Araç Kiralama İle Zahmetsiz Yolculuklar

Ülkemizde oluşan ulaşım sorunu artık dayanılmaz hale gelmiştir. Trafik ve artan nüfus artışı ile birlikte artık her 10 kişiden birine 1 araba düşmektedir. Uzun yolculuklarda araba kullanmak artık hem sıkıcı hem de maliyeti arttırır olmaktadır. Bunu bilen girişimciler bir çok araç kiralama şirketi ve online siteler kurmuşlardır. Bunun bizlere yararı sadece tek günlük veya haftalık kullanım ile benzin maliyetine katlanarak başka sorunlardan kurtulmaktır.

Özellikle araç kiralama birçok insanın kurtarıcısı olmuştur. Kendinize ait bir arabanız yoksa ve plan yapmayı gezmeyi sevenlerdenseniz fakat sürekli bir arabanın maliyetine katlanacak derecede bütçeniz yoksa mutlaka araç kiralama şirketleri ve siteleri size yardımcı olacaktır.

Eğer tatile çıkmışsanız ve harcadığınız taksi parasına katlanamıyorsanız araç kiralama idmanınıza yetişmektedir. Havaalanından veya otogardan indiğinizde hem bilmediğiniz bir şehre hem de ülkeye yabancı iseniz yol sorunu karşınıza çıkacaktır. Eğer bulunduğunuz yere ikinci veya sürekli gidişinizse ve yolları biliyorsanız, otobüsten indiğinizde daha önce ödemesini yaptığınız kiralık aracınızla günü öldürmez ve maliyeti sıfıra indirirsiniz.

Araç kiralama misafir olarak gideceğiniz bir şehre veya ülkeye yada şehrinize yakın bir yere gidilecek günü birlik kaçamaklarda kullanılan bir yöntemdir. İstanbul araç kiralama açısından birçok şirkete ve acenteye sahiptir. Ayrıca İstanbul araç kiralama sitelerinden bütçenize en uygun ve en kusursuz günü geçireceğiz rent a car firmaları bulabilirsiniz. Uzun ya da kısa yolculuklarınıza mesela bir piknik organizasyonunda veya iş gezileriniz de ya da davetlerde araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul un birçok semtinde araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Günlük ya da haftalık kiralama ücretleri bulunmaktadır. Araç kiralarken mutlaka kiraladığınız aracın ruhsatına ve muayenelerine dikkat etmeli ve kiraladığınız şirketten bu bilgileri almalısınız. Ayrıca gideceğiniz şehirde ve ülkede birçok havalimanı araç kiralama şirketi bulmanız mümkündür. Özellikle İstanbul’da Atatürk ve Sabiha gökçen havalimanında rent a car firmaları bulunmaktadır.

Eğer şirketler ile vakit kaybetmek istemiyorsanız internetten değişik araç kiralama sitelerinden istediğiniz modelde ve hızda araç kiralayabilirsiniz. Öncelikle bu sitelerin güvenilir olmasına ve mutlaka iletişim bilgilerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra rezervasyonunuz ve ödemenizi gerçekleştikten sonra arabanın bulunduğunuz yere teslim bilgileriniz vermelisiniz.

Kaynak : http://www.guvenotokiralama.com/

Bir önceki yazımız olan  Havalimanı Ve Rent A Car başlıklı makalemizde havalimanı rent a car hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply