Bitkisel sivilce kremleri

Doktor tavsiyesi olmadan asla sivilce ilaçlarını kullanmayın. Kulaktan dolma bilgiler ile herkes kullandığı ilacı bir başkasına tavsiye edebiliyor maalesef…  Son dönemlerde televizyon programlarına çıkan ünlü doktorlarımız bizlere her konuda bilgi vermeye çalışıyor. Kimyasal ilaçları kafamıza göre kullanıp, zarar görmektense, doktorlar tarafından verilen bitkisel sivilce kremlerini evde hazırlayıp uygulamak daha doğru bir davranıştır. Hem bitkisel sivilce kremleri ile tedaviye başlamış olursunuz, hem de kimyasal ilaçları bilmeden kullanmamış olursunuz.

Bilinmesi gereken en önemli konulardan biri de, sivilceli cilde peeling yapılmasıdır. Peeling cildin ph dengesini bozar ve kalıcı hasarlara sebebiyet verebilir. Sivilceli bir yüz için yapılabilecek en iyi bir diğer yöntem, buhar banyosudur. Her gece yatmadan yapılan buhar banyosu cildin gözeneklerini açar ve varsa siyah noktalarınızın yok olmasını sağlar. Bu işlemin ardından bitkisel sivilce kremleri ile masaj yaparak cilde uygulama yaparsanız kısa zamanda sivilcelerinizde azalma gözlemleyebilirsiniz.

Eğer sivilce sorununuz yoksa ve bir sivilcenin yüzünüzde çıkacağını hissediyorsanız hafif bir kızarıklık bile görürseniz, kağıt havlunun içine buz küplerini koyup, o bölgeye bir müddet uygularsanız sivilcenin oluşumunu engellemiş olursunuz. Ya da yüzünüze her gece soğuk duş yaptırırsanız da sivilcelerin oluşumuna engel olabilirsiniz. Soğuk kompresler yüzdeki fazla yağı ve bakteriyi alır ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Mobilya'nın Adresi Burada Mobilyalar başlıklı makalemizde mobilya, mobilya adres ve mobilyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply