Aksesuarlar

Batman Ve Pelerini

Batman küçük yaşta ailesinin öldürülmesi ile yalnız kalır. Yetişkin olduğunda şatosuna geri döner ve sadık hizmetkârı ile yaşamaya başlar. Batman bir yandan kötülerle savaşır diğer yandan ailesinin katillerini arar.

Batman kaslı bir yapıya sahiptir ve uzun boyludur. Kadınlarla arası iyidir. Aslen bir beyefendi ve entelektüel bir kişiliktir. Genellikle kötü karakterle paylaşılamayan bir kadınla ilişkisi vardır. Karşısındaki kötüler de sanatsal derecede yaratıcıdır. Kendileri de mutasyon geçirdiklerinden aralarında inanılmaz savaşlar olmaktadır. Bu savaşlar yalnızca beden gücü ile değil zekâ ve teknolojinin yardımıyla çözülmektedir.

Batman adaleli yapısı ortaya koyan koruyucu bir zırh ile çevrelenmiştir ama kostümünde ki en belirgin özellik pelerinidir. Yarasa kanatlarından ilham alınarak dizayn edilen pelerin siyah ve bol dökümlüdür. Batman belinde bazı aletlerini ve araçlarını kontrol ettiği bir teknoloji harikası kemer taşır.

Bu araçları kendi üretmektedir. Batman kötülerle savaşlarında başta arabası olmak üzere çok gelişmiş araçlar kullanılır. Batman kostümünün göğüs bölgesinde kanatlarını açmış bir yarasa vardır. Yine bacaklarına yapışan bir altlık ve çizmeler olmazsa olmazlarıdır. Batman kostümü ilginç bir başlıkla tamamlanır. Batman ağzı ve gözleri dışında tüm yüzü ve başı bu başlığın altındadır. Küçük kulaklıklar ise sivri ve yukarı doğru bir şekilde başlıktan uzanır.

 Batman kostümü özellikle çocukların çok sevdiği bir oyun aracıdır. Bazı kostümlerde kaslı yapı oluşturmak için kabarıklıklar yapılmıştır. Çocukların takılıp düşmemeleri için ise pelerinler kısa tutulmuştur ve yine siyahla birlikte başka renklere de yer verilmiştir. Yetişkinler için ise orijinaline daha yakın modeller vardır. Batman kostümü her yaştan çocuk ve her ebattan yetişkinler için üretilmektedir.

Batman filmlerinde görsellik ön plandadır. Kim Basinger gibi güzel Hollywood yıldızları her filmde rol alır. Christian Bale ise en beğenilen Batman oyuncularından biridir. Batman son filminde biri kız diğeri erkek iki öğrenci yetiştirmeye başlamıştır. Bu gençlerin de kendilerine özel kostümleri vardır. Böylece kız çocukları da Batman kostümünü giyebilmektedir. Batman’ in sıradan düşmanları hiç olmamıştır. Mr. Freeze, Penguen, Joker en büyük savaşlarını yaptığı kötü kahramanlar arasında ilk sıralarda yer alır.

 

Bir önceki yazımız olan Vazgeçilmez Mutfak Eşyası Olmaya Aday Davlumbazlar başlıklı makalemizde davlumbaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın