Türkçe Bilgi

Akneler genellikle kimlerde görülür?

 

Genellikle akne oluşumları, ergenlik dönemlerinde hormonların farklılaşması sonucu oluşsada, bunun yanı sıra kullanılan kimyasal maddeler içeren kozmetik ürünler sebebi ile de aknelerin oluşumu meydana gelmektedir. Bunların yanı sıra kişilere göre farklılık gösterse de gebelerde ve menopoz dönemine giren bayanlarda da akne oluşumları artmaktadır. Meydana gelen bu aknelerin tedavisi nasıl olmalıdır?

İlk olarak akne tedavisiyaptırmak isteyen kişilerin dermatologlar ile birebir görüşerek muayene olmaları gerekmektedir. Aksi halde kulaktan dolma bilgiler ile yapılacak olan akne tedavisison derece olumsuz neticelere sebebiyet verebilmektedir. Doktorların tavsiyesi akne tedavisiaşamasında ilk olarak tıkalı gözenekleri açmak adına gün içerisinde en az 2 kez yapılması gereken cilt temizliğidir. Saf su ve cildin OH dengesine uygun olan bazı doğal sabunlar ile de yıkanabilen cilt derisi bu işlemler sonrasında son derece ferahlayacak ve gözenekler açılacaktır. Ayrıca ozon yağı adı verilen bu bitkisel yağ da sivilceler açısından son derece önemli bir yere sahiptir. Akne problemleri olan kişiler her gece yatmadan ciltlerine ozon yağını sürüp, uyurlar ve sabah kalktıklarında da cildi su ve yine doğal sabunlar ile temizlerler ise ciltteki sivilcelerin zamanla kaybolacağını görebilirler. Bu uygulama 20 gün boyunca yapılabilmektedir.

Kısacası akne tedavisi son derece önemlidir ve mutlaka uzman doktorlar tarafından verilen tedavi yöntemleri ile iyileşmeler sağlanmalıdır.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Mobilya'nın Adresi Burada Mobilyalar başlıklı makalemizde mobilya, mobilya adres ve mobilyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın