Moda

2018 Tesettür Giyim Moda Trendleri

Elbiseler, tunikler, pardesüler, kaplar, tulumlar, gömlekler ve bol paça pantolonlar tesettür modasının olmazsa olmazları arasındadır. Kış aylarına göre yaz aylarında tesettürlü bayanların alışverişleri bir hayli zor olabilmektedir. Ancak bu zorluğun ortadan kaldırılmasına yönelik olarak gittikçe artan sayıda seçenekler tasarlanarak müşterilere sunulmaktadır. Moda tasarımcıları da giyim trendlerine göre tasarım yaparak tesettür giyim için moda trendlerini belirlemektedirler. 2018 yılı tesettür modasında sadelik oldukça fazla göze çarpmakta. Ancak bu sadelik ile yakalanan şıklık diğer yıllardan kendisini ayırır cinsten bir moda yaratılmıştır. Mat ve nude renklerin bolca kullanıldığı bir tesettür modası tasarlanarak kullanıcılara sunulmuştur.

 

 Tesettür Giyim Modası

 

Gündelik hayatta ve özel günlerde kullanılabilecek birçok ürün sadece tesettürlü bayanlar tarafından değil açık olan bayanlar tarafından da tercih edilmektedir. Tesettürlü bayanlar için tasarlanarak piyasaya sunulan gömlekler, elbiseler ve tunikler her bayan için seçenek oluşturmaktadır. Özel günler için tasarlanan tesettür abiye modelleri için de bu yıl gipür ve dantel kullanımı oldukça fazladır. Abiye modelleri bu özellikleri ile şıklıkta en ön sırada olacaktır. Yaz ayları içinse vazgeçilmez olan elbise modelleri çiçeksi kumaşlar kullanılarak renk renk sunulmaktadır. Yazın enerjisini tesettür giyimin renklerinde de görmek mümkündür.

 

2018 yılı moda rengi olan kırmızı tesettür moda tasarımlarında da oldukça fazla kullanılmıştır. Bunun yanı sıra sade özellikte olan tasarımlara şıklık katmak adına gösterişli aksesuarlardan faydalanıldığı göze çarpmaktadır. Spor şıklığın gittikçe yaygınlaştığı tesettür modasında oldukça rahat formda modeller beğeniye sunulmaktadır. Spor tunik modelleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu sebeple spor tunikler üzerinde yapılan karikatürler, çizgi film karakter resimleri gibi görseller şıklığı artırıcıdır.

 

 Tesettür Dış Giyim Modası

 

Tesettürlü bayanların dış giyim olarak tercih ettiği feraceler, kaplar ve pardesüler yine bu yıl da vitrinlerde yerini almaktadır. Koyu renklerin hakim olduğu 2018 yılı modasında dış giyim için canlılık katılması adına motif ve işlemeler yapılarak beğeniye sunulmaktadır. Ayrıca omuz detayları ile kol detayları oldukça modern görüntü katmaktadır. Lacivert rengin sıkça karşımıza çıkacağı bu yıl siyah renkte sıklıkla kullanılmıştır. Kırmızı rengin moda olduğu bu yıl da kırmızı ve kırmız tonlarını tesettür dış giyimde de görmek mümkündür.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın