Bitkisel botoks kremi

Cilt yaşam boyu güneş ışınlarının zararlı etkenlerine maruz kalır. Ayrıca kirli hava, sıcak soğuk hava değişimleri ile karşı karşıya kalan cildimiz daha erken yaşlanma belirtileri gösterir. Günlük olarak yapılan cilt bakımı ve cilt temizliği oldukça önemlidir. Özellikle bitkisel karışımlarla evde doğal olarak yaptığımız cilt bakımları ayrıca etkilidir. Çünkü içerisinde asla kimyasal madde bulunmaz. Aynı zamanda gençleştirici ve kırışık giderici özellikleri bile olabilir.

Bayanlar son zamanlarda yaşlılık belirtilerini botoks ile yok etmeye başladı. Sürekli seanslara para harcayıp, güzelleşmeye çalışmaktan ise evde hazırlayabileceğiniz bitkisel botoks kremi sizin tüm kırışıklık ve yaşlılık görüntünüzü yok edecektir. Özellikle yine son dönemlerde sabah programlarında çıkan doktorların çoğu bitkisel botoks kremi ile ilgili tarifler vermektedir. Doktorların verdiği bilgileri önemseyerek, bu bitkisel botoks kremini kullanırsanız hem para harcamamış olursunuz hem de gençleşmiş olursunuz.

Tüm bu bilgilerin yanı sıra jamboo bitkisi doğal botoks etkisi yaratan çok özel bir bitkidir. Kökeni Güney Afrika ve Amerika olan Jomboo Gel bitkisi diş ağrısı için kullanılmakta olup, kozmetikten botoksa güvenli bir alternatif olarak kullanılmaktadır. Güçlü bir lokal aktivite gösteren bu özler kas gevşetici özelliği ile ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesini ve cildin yatışmasını sağlıyor.

Bitkisel botoks kremi yapmak için ilk önce bitkisel herhangi bir el yada yüz kremini bir kaba koyuyoruz. Ardından Jamboo çiçeğinden bir yaprağı kremin içine koyarak blenderdan geçiriyoruz. Bu işlemden sonra krem, yaprağın rengi alıp yeşil oluyor. Daha sonrasında buzdolabında muhafaza edeceğimiz bitkisel botoks kremini günde 2-3 kez uygulayabiliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Mobilya'nın Adresi Burada Mobilyalar başlıklı makalemizde mobilya, mobilya adres ve mobilyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply