Botoks hakkında bilinmeyenler

 

Latince adı Clostridium olan botoks, estetik cerrahi de bir devrim haline gelerek herkesin ilgisini çeken ünlülerin büyük akınına uğradığı alandır. Botoks, yaşlanmayla ortaya çıkan çizgileri, kırışıkları ortadan kaldırmakla beraber, yüzde oluşacak çizgileri de engeller, çünkü botoks yaptırdıktan sonra, kaşlar çatılmayacak bu nedenle kaş arasında kırışıklar olmayacaktır.

            Cilt Gençleştirme Dışında Nerelerde Botoks Kullanılır:

 

Migren tedavisinde ve aşırı terlemede (terleme botoksu) kullanılır. Botoks 6 aylık bir süreç içinde etkisini sürdürürken terleme tedavisinde 1 yıl kadar etkisini sürdürdüğünü görmekteyiz.

Botoks İle Terleme Tedavisi Sonrasında Denize Girebilir Miyim?

Terleme tedavisinden sonra denize, havuza girebilirsiniz normal yaşantınıza olduğu gibi devam etmenizde sakınca yoktur.

 

            Kimler Botoks Yaptıramaz

 

Hamile ve emziren kadınlar ve 65 yaş üstü kadınlar, dışında hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir. Oldukça kısa süren 10-15 dakika gibi bir süreçte tamamlanan botoks işlemi sonrasında en merak edilenler acı hisseder miyim? Sosyal hayatımı ne kadar etkiler? Gibi sorulardır. Sosyal hayatınızı hiç etkilemeyecek, sinek ısırığı gibi küçük kızarıklıklar olacaktır bunları da fondöten yardımıyla kapatabileceksiniz.

 

            Botoks Nelere Yapılır

 

Dekolte, boyun, burun dudak arası, alt yüz, orta yüze botoks yapılır. En iyi sonuç verdiği bölge ise kaş arası ve göz çevresidir.

Botoks Uygulamasından Sonra Donuk Bir Yüz İfadem Olur Mu

Botoks uygulamasından sonra kişi yine gülebilir, mimik verebilir tek bir fark olur eskisi gibi mimiklerden sonra hızlı bir şekilde yüzde çizgiler oluşmaz, çünkü kas hareketleri kontrol altına alınmış olunur.

 

            Botoks Sonrası Acı Hissedilir Mi?

Botoks uygulaması kesinlikle acı veren bir işlem değildir, enjeksiyon uygulaması yapılırken, çok minik yanma oluşturur sonrasında bir ağrı sızı olması söz konusu değildir.

 

            Botoks Etkisini Ne Zaman Gösterir

 

2 3 gün içinde yavaş yavaş etkisini gösteren botoks 15 gün içinde tam olarak kendini gösterir, bu etki 4-6 ay arası bir süre maksimim olarak sürer 6. aydan sonra yavaş yavaş etkisini yitirir. Botoks etkisinin devamı isteniyorsa, 4-6 ay süre sonrası etkisi bitmeye yakın 2.seansa başvurulabilir.

 

            Botoks Yaptıran Ünlü İsimler

 

Nicole Kidman, Brad Pitt, Angelina Jolie, Seda Sayan, Ajda Pekkan, Deniz Akkaya gibi birçok ünlü estetik cerrahide devrim niteliğinde olan botokstan yararlanan başlıca isimler.

 

 

Bir önceki yazımız olan Tesettür Tunik Modelleri Hangi Giyimlerle Kombin Yapılabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply