşterilerin her sorununa bıkmadan usanmadan çözüm üreten destek hizmeti de vermektedir. TSoft sadece bir yazılım değil bütünleşik bir elektronik ticaret sistemidir. Yıldız Teknik Üniversitesinde AR-GE Ofisi de bulunmaktadır.

Tamamen uzman kadrosu ile ve bilimsel metotlarla geleceğin elektronik ticaret çözümlerini geliştiriyorlar. Çağrı merkezi ile Sabit yatırım gerektirmez. Aylık maliyeti düşüktür. Müşterinin telefon görüşmeleri kayda alınıp dinlenebilir. Müşteri aramalarında alınan notların takibi yapılır. Müşteri aradığı anda tüm bilgilere ulaşılabilmesi müşteri temsilcisinin hızlı ve kolayca görüşme yapmasını sağlar. Zamandan tasarruf edilmiş olur.

Son yıllarda internet üzerinden ticaret hızla çoğaldı. İnsanlar bu sanal ortamda ciddi paralar kazanmaktadır. Bu da yazılım programlarının kendini yenileyerek büyüme zorunluluğunu ortaya çıkardı. İnternet üzerinden satış yapmak için öncelikle yazılımcı ile çalışmak durumundasınız. TSOFT alanında en iyisidir. Öncelikle Muhasebe entegrasyon modülü oluşturmalısınız.

Böylece ayrı bir muhasebe personeli istihdam etmek durumunda değilsiniz. Birbirinden farklı tasarımlarla tek tuşa basarak kendinize ait tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Tedarikçi entegrasyonu sayesinde ülkemizin en büyük teknoloji ürün dağıtıcılarının yüzlerce ürününü tüm özellikleri ile birlikte hiç uğraşmadan sitenize ekleyiniz. İlave modüller sekmesi ile kazancınızı arttırabilirsiniz. Lojistiklerle tam entegrasyon sağlayarak kargo yönetimini manuel olmaktan çıkartabilirsiniz.

Sol ve sağda menüler oluşturarak elektronik ticaret sitenize hâkim olabilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri belirleyin. SMS oluşturup sitenizdeki üyelere mail atabilirsiniz. Çeşit çeşit kampanyalar yapabilirsiniz. TSOFT yazılım sayesinde elektronik ortamda ticaretinizi en üst seviyelerde gerçekleştirebilirsiniz, her şey buna göre önceden düşünüldü, tasarlandı. Size düşünmeye vakit bırakılmadı. Size sadece ticaret yapıp para kazanma yöntemlerini düşünme işini bıraktık TSOFT yazılım olarak.

Kaynak: http://www.tsoft.com.tr/

 

12 Oca
admin 0 Yorum

T-Soft İle İşler Yolunda

Kategori: Teknoloji

Hız çağında yavaş hareket etmek size zaman ve para kaybettirir. Kalem ve defter ile yazma artık tarihe karışıyor. Online dünya artık her ihtiyaca cevap verecek duruma geldi. İnternet ve sanal dünya milyonlarca Türk lirası değerinde alışverişin yapıldığı bir kazanç kapısı haline geldi. Müşteriler aradıkları tüm ürünlere önce internette bakıyor. Kampanyalardan anında haberdar oluyor. İndirimlerin tamamını takip ediyor artık müşteriler. E-ticaret 21. yüz yılın artık pazarlama ve gelir kapısı haline geldi.

Yüzlerce firma binlerce pazarlamacı internet pazarından pay almak ve her şeyi lehine çevirmeye çalışıyor. Bilgisayarlar işverenlerin en büyük yardımcısı artık. Önceden kalem ile deftere tutulan notlar artık yıllarca bilgisayarlarda yazılım içerisinde saklanıyor. İşveren kendi ürününü pazarlamak müşteri çekmek, satış grafiklerini incelemek, kargo, lojistik hareketleri gibi birçok hizmetten faydalanmaya başladı. Peki, siz hala neyi bekliyorsunuz.

T-Soft e-ticaret yazılımları firmalara yeni bir boyut kazandırıyor. İşveren takip etmesi her türlü grafiği buradan takip ederken müşteri en iyi hizmeti e-ticaret yazılımları sayesinde alıyor. Yüzlerce yeni girişimci için hazırladığı yazılımlar sayesinde milyonlarca lira kazandıran t-soft sizler için en iyisini sunmaya devam ediyor.

Tedarikçi, Lojistik, ödeme, kampanya yönetimi, excel ürün sihirbazı ve web servis uygulamaları ile sizlerin kazancına kazanç katarken arama motoru optimizasyonu ile müşterilerin size arama motorlarında ilk sıralarda ulaşmasını sağlıyor. Sizler de uygun fiyat seçenekleri arasından istediğiniz e-ticaret yazılımını seçerek satın alın ve paranızı kazanmaya hemen başlayın.

Onlarca kalem hizmete küçük miktarlar ödeyerek kazanç kapısını sonuna kadar aralayabilirsiniz. T-soft e-ticaret yazılımları 2005 yılında girdiği sektörde sizlerin desteği ile büyümeye ve gelişmeye devam ederken siz değerli girişimcilerimizin kazancını arttırıyor. T-soft e-ticaret yazılımları müşteri hizmeti ile her türlü sıkıntınızda yanınızda oluyor.

Yüzlerce firmadan olumlu yorumlar alan ve müşterilerinin beğenisini kazanarak sektörde liderliği kaptırmayan t-soft e-ticaret yazılımlarını deneyerek sizde kazancınızı katlayın. Yazılımları konusunda firma personellerine eğitimler veren t-soft destek hizmetleri ile istediğiniz her an yanınızda olmaktan mutluluk duyuyor. Müşterilerinin memnuniyetini her zaman ön planda tutan t-soft ile sizde kazanmaya geç kalmayın.

 

Etiketler: Devamı »
06 Oca
admin 0 Yorum

Her Yazınızda Ayrı Bir Kalite İmkânı

Kategori: Teknoloji

Günlük yaşantımızda bile en basit işlemlerde gerek duyduğumuz püskürtmeli yazıcılar çıktığından beri piyasada dolum noktaları açısından hızla gelişen ve faaliyet gösteren şirketler oluşmaktadır. Teknoloji ağında yazılanların ve çizilen belgelerin yazılı olarak kâğıda dökülmesini sağlayan siyah ve renkli olarak bilinen kartuşlardır. Kullanım sıklığına göre tükenme zamanı olan kartuşların dolum noktaları vardır. Bunların tüketimi de tıpkı tekstil fabrikaları gibi birçok kişinin emek verdiği üretim noktalarının faaliyete geçmesi ile gerçekleşir.

 

Kalite açısından önünüze ayrı bir görsel imkân sunan, boş ve inkjet kartuşların dolma işleminde kullanılan, su bazlı ve pigment bazlo Türkiye de pek bilindik olmasa da ciddi boyutta faaliyet gösteren fabrikaların başında gelir. Pek aşina olmadığınız bu duruma teknoloji dünyasının ve iş dünyasının yazıcı işlemi olmadan faaliyet gösterememesi ve keşfetmesinden sonra hızla yayılan bir kuruluş. Hızla büyümekte olan 25 i aşkın distribütör ortakları bulunan kendi satış şubelerinin de gittikçe artan büyük bir marka olan Ocp Türkiye ile tanışmanız gerekir.

 

Kalite ve kusursuzluk açısından rengi bile farklı yansıtan bitmeyen kartuşlar üretir.2010 yılından beri başarı ile adını büyütmeye devam eden Ocp mürekkep devamlılığı ile de en belirgin kalite görselidir. Mürekkeplerden, temizleme solüsyonu na varana kadar işini en kaliteyle yapan firmadır. Fiyatlandırma politikasında da cazip ve uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Her daim müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Ürün kaynaklı problemlerde bile iade talebi gerçekleştirilerek teslimat imkânı sunuluyor. Kaliteli ürün grupları, onlarca marka dolum seçeneği ile kocaman bir site olarak karsınızda. Tekstil mürekkebi seçeneğinden süblimasyon mürekkebe, kuşe mürekkebinden Canon cihaz mürekkeplerine kadar pek çok seçeneği güvenle temin edebilirsiniz.

 

Günümüzün en temel ihtiyaçları haline gelenlerin bile seçici olarak satışa sunulduğu ve yansıtıldığını ürünleri kullandıktan sonra farkına varacaksınız. Kampanyalı ürün seçeneklerinden de faydalanabilme imkânı sunuyor. Ücretsiz kargo, online canlı destek ile sorularınıza alabileceğiniz cevap imkanları, peşin fiyat ve ya taksitlendirme olanakları ile videolu detaylı anlatımları ürün bilgilendirme seçeneği olarak geniş çaplı hizmet sunmuş bulunmakta. Ziyaretinizle daha detaylı ve geniş çaplı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

03 Oca
admin 0 Yorum

Bitmeyen Kartuş Sistemini Daha Önce Duydunuz Mu?

Kategori: Teknoloji

İnkjet mürekkep püskürtmeli olarak çalışan yazıcılar, ince ince kâğıda direk olarak ufak mürekkep damlaları ile fışkırtma ilkesine dayanarak çalışır. Bu işlemi gerçekleştirmek için püskürtme kartuşunu kullanmak gerekmektedir. Bitmeyen kartuş dediğimiz sistem ise, yazıcının baskı görevini en iyi şekilde gören baskı kartuşlarına yani tank sistemi en iyi şekilde bağlanarak takılan güzel bir sistemdir. Tank sistemi montajı asla kartuş bağlantılarına ve hortumlarına zarar vermez. Özellikle tasarlanan bu sistem kusursuz bir çalışma sağlamaktadır.

 

Bitmeyen kartuş sistemi olarak ele aldığımız tanklı sistem yazıcının dış tarafında durur. Bu tanklar hortumların vesilesiyle yazıcının içindeki kartuşlara bağlanır. Her tankta hemen hemen 80,100 ml civarında değişen mürekkepler bulunmaktadır. 4 tanklı bitmeyen kartuş sisteminde ise yaklaşık olarak 400 ml mürekkep vardır. Toplam 400 ml civarı mürekkep ile %5’lik bir baskıya göre ortalama 3000 ila 5000 sayfa arasını çıktılar alınabilmektedir. Bu sayede ise 1 sayfa a 4 baskısının maliyeti ise 1 kuruş civarı olmaktadır. Yani 100 sayfa 1 TL gibi.

 

Bitmeyen kartuş sisteminde yer alan mürekkep tankları şeffaf bir görümdedir. Kullanan kişi çok rahat tanklarda ki mürekkebin ne kadar kaldığını takip edebilir ve mürekkep azalmaya başladıkça çok rahat bir şekilde mürekkep doldurabilir. Bu tanklara mürekkep doldurmak su doldurmaktan daha kolaydır.

 

Çok uzun bir süre mürekkep doldurmak gibi bir sorunla karşılaşmazsınız. Bitmeyen kartuş sisteminin baskı kalitesinde hiçbir bozulma olmadan, %90 civarı oranla tasarruf sağlayabilirsiniz. Düşük maliyetle ise binlerce sayfa baskı alabilirsiniz. Yazıcı içinde var olan püskürtme kartuşlarının güzel bir özelliği mürekkep bittikçe orda bulunan hortumlar vasıtasıyla bu tanklardan sürekli mürekkep çeker. Bu sayede bu kartuşları mürekkep ile besleme durumu oluşur. Bitmeyen kartuş sistemi olarak adlandırdığımız bu sistemin diğer bir adına ise, sürekli bir şekilde an ve an besleme organizasyonu da denilebilir.

 

Çok avantaj sağlayan bu bitmeyen kartuş sistemi, özellikle evinizde okula giden bir çocuğunuz varsa sizlere çok avantaj sağlayacaktır, zira şimdiki hocalar sürekli İnternetten ödev vermektedirler.

01 Nis
admin 0 Yorum

Nokia 3310’nun Yeni Versiyonunu Gördünüz mü ?

Kategori: Teknoloji

NOKIA 3310 41-MEGAPIXEL, WINDOWS TELEFON görücüye çıkıyor

Başlangıçta 2000 yılında yayımlanan ,Nokia 3310 şimdiye kadar başarılı cep telefonlarından biri olmaya devam etti .  125 milyon  fazla satıldı ve Nokia fanatikleri  sayesinde yeni özellikleri ile yeniden geliyor.

PureView ileNokia 3310 Zeiss optik ve Xenon flaşlı 41MP PureView kamerası ve gelişmiş windows phone 8 özellikleri ile sizi nostaljiye götürecek.

Renk Seçenekleri Sarı , Açık Mavi, Kırmızı, Yeşil ve orjinal nokia 3310 rengi.

Yakında ülkemizde satışa sunulacaktır.

boyutlar

Yükseklik: 113 mm

Genişlik : 48 mm

Kalınlığı : 22 mm

Ağırlık: 133 g

Ekran ve Kullanıcı Arabirimi

Ekran boyutu: 3 inç ‘ ClearDiamond ‘

Ekran çözünürlüğü : WXGA (1280 x 768)

Ekran özellikleri: Parlaklık kontrolü, Nokia Bakışta ekran , hızı 60 Hz , ışığı okunabilirlik geliştirmeleri , Corning ® Gorilla ® Cam 3 , PureMotion HD + , heykelleri , cam , geniş görüntüleme açısı Yenile

Ekran renkleri : TrueColor ( 24-bit/16M )

Dokunmatik ekran teknolojisi : Süper hassas bir dokunuş

Sensörler : Ortam ışığı sensörü, Accelerometer , yakınlık sensörü , Barometre,

Kara, Magnetometer

Tuşlar ve giriş yöntemleri

Kullanıcı Girişi: Dokunmatik + Tuş

İşletim tuşları: Ses tuşları , Kamera tuşu , Güç / Kilit tuşu , Microsoft Home , Gezinti tuşları .

Donanım

Bağlantı

SIM kart tipi : Micro SIM

Konnektörleri Şarj : Micro – USB

AV bağlantı : 3,5 mm ses konnektörü

Bluetooth : Bluetooth 4.0

Wi- Fi : WLAN IEEE 802.11 a / b / g / n

Ağ: 3G

pil:

Pil kapasitesi : 1430 mAh

Pil voltajı: 3,7 V

Çıkarılabilir pil : Evet

Kablosuz şarj : Hayır

işlemci

İşlemci Tipi: Çift çekirdekli 1.5 GHz

bellek

Kullanıcı veri depolama : aygıtı olarak

RAM : 2 GB

Kütle Memory3 : 32 GB

Ücretsiz bulut depolama : 7 GB

fotoğrafçılık

Ana kamera sensör boyutu : 41 MP , PureView

Kamera Odak Türü : Otomatik odaklama

Zeiss optikleri : Evet

Sensör boyutları : 1/1.5 inç

Ana kamera f-number/aperture : f/2.2

Kamera odak uzunluğu : 26 mm

Kamera minimum odak aralığı: 15 cm

Kamera görüntü formatları: JPEG

Kamera Flaş Tipi : Xenon flaş

Flaş çalışma aralığı: 4,0 m

Flaş modları : Kapalı, Otomatik, Açık

Ana kamera özellikleri

Ana kamera – Diğer özellikler: 6 – objektif optik , Arka aydınlatmalı görüntü sensörü , yüksek çözünürlüklü zoom 3x Optik görüntü sabitleme , PureView

görüntü yakalama

Çekim modları : video , Still

Sahne modları : Otomatik , Spor, Gece

Beyaz denge modları : Bulutlu , Ampul , Floresan , Gün Işığı , Otomatik

Işık hassasiyeti : ISO 100 , ISO 200 , ISO 400 , ISO 800 , ISO 1600, ISO 3200 , Otomatik

video

Kamera video çözünürlüğü : 1080p ( Full HD , 1920 x 1080 )

Kamera video kare hızı : 30 fps

Kamera video zoom : 6 x

Video oynatma kare hızı : 30 fps

21 Mar
admin 0 Yorum

Twitter’a Nasıl Erişim Yapabilir ?

Kategori: Teknoloji twitter yasak

SANSÜRDEN KURTULUŞ YOLLARI!

İŞTE TWİTTER’A GİREBİLMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER…

Başbakanlık’tan yapılan açıklama sonrası tüm Türkiye’de twitter’a erişim engellenmiş bulunmaktadır. Herkesin tekrar twitter’a giriş yapabilmesi için bazı yöntemler paylaşacağız.

İşte twitter’a giriş için kullanabileceğiniz 3 farklı yöntem:

1)      Genel çözüm yolu: https://www.torproject.org/

2)      Masaüstü bilgisayalar ve laptoplar için indirmeniz gereken uygulama:

https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme

3)      Akıllı telefonlara bu uygulamayı yükleyerek ülke değiştirebilir ve IP adresinizi gizleyebilirsiniz. Bu linkin yanı sıra Google Play Store’u kullanarak da aynı uygulamaya erişebilirsiniz. http://www.hotspotshield.com/tr

Peki Zenmate Nedir?

Zenmate eklentisi, web tarayıcınızda, proxy çözümlerinden hemen faydalanabilmenizi sağlayan kullanışlı bir araçtır. Özellikle youtube, twitter ve facebook gibi önemli mecraların kapatılması gibi durumlarda oldukça işe yaramaktadır. Aynı zamanda sadece o an aktif olduğu tarayıcıyı etkileyen ve tüm internet bağlantısını etkilemeyen yapısı ile, hem de ücretsiz ve kolay kullanımı sayesinde kesinlikle her bilgisayarda bulunması gerekenlerden birisidir.

08 Şub
admin 0 Yorum

Yeşilköy Arçelik Servisi

Kategori: Teknoloji Arçelik Servisi

Mükemmel hizmet kalitesi ile sizlere hizmet veren buz teknik firması Yeşilköy Arçelik Servisi hizmet bölgesini açtı. En üstün teknoloji ile beyaz eşyadan tv ve kombiye kadar en üstün hizmet kaliteli servis ağı hizmetini profosyonel ekibi ile sizlere sunmaktadır. Üstün hizmet kalitesi ve mükemmel müşteri kalitesi ile sizlere hizmet veren Yeşilköy Arçelik servisi sizlere www.yesilkoyarcelikservisi.org bir tık kadar yakın. 10 yılı aşkın süredir arçelik servis hizmeti veren firmamız alanında uzman personelleri sayesinde sizlere mükemmel servis hizmeti sunmaktadır. Yeşilköy Arçelik Servisi olarak  en iyi servisi hizmeti sunmaktayız.

Neden Yeşilköy Arçelik Servisi
– En iyi hizmet kalitesi
– Üstün teknoloji ile arıza giderme
– Arıza durumunda değişen parçalar da 1 yıl garanti
– Kaliteli hizmet ağı ve profesyonel personel
– Yerinde hizmet ve ücretsiz eve teslimat

En iyi arçelik servisi hizmet veren firma alanında uzman ekipleri sayesinde sizlere en iyi servis ağı hizmeti sunmaktadır. Servis dahilinde değişen parçalar garantili olup tekrar arıza vermesi dahilinde ücretsiz olarak teslim edilir. Ürünlerinizdeki arızaları profesyonel ekibi ile gideren firma sizlere 0212 580 13 87 ile hizmet vermektedir. Arçelik ürünlerinde firma yetkili servis değildir. Özel olarak hizmet vermektedir. Özel hizmet kalitesi ile sizlere mükemmel hizmet kalitesi sunan Yeşilköy Arçelik Servisi mükemmel servisi ağı ile sizlere çok yakın. Aradığınız servis hizmet kalitesi burada. Yeşilköy Arçelik servisi profesyonel ekibi ile sizlere hizmet vermektedir.

16 Oca
admin 0 Yorum

Frank Zamboni Google Doodle

Kategori: Teknoloji frank zamboni

Google Özel Olarak hazırladığı oyun Google doodle ile beğeni topladı. Frank Zamboni Buz pistlerinin düzelten araçların mucididir.1901-1988 yılları arasında yaşamıştır.Buz düzeltme aletini 1949 yılında icat etmiştir.İtalyan asillı Amerika vatandaşıdır.Buz hokeyi ligide çok büyük katkılar sağlamıştır.Buz pateni sahalarını düzeltmek için icad ettiği aleti satmak için Paramount Frank J. Zamboni & Co adında bir şirket kurmuştur.1953 yılınca bu alet için patent almıştır.

14 Oca
admin 0 Yorum

Fountain Doğalgaz Soba Servisi

Kategori: Teknoloji Doğal Soba Servisi

Doğalgaz soba servisi olarak sizlere en iyi hizmet sunan Fountain soba servisi artık sizlere bir telefon kadar yakın. Üstün hizmet kalitesini profosyonel ekibi ile birleştiren Fountain soba servisi en iyi doğalgaz soba servisi hizmetini vermektedir. 10 yılı aşkın süredir bu sektörde hizmet veren fountain soba servisine 0212 580 13 87 – 0542 263 59 93 numaralarından ulaşabilirsiniz.
Neden Doğalgaz Sobama Bakım Yaptırmalıyım ?
Doğalgaz yandığında açığa karbondioksit çıkarır ve buda zamanla doğalgaz soba bacalarında birikir. Gün geçtikçe artan karbondioksit kalıntıları bir zaman sonra tıkanma başlar ve çıkardığı dumanı dışarı atamaz ve bulunduğu ortama yayar. Bu yüzdende doğal zehirlenmeleri ortaya çıkar. Fountain Doğalgaz soba servisi hizmeti olarak sizlere bu konuda biz hizmet vermekteyiz. Sağlığınız ve geleceğiniz için rutin olarak doğalgaz sobanızın bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Mutlu gelecek ve yarınlar için önleminizi alın. Fountain doğalgaz soba servisi profosyonel ekibi ile sobalarınızda oluşabilecek arızaları da gidermektedir. Üstün hizmet anlayışı ile tüm sorunlarınız kısa sürede çözülecektir. Sizde üstün hizmet kalitesi almak istiyorsanız www.fountainsobaservisi.org adresine tıklamanız yeterli olacaktır.  Servis hizmet 1 yıl gartantili olup tüm değişen parçalarınız orjinaldir. Herhangi bir yan sanayi ürünü kullanımı söz konusu değildir. Firma her türlü doğalgaz soba temizliği yapmaktadır. Isınırken sağlığınızdan olmamanız için lütfen doğal soba temizliğinizi ve bakımını yaptırın.  Sizlere en yakın soba servisi hizmeti Fountain soba servisi hizmet kalitesiyle. Mutlu yarınlar için Fountain soba servisi.

26 Ara
admin 0 Yorum

Güngören Arçelik Servisi

Kategori: Teknoloji arcelikservis

Arçelik ürünleriniz sorun çıkarttığında ise www.gungorenarcelikservisi.net adresinden yardım alabilirsiniz. Güngören Arçelik Sevisi bu konuda üstün uzmandır. Arçelik klima alırken, Beyaz eşya alırken, ihtiyaçlarınızı en üst seviyede karşılayacak şekilde seçim yapmalısınız. Ürünle ilgili beklentilerinizi bayiye net olarak iletmelisiniz. Ürünün, reklamında veya tanıtıcı broşüründe belirtilen özellikleri taşıyıp taşımadığını kontrol etmelisiniz. Yanıltıcı ibareler içeren veya gerçeği yansıtmayan ürünler ayıplı maldır. Alternatifler arasında kendinize en uygun ürünü seçerken dikkat edeceğiniz bir başka nokta da, eşyaların konacağı yer. Evinizde beyaz eşyanızı yerleştireceğiniz yerin ölçülerini önceden bilirseniz, ürünü aldıktan sonra yaşanabilecek yer sıkıntısının da önüne geçmiş olursunuz. Satın alımayı düşündüğünüz ürünün evinizin rengine ve tesisat durumuna uygun olup olmadığını da önceden tespit etmelisiniz. Arçelik Güngören Servisi hizmetinizde bir telefonla hemen ulaşın.

03 Eki
admin 0 Yorum

Biraz Teknoloji – İphone 5

Kategori: Teknoloji iphone 5

Her yeni ürün lansmanı olay haline gelen Apple’in yeni telefonu iPhone 5 bugün ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlenen bir basın etkinliği ile tanıtıldı. Ekranı 3.5 inçten 4 inçe çıkarılan yeni model yüksek hızlı mobil şebeke türü 4Gdesteği sunuyor.

8 Megapiksel kamerası bulunan iPhone 5’in diyafram değeri ise f2.4 Apple’a göre yüzde 40 daha hızlı çekim yapabilen yeni kamerada daha önce standart olarak bulunmadığı için eleştirilen Panorama modu da bulunuyor. Bu modda oluşturulan fotoğraflar ise 28 Megapiksel çözünürlüğe sahip oluyor.
Video modunda Full HD çözünürlükte kayıt yapabilen yeni telefon video kayıt sırasında fotoğraf da çekebiliyor. Ön yüzünde bulunan kamerası 720p çözünürlüğünde video kayıt edebilen cihaz 3G üzerinden FaceTime desteği de sunuyor. 3 adet mikrofona sahip olan iPhone 5’te ses kayıt özelliği daha da geliştirilmiş.

 

© 2012 Akra Blog - Kısacası Aradığınız Herşey

Sitede yer alan tüm içerik Akra Blog'na aittir.

Mobilya Site Haritası