Bayan Terlik Rahatlığı ve Şıklığı

 

Terlik denilince akla ilk önce evlerimizde, ayaklarımızı soğuk olan zeminden korumak için giyilen üstü açık veya kapalı, lastikli veya sade, çeşit çeşit türleri olan bir ayak giysisi gelmektedir. Bayanların daha çok tercih ettiği bu ayak giysisi her zevke hitap eden modellerinin yanında her türlü fiyata sahip bir ürün olduğundan kullanım alanı oldukça geniştir.

Özellikle bayan terlik, kendi üreticilerin en çok tercih ettiği ürün olduğunu dile getirmek gerekir diye düşünüyorum. Terlik üreticiliğinin kendine has bir üretim alanı olduğu, kendi markalarını çıkartmış bir ürün olarak ayakkabılardan kendilerini ayırmıştır. Ayrıca ayakkabılara kıyasla kullanım alanlarının geniş olması, tercih edilme nedenlerinin de herhalde başında gelmektedir.

Örneğin eve gelen misafirlerin giymesi için ayrı bir terlik kullanılırken, lavaboya giderken ayrı bir terlik kullanılır, ya da evden dışarı çıktığımız zaman kullanacağız terlikte başka bir terliktir. Kısacası hayatımızın her alanında kullanılan bu giyeceğin kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle bayanların tercih ettiği bu ürün fiyat olarak da uygun bir ürün olduğu için terlik bulunmayan bir ev hemen hemen yok gibidir.

Piyasada bulunan terliklerden de en çok satılanların bayan terlikleri olduğunu herhalde söylemeye gerek yoktur. Hatta isterseniz model olarak bakalım, isterseniz renk olarak en çok terlik çeşidi bayan terliklerine ait modellerde mevcuttur. İsterseniz yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde isterseniz yazlık terlikler için açılan fırsat reyonlarından terlik alarak, yaz aylarında vereceğiniz miktarlardan daha az ödeyerek alabilirisiniz.

Ayrıca isterseniz evlerinizde de kendiniz terlik yapabilirsiniz. Ucuz bir ürün olmasına rağmen hobi olarak kendim yapmak istiyorum diyorsanız, öncelikle biraz kumaş parçası, makas ile rahatlıkla kendi terliğimizi yapabiliriz. Nasıl mı?

Öncelikle ayağımızın kalıbını çıkarttığımız kumaşı dikme mesafesi bırakacak şekilde kesiyoruz, daha sonra ayağımızın kalıbında kestiğimiz iki parça kumaşı kalın bir ip yardımıyla birbirine dikiyoruz. İşte kendi elinizle üretmiş olduğunuz terliğiniz hazır durumda, bu kadar basit. İsterseniz kişisel zevklerinize göre ek kumaşlar ile terliğinizi süsleyebilir, soğuk kış günlerinde kendi imal ettiğiniz terliklerle hastalıklardan rahatlıkla korunabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply