Moda

Abiyede Kumaş, Şekil, Biçim, Renk Önemli Midir?

Tesettür anlam itibarıyla kapanmayı gerektirmektedir. Özellikle kapalı bayanların giyim tercihi arasındadır. Kapalı kişiler tesettüre uygun tesettür abiye modelleri ve gece elbiseleri tercih etmektedir. İthal abiye elbise üreticileri içinde tesettür abiye elbiseler ve tesettür giyim için çok seçenek bulunmamaktadır. Ülkemizde üretim yapan çok sayıda abiye elbise firmanın imal ettiği koleksiyonlarda çok sayıda tesettür abiye elbise modeli bulunmaktadır. Sadece tesettür giyime yönelik üretim yapan abiye elbise üreticileri bile oldukça fazla sayıdadır.

 

Tesettür elbise için hazır giyim markalarının koleksiyonlarında yer alan çeşitler daha fazla tercih edilmektedir. Özel önem verilen davetlerde ve organizasyonlarda bu tarz abiyeler tercih edilir. Hazır giyim elbiseleri bulamayanlar özel günler için ölçü vererek tesettür abiye elbiseler de diktirmektedirler.

 

 Mağazalarda ve İnternet Sitelerinde Satılmaktadır

 

Bayan giyim ve elbise modelleri için artık mağaza mağaza gezmeye gerek yoktur. Bayanlar artık birçok internet sitesi sayesinde ayakkabı, elbise, abiye, pantolon, tunik modelleri gibi konularda ve kombin önerileri konularında faydalanmaktadırlar. Bu şekilde bayanlar kendileri için pek çok konuda fikir sahibi olmaktadırlar.

 

 Kumaş Önemlidir

 

Tesettür abiyelerde seçim yaparken kadınların en çok dikkat ettikleri detaylar abiyedeki kumaş yapısıdır. Yazın serin tutacak, terletmeyecek ve sıkmayacak kumaşların tercih edilmesi şık ve rahat olmak adına çok önemlidir. Markaların birbirleriyle sıkı bir yarışın içinde olduğu düşünülürse bu ölçüleri değerlendirerek alışveriş yapmak çok rahattır.

 

 Abiyenin Renkleri Önemlidir

 

Moda dünyasını yakından takip eden tesettürlü bayanlar, trend seçenekler haline gelen modeller hakkında yeteri kadar bilgi sahibidirler. Yurtiçinde ve yurtdışında üretim yapan tekstil markaları, bayanların daha rahat ve istedikleri tarzdan giyinmelerini kolaylaştırmak amacıyla yazlık, kışlık ve baharlık tesettür abiyeler üzerinde değişiklikler ve yenilikler yaparak tesettürlü bayanların alışveriş dünyasına sunmuşlardır.

 

Somon, mavi, hardal, siyah, beyaz, kırmızı, fuşya, yeşil, mint, zümrüt, yakut, saks ve daha akla gelebilecek bir sürü renk seçenekleriyle dolu renkleri firmalar ileri sürmüşlerdir. Yeni sezonda mağazalarda, internet sitelerinde, alışveriş yerlerinde yer alan popüler satışlar arasında yer alan modelleri incelemek ve alışveriş yapmak doğru kıyafeti seçmek adına önemlidir. Bu şekilde tarz bir görüntü sağlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın