Moda

2018 Kış Tesettür Giyim Kombinleri

 

Yaz biteli uzun zaman olmasına rağmen güneşli havalar hala devam ediyor. Bizse bu havalarda hem yaz mevsiminin tiril tiril elbiselerini kabanlarımızla hem de çizmelerimizi giyebiliyoruz. Sezonun tesettür kombin trendleri arasında en çok göze çarpan parça kesinlikle culotte pantolonlar…

 

 Tesettür giyimde Culotte Pantolonlar

 

Culotte pantolonları eğer doğru boy ve desende seçerseniz her vücut tipine çok yakışan bir modeldir. Bu tarz bir pantolon modelini üzerine elbise tunik ile birlikte giyip güzel bir kombin yaratabilirsiniz. Culotte pantolonlarınızı gömlek ve uzun ceket ya da yelekler ile tamamlayıp takım elbise havası yaratabilirsiniz. Bu kombinin altına rugan ya da süet bir ayakkabı giyerek de şıklığınızı perçinleyebilirsiniz. Her ne kadar kumaş denimler daha şık bir hava yaratsa da denim culotte pantolonlar ile de sokak şıklığınızı oluşturabilirsiniz. Denim culotte pantolonları kombinlemek kumaşa göre çok daha kolaydır. Üzerinize giyeceğiniz uzun bir tunik ya da kazakla şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Bunun yanı sıra gömlek, panço ve bootiler ile yapacağınız kombininizi hem gündüz hem de gece kullanabilirsiniz.

 

 Tesettür Giyimde Farklı Parçaları Bir Arada Kullanmak

 

2018 sezonu tesettür kombin trendlerinin de göze çarpan ikinci konsept ise farklı dokuları bir araya getirmek. Örneğin rugan ayakkabılarınız ile beraber süet ya da kadife gibi farklı dokuları bir arada kullanabilirsiniz. Farklı dokuları bir arada kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda gül kurusu rengine kaçan pudra pembe ve bordroyu, kahve ve toprak tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Toprak ve kahve tonlarına en çok yakışan renkler ise bordro, hardal sarısı ve yeşildir. Bu üç tonu kıyafetlerinizde, şallarınızda, aksesuar, ayakkabı ve çantalarınızda bir arada kullanarak çabasız şıklı elde edebilirsiniz. Farklı dokular ve renklerin bir arada kullanılabileceği gibi farklı geometrik desenleri de birleştirebilirsiniz. Çizgili kazaklarınızı biraz daha farklı bir hava katmak adına fırfırlı bir gömlekle birlikte kullanabilirsiniz.

 

 Tesettür Giyimin Yeni Kodu Jile Elbiseler

 

Yeni yıl tesettür kombin trendlerinin üçüncüsü ise jile elbiseler. Bu sezonda barok desenlilerden pazene, yünlü kumaşlardan ekoselilere birçok jile elbise modeli, deseni ve rengi bulunuyor. Hem gündüz buluşmalarında hem akşam davetlerinde gömlek ya da kazakla kombinleyip rahatlıkla giyebileceğiniz jile elbiseleri çizme ve botlarınızla giyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın