Botoks Güzelleştirir Mi?

İnsan cildinin zaman karşısındaki mücadelesi ve insan zihninin zaman karşısındaki müsaadesi, bir botoks hikayesi. Cildiniz size zamanla oyunlar oynar. Ergenlik çağında belirmeye başlayan bir takım işaretler, gençken yaşanan bir takım muhteşem değişikler ve yaşlanmaya başladığınızı gösteren bir takım üzücü gerçekler. Her şeyi bir kenara bırakın, siz siz varsanız varsınızdır. Sizi siz yapan görünmeyenin yüzünüzde belirmesidir ve yüzünüz sizi diğerlerinden ayırt edendir. Hatlarınız, karakteristik bir takım özellikleriniz ve mimikleriniz. Hayatın size sunduğu jestleri de bir kenara bırakın, çünkü zamanla jestler de azalıyor ve yanınızdan ayrılmayan tek şey mimikleriniz oluyor. Onlar sizinle bebeklikten mezara kadar olan yolculuğunuz süresince var olacaklardır. Hatırladınız mı, ilk an ağlayışınız, yüzünüzdeki hüzün ve sizi siz yapan görünüşünüz. Bir de acı gerçek olan ölüm, donukluğunuz, solukluğunuz ve durgunluğunuz. İşte zamanın oynadığı oyun. Cildiniz elbiselerin en iyisi, en özel, en güzeli, şartların da iyileşmesi ile ortalama yetmiş yıl her şeye dayanabilecek bir giysi. Onu, nereye giderseniz gidin yanınızda götüreceksiniz, ölüme bile gidince bu değişmeyecek.

İnsan cildinin yaşlanmaya başlaması ve bunun insan zihnini rahatsız etmesi karşısında bulunmuş en etkileyici yöntemin adı botoks. Bu hikaye zaman denen yönetmenin yönettiği bir filmde cildinizin başrol olduğu gerçeği. Eğer siz de yaşlanmaya karşı çıkmak istiyorsanız bir gün mutlaka bu yöntemle tanışacaksınız. Bu yönteme kendinizi teslim edecek ve bu filmde cildinize bir tür bakım (makyaj) yaptıracaksınız. Zaman denen yönetmen “kestik” demeyene kadar siz de her biçime girmeye çabalayabileceksiniz. Uzman bilim insanlarının size yardımcı olduğunu bir ayna yardımıyla görecek ve artık zaman denen yönetmene “ ben hala buradayım” diyeceksiniz. Şimdi karar sizin, cildinizle her zaman ki gibi var olmayı mı seçeceksiniz, yoksa aynalarda onun kaybolmasını mı izleyeceksiniz?

Doğru olan şey sizin istediğiniz, istediğiniz ölçüde bilimden yardım istemeniz ve istemediğiniz takdirde yaşlanmaya boyun eğmeniz. Cildinizi sevin, onun kaldırabileceği kapasitelerde ona müdahale edilmesine izin verin. Cildinizi sevin ki, onun zihninizi mutlu etmesini biraz daha ilerletebilin.

Bir önceki yazımız olan Botoks Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply