Botoks ile Terleme Tedavisi

Aşırı terleme rahatsızlığı özellikle son yılları sürekli sıcak geçirmekte olduğumuzdan kişilerde daha da artış göstermeye başlamıştır. Bu durum kişilerin özel hayatlarında da, iş hayatlarında da oldukça rahatsızlık vermektedir. İşte tam da bu noktada yine son dönemlerde bayanların sıkça tercih ettiği botoks uygulaması devreye girmektedir. Botoksuygulaması ile 10-15 dakikada aşırı terlemeleriniz yok olabilmekte ve bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Botoks uygulaması ile koltukaltı terlemesi, el ve ayak terlemesi gibi sorunlar yok edilebilmektedir. Bu uygulama ile botoks maddesinin enjekte edildiği bölgedeki sinir iletimleri geçici olarak duraklatılmaktadır. Bu sayede de ter bezlerinin aşırı salgıladığı ter oranıda durmaktadır. Botoks uygulaması yapılmadan önce enjekte edilecek bölgenin belirlenmesi için iyot-nişasta testi yapılmalıdır. Bu test bitiminde yaklaşık 15 noktaya botoks maddesi enjekte edilmektedir. Uygulama esnasında koltukaltı bölgesinde ağrı ve acı meydana gelmemektedir. Eğer el ve ayak bölgelerinden bahsedecek olursak bu böklgelerde yapılan uygulamalar biraz acı hissi verebilmektedir. Ancak asla dayanılmayacak bir acı değildir.

Normal şartlarda estetik amaçlı yapılan botoks uygulamaları 6 ay içerisinde etkisini yitirmektedir. Ancak terleme tedavisi 1 yıl kadar etkisini koruyabilmketedir. Kısacası 10 dakika gibi bir sürede aşırı terlemenizden rahatlıkla kurtulabilmektediniz. Üstelik uygulamanın herhangi bir yan etkisi de kesinlikle bulunmamaktadır. Sizler de eğer terlemeden şikayetçiyseniz mutlaka bu yöntemi denemelisiniz

Bir önceki yazımız olan Botoks ve fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply