Botoks etkili kremler

Botoks, yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklarından kurtulmak isteyen her bayanın aklından geçirdiği bir yöntemdir. Ancak bir de iğnelerden korkan bayanlar var tabi. Bu durumda hemen piyasaya botoks etkili kremler çıkmaya başladı. Peki ama bu kremler gerçekten botoks etkisi veriyor mu? Botoks etkili kremler ile ilgili uzmanlar, içeriğinde bulunan maddelerin yüz kaslarının çalışmasını yavaşlatarak çok etkili olmasa da biraz fark ettirdiği söyleniyor.

Botox etkili kremler ilk anda akla geldiği gibi botilinium toksini içermiyorlar. Ama içeriklerinde bulunan maddelerin, yüz kaslarının çalışmasını yavaşlatarak az da olsa botox etkisi gösterdiği söyleniyor. Böylece cilt gevşettiği ve mimik kırışıklıklarını açtığı, yenilerinin oluşmasını da engellemeye yardımcı olduğu belirtiliyor. Mutlaka ki bu kremler enjeksiyonun verdiği gibi güçlü bir etkiye sahip olamazlar ancak hiç etki etmedikleri de söylenemez.

Botoks etkili kremlerden bazıları;

  • Bonie Botoks kremi : 99 TL
  • Secret Age Botoks kremi : 115 TL
  • 2Y Sapphire Botoks kremi : 99 TL
  • Defense Facelift Botoks serumu : 119 TL

Botoks etkili bu kremler oldukça revaçta olan ürünlerdir. Bonie botoks kremi içeriğinde bitkisel özler barındıran bir kremdir. Secret Age botoks kremi, çok satıldığından dolayı fiyatı biraz daha pahalıdır ve içeriğinde şeftali yağı, zeytinyağı gibi bitkisel içerikler mevcuttur. 2Y Sapphire Botoks kremi, çok kısa sürede etki veren kremdir. Defense Facelift Botoks serumu ise; düzenli kullanım halinde 1 haftada etkisini göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Mobilya'nın Adresi Burada Mobilyalar başlıklı makalemizde mobilya, mobilya adres ve mobilyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

One Response
  1. 6 Mart 2017

Leave a Reply