Bliss Blood Orange & White Pepper Soapy Suds

Bliss Blood Orange & White Pepper Soapy Suds, kan portakalı ve beyaz biber özlerini içerisinde saklayan harika kokulu bir duş jelidir. Biliyorsunuz ki eskiden sabun kullanılan duşlarda, artık misler gibi kokan ve birçok çeşide sahip olan duş jellerini tercih ediyoruz. Ancak bu kullandığımız duş jellerinin belli başlı kullanım kuralları bulunmaktadır. Öncelikle kullandığınız vücut bakımı duş jellerinin miktarını asla fazla abartmamalısınız. Diğer önemli olan bir konu ise duş jellerinin ph değerleridir. Mutlaka duş jeli satın alırken içeriğinde kimyasal maddelerin olup olmadığını kontrol edin ve ph değerinin de 7’nin altında olmasına özen gösterin. Tüm bu detayların yanı sıra duş jellerini sürmek için kullandığınız liflerin de sık ve düzenli aralıklarla değiştirilmesine ve temizlenmesine de ekstra önem verilmesi gerekir. Çünkü bu tür lifler iyi temizlenmez ise içerisinde bakterileri barındırabilir ve dolayısı ile cilt rahatsızlıklarına da neden olabilmektedir.

Bliss Blood Orange & White Pepper Soapy Suds, içerisinde sülfat ve paraben gibi maddeleri barındırmamakta olup, son derece doğal özler ile üretilmiştir ve hassas ciltler için de son derece uygun bir duş jelidir. Aynı zamanda duş jellerinin kokusunun daha da kalıcı olmasını istiyorsanız çok fazla su ile arındırmadan, sadece köpüklerin cildinizden arınmasını sağlamanız yeterli olacaktır. Uzmanlara göre aşırı köpüren ucuz duş jellerinden de mutlaka kaçınılması gerekmektedir. Bunun nedeni ise aşırı köpürmenin sülfat gibi maddeler ile sağlanması ve bu maddelerin de cilde zararlı olmalarıdır.

Bliss Blood Orange & White Pepper Soapy Suds, içerisinde sadece kan portakalı ve beyaz biber özlerini arındırmamakta, bunun yanı sıra cilt için son derece faydalı olan aloe ve E vitaminlerini de içermektedir. Bu muhteşem duş jelini satın almak isterseniz eczanelerde ve bazı dermatolojik ürünler satan sitelerden temin edebilirsiniz. Örneğin; dermokozmetika.com internet sitesinden kolaylıkla dilediğiniz ürünü bulabilir ve alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan  Nuxe Huile de Douche Prodigieuse Duş Yağı 200ml başlıklı makalemizde nuxe duş yağı ve Nuxe ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply