Moda

Bayanların Tercihi Deri Ayakkabılar

Bayanlar bilindiği üzere kıyafet kombinine, aksesuar seçimine baylardan daha fazla özen gösteriyor. Bayanlar aksesuar olarak; kolye, küpe, bileklik, çanta, ayakkabı, şapka gibi ürünler kullanıyor. Çoğu bayan bu aksesuarları kıyafet kombinine göre seçmeye özen gösteriyor ama bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da sağlığa zarar vermeyecek kıyafetler ve aksesuarlar seçmektir.

Örneğin pamuklu kıyafetler seçmek gibi çünkü pamuklu kıyafetler hem terlemenizi önler hem de derinizi tahriş etmez. Ayakkabı seçiminizde de deri ayakkabıları tercih etmelisiniz. Bu derinin suni olmamasına özen göstermelisiniz. Suni deri ayağınıza pek çok zararlar veriyor. Suni deri gözenekli bir yapıya sahip olmadığı için ayağınızın hava almasını önler bu nedenle ayağınız terler ve ayağınız kokabilir.

Suni deri ayakkabılar yüzünden ayağınız enfeksiyon kaparak mantar olabilir. Sağlık sorunlarına sebep olmasından dolayı suni deri yerine gerçek deri ayakkabılar tercih etmelisiniz, gerçek deri ayakkabılar suni deri ayakkabılara göre daha yüksek fiyatlı olsa da bu sağlık sorunlarıyla uğraşmak size daha pahallıya mal olabilir. Bayan deri ayakkabı satan birçok mağaza vardır.

Bu mağazalarda hem suni deriden hem de gerçek deriden yapılmış ayakkabılar satışa sunuluyor. Eğer bayan deri ayakkabı satan mağazalardan alışveriş yapıyorsanız, almak istediğiniz ayakkabının gerçek deriden mi yoksa suni deriden mi üretildiğini sormanızda yarar var. Deri ayakkabı kullanmak diğer bez ya da kundura ayakkabılara göre biraz daha zordur. Deri ayakkabı kullanıyorsanız ayakkabının bakımına özen göstermelisiniz. Her doğal deri gibi derilerde dış etkenlerden dolayı yaşlanır.

Bunun için korunması için özel bakım yapmanız şarttır. Kullandığınız deri ayakkabı zamanla ayağınızın şeklini alacaktır ve dış etkenlerden dolayı kirlenecektir. Ayakkabınız kirlendiğinde ayakkabıyı bir fırça ya da ıslak bir mendille temizlemelisiniz. Ayrıca ayakkabı temizliğinizi ihmal etmemelisiniz çünkü kirler nedeniyle ayakkabının üzerindeki gözenekler tıkanır ve buna bağlı olarak ayağınız kokar.

Ayakkabı temizliğini yaparken derinin renk değiştirmemesi için doğal ürünler kullanılmalıdır. Ayakkabı kullanmak temel ihtiyacımız olduğu için ayakkabı tercih ederken kullandığımız ürünün hammaddesine çok dikkat etmeliyiz ve deri tercih ediyorsak gerçek deri olmasına dikkat etmeliyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın