Botok Uygulaması ve Fiyatları

Botoks maddesi hakkında uzun yıllardan beri söylenmekte olan ve asla herhangi bir doğruluk payı olmayan, içerisinde yılan zehrinin bulunduğu son derece yanlış bir bilgi olup, botoks maddesi aslaında Botolismus adı verilen bakteriden elde edilen ve cilt için faydalı bile sayılabilecek asla bir yan etkisi bulunmayan bir maddedir. Çok eskşi zamanlarda şaşılık tedavisinde kullanılan botoks maddesi özellikle son birkaç yılda estetik amaçla baanların son derece tercih ettiği yöntemlerden biri haline gelmiştir.

Botoks uygulaması ile kasların hareketleri belirli bir süreliğine kısıtlanır ve dolayısı ile kırışıklıkların oluşumu engellenebilmektedir. Özellikle erken yaşlarda tespit edilen minik kırışıklıklar ve cilt sarkmalarında hemen kullanılmaya başlanırsa zamanla bu oluşumların engellenmesini ve daha geç tekrarlanması sağlanabilmektedir. Botoks uygulaması oldukça koay bir uygulama olmakla birlikte, iğneleri de son derece minik olduklarından herhangi bir ağrı ya da acı hissi olmamaktadır. Ancak bazı hastalarımız iğneden korktukları için acımasa bile rahatlamaları açısından lokal anestezxi içeren kremler ile uyuşturulabilmektedir. Botoks dudaklara, boyun ve dekolte kırışıklıkları ve sarkamalrında, yüz mimik kırışıklıklarında, göz çevresinde, dudak kenarları ve üst kısmında vb. aklınıza gelebilecek birçok önemli noktada uygulanabilmektedir.

Uygulama 6 ayda bir tekrarlanabilmektedir. Asla bir yaş kısıtlaması bulunmamaktadır ancak bizlerin tavsiyesi ergenlik döneminin tamamen geçmiş olmasını beklemekten yanadır.

Bir önceki yazımız olan Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply