Abiye Seçerken Neye Dikkat Etmeli

Abiye seçimi yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken üzerinizde nasıl durduğu olmalıdır. Bu sebeple internet üzerinden yapacağınız abiye seçimini oldukça dikkatli yapmalı ve mutlaka uzun bir zaman öncesinden karar vermelisiniz. Çünkü beğenmediğiniz abiyeleri değiştirmek zaman alabilir. Bu sıkıntıya girmemek için mutlaka bu konuda uzun araştırmalar yapmalı ve deneyerek almalısınız. bir elbise alırken bilin ki daha güzeli ve size daha yakışan modeli mutlaka vardır. Bunun için kararsız kalmaya gerek yok. En beğendiğiniz model, en beğendiğiniz renk ile bütçenize oranlayarak almanız kıyafetinizde daha da memnun kalmanıza yardımcı olur.

Abiye Seçiminde Renk

Abiye seçiminde tesettür abiye alırken renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Bildiğiniz gibi tesettür vücut hatlarını belli etmeyen bir şekilde tasarlanmış kıyafetlerdir. Ancak rengin çok belirgin olması kimi zaman tesettür anlayışına aykırı olabilir. Bu nedenle çok koyu renkler veya çok açık renkler yerine daha sade ama daha şık elbiseler almaya dikkat etmelisiniz. Elbise seçiminizi tesettür belirledikten sonra zevklerinizi göz önüne almalı ve bu şekilde bir kıyafet seçmelisiniz.

Abiye Seçiminde Modeller

Tesettür abiye modelleri bugün binlerce çeşitten oluşuyor ve her geçen gün sayısı artıyor. Renk ve model sayısının artması kararsız kalmanıza neden olabilir. Ancak önceden araştırma yapıp birkaç renkte karar kılmanızda yarar var. özel günlerinizde zorlanmadan seçim yapabilmeniz için seçimlerini birkaç kritere uydurmanız size kolaylık sağlayacaktır. Diğer yandan yeni modellere de göz atmalı ve her zaman buraları takip etmelisiniz. Bu sayede daha kolay bir şekilde fikir edinebilirsiniz.

Abiye Seçiminde Zevklerinizi İhmal Etmeyin

Çoğu kadın alışverişe arkadaşı veya eşiyle birlikte gider. Bu durum fikir verme bakımından kolaylık sağlasa da ne yazık ki çoğu zaman başkasının fikirleri altına girmenize neden olur. Bu durum ilerleyen zamanlarda kendi tarzınızı oluşturmak konusunda size zorluklar çıkarır ve kıyafet seçimini yalnız başınıza yapamaz hale gelirsiniz. Diğer yandan tesettür abiye seçiminde sizin özel gününüz olacağı için kendi zevklerinizi belirgin kılan modellere göz atmalısınız. Tabi ki fikirlere de açık olmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply