Botoks uygulama alanları

Botoks işlemleri günümüzde en çok kırışıklıkların giderilmesinde tercih edilmekle birlikte, kaz ayağı görüntüsü, kaş kaldırma, alındaki kırışmalar,i dekolte kırışıklıkları, gıdı sarkmaları, migren ağrısı, aşırı terleme tedavisi vb. biden fazla alanda kullanılabilmektedir. Özellikle migren tedavisinde oldukça başarılı olan botoks uygulaması ülkemizde pek çok kişi tarafından daha yeni yeni bilinmeye başlanmıştır. Fakat yurt dışında insanlar migren ağrılarından bu yöntemle rahatlıkla kurtulmaya çoktan başlamıştır. Bu uygulamaların yanı sıra yüzde bulunan asimetrik yamuk suruşların da yok edilmesinde botoks kullanılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse bir kaşınız diğerine göre daha kalkık ya da daha düşükse bu görüntünün giderilmesinde botoks uygulaması yapılabilir.

Botoks uygulamasının tercih edilmesindeki en önemli ve asıl sebeplerden biri ameliyata gerek kalmıyor olmasıdır. Bayanlar her zaman kolay yoldan herşeyi halletmek istemektedir. Bu nedenle botoks uygulamasının böylesine etkileyici neticelerinin olması da bayanların oldukça tercih etmesine neden olmuştur. Uygulama yaklaşık olarak 6 ay kadar kalıcılık göstermekle birlişkte, istenirse her 6 ayda bir gönül rahatlığı ile tekrarlanabilmektedir. Uygulamanın asla bir zararı ve yan etkisi bulunmamakla birlikte, kişiler günlük yaşantısına devam edebilmektedir.

Botoks uygulamaları kas rahatsızlıkları olan kişilerde, hamilelerde ve emzirme dönemindeki kadınlarda kullanılmamaktadır. Bunun dışında isteyen herkes rahatlıkla botoks uygulamasını yaptırabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Botok Uygulaması ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply