Moda

Bayanların Tüm İhtiyaçları Çantalarında

Kadınların vazgeçemedikleri aksesuardır çantalar. Hatta öyle ki aksesuar kelimesinden çok daha fazlasıdır. Aşkla, tutkuyla, bağımlılıkla ilişkilendirsek aşırıya kaçmış olmayız.  İçine koyduğumuz eşyalarla bazen bir oda bazen de bir ev taşırız aslında yanımızda. Çoğu kimseler bilmese de bizimle birlikte her yere götürdüğümüz mahremimizdir çantalar. Modasını, yapısını, kullanışını takip ettiğimiz ancak elle dokunduğumuz zaman tatmin olabileceğimiz küçük dünyalarımızdır.

Sporundan klasiğine, şıklığından özgünlüğüne her çeşidine hâkimliktir çanta tutkusu. Her çeşit insan tipinin kullandığı daim ihtiyaçtır. Bize lazım olabilecek her şeyi koyduğumuzda elimizin altındaki en büyük yardımcılarımızdır. Ecza dolabından kozmetik dükkânına hepsini elimizde, kolumuzda, sırtımızda taşırız. En küçüğünden en büyüğüne kadar,  İşte tam da burada yanımızdaki küçük ama işlevi büyük olan çantalarımız dikkat çeker. Çünkü nerede nasıl çantalar taşımalıyız sorusunu getirir akla.

Günlükte, sporda, gece de her zaman her yere gidebilecek çantalar nelerdir mesela. Günlükte daha çok klasik modeller dikkat çekmektir. Üstelik bu klasik modelleri modası da geçmiyor. Fakat kalıp deri veya aksesuarlı çantalarda bu durum değişiklik gösterir. Her yıl farklı ürünler lansman edilebilir.

Spor çantaya gelince; günlükte bile tercih edilen sırt çantaları tatile çıkarken spora giderken yanımızdan ayırmayacağınız bavullar, bel çantaları plaj çantalarını da buna dâhil edebiliriz.  Gecede daha çok tercih edilen bayan çanta modelleri abiyelerle bütünlük sağlayan elde tutulan küçük portföy veya clutch çantalarıdır. Modası geçmeyecek çantalardır bunlar aynı zamanda.

Çantaları alırken nelere dikkat etmeliyiz. Vücut oranlarına, gardıroptaki eşyalarımıza, kullanacağımız yere göre rahatlıklarına, pratikliklerine. Örneğin; kısa boylu ve uzun boylu bir bayanın çanta kullanım tercihleri farklıdır. Kısa olan bayanlar için sapı kısa ebatı küçük fakat pratik çantalar ön planda olmalıdır. Kenarlarında uzun sap için yerleri bulunmalıdır.

Uzun boylu hanımlar, sap kısmı kısa olmalı ki omuzlarına taktıklarında omuz boyunu karşılasın. Büyük boyutlu çantalar daha çok yakışacaktır. Çanta alırken o çantanın dikişine, formuna derisine, metaline dikkat edilmelidir. Mesela piliseli denen pileli gibi duran bayan çanta modellerinde ince deriler daha güzel durur. Metalli olan çantalarında metallerinde çizik, kararma olmamalı. Dikişler astarı, sapı iyi tutmalı gibi özelliklere dikkat edilmeli.

Çantayı bayanların vazgeçemediği bir aksesuar olarak değerlendirirsek göze, ele, kullanışa, kaliteye hitap edecek çantalar gözde olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın