Bitmeyen Kartuş Yazıcılar

Yazıcılar iş hayatında olanlar için önemli bir yere sahiptir, her zaman çabuk biten kartuşlar başımızı ağrıtan problemlerdir. Son zamanlar da bu problemin ortadan kalkmasına sebep olan bitmeyen kartuşlu yazıcı ofis ve evlerinizin aradığınız teknoloji ürünü olacaktır. Farklı proje, ödev ve işlerinizi zaman kaybetmeden yazıp çıkartabileceğiniz bu yazıcılar birçok özelliği içinde barındırmaktadır.

 

Yazıcının belli başlı özelliklerini, sizlere kısaca bahsedip anlatmaya çalışacağız. Bu yazıcılar; kağıda mürekkep damlaları fışkırtma özelliği ile çalışır, peki bitmeyen kartuş nasıl çalışır sorusuna cevap olarak diyebiliriz ki, baskı görevi gören kartuşlara tank sistemi takılır. Bu tanklar hortum ile kartuşa bağlanır, 4 tanklı olan bitmeyen kartuşta 400 ml mürekkep vardır. Bu mürekkep ile 2000 ile 4000 bin arası a4 kâğıdına çıktı alınmaktadır, buda size ekonomik yönden fayda sağlar. Bu tanklar şeffaf olup, mürekkebinizi kontrol altında tutmanızı kolaylaştırmaktadır. Bu sistemde devamlı bitmeyen kartuşunuz sizleri binlerce sayfa çıkartmak da yarı yolda bırakmaz, güven içinde sayfalarca yazılarınızı aralıksız bu kartuş ile çıkartmanız mümkündür.

 

2009 yılında ilk olarak üretime sunulan, bitmeyen kartuş kullanan yazıcı günümüze kadar 50.000 bin üzeri satışa imza atmış olan ve müşteri memnuniyeti ile oldukça dikkat çekmektedir. Bitmeyen kartuş kullanan yazıcı kullanırken dikkat etmeniz gereken, bazı kurallar vardır. Bu kuralların bir kaçını sıralamaya çalışırsak ilk olarak, 15 günde bir renkli bir çıktı almanız gerekmektedir, tankların yazıcı ile aynı seviyede durmasına özen göstermelisiniz, tanklardaki mürekkebin tamamen bitmesini beklemeden dolum işlemini gerçekleştirmelisiniz. Yazıcıyı kullanmadığınız zamanlarda mürekkep tıpalarını kapalı tutmanız gerekmektedir.

 

Böylesine fonksiyonlu olan yazıcıları kullanmak sizi hem ekonomik hem de zaman yönünden kazanmanıza sebep olacaktır. Garantisi bulunan ürününüzü garanti kapsamından çıkartmamak için iyi bir araştırma yaparak kullanmaya özen göstermelisiniz. Kartuşunuzun markası ne ise o marka mürekkep kullanımına dikkat etmeli, böyle bir durumda cihazınızın garanti kapsamından çıkabileceğini aklınızda tutmalısınız. Teknolojik ürünlerin satıldığı yerlerden alabileceğiniz bu ürün ile işlerinizi yoluna sokarak, çalışma zevkinizi güçlendirmeniz mümkün olup, bu ürün ile tasarruf edebileceğinizi de unutmamalısınız.

 

 

Bir önceki yazımız olan Akneler genellikle kimlerde görülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply