Botoks Uygulaması Fiyatları

Botoks uygulaması ülkemizde çok uzun senelerden beri kullanılmakta olup, sadece şu anda günümüzde estetik amaçla kullanıldığı gibi kullanılmamaktaydı. Botoks ilk olarak şaşılık tedavisinde kullanılmış olup, göz çevresindeki kırışıklıkları da yok ettiği gözlemlenince estetik olarak kullanılmaya başlamıştır. Botoks fiyatları bölge ve tedavinin derecesine göre farklılıklar göstermektedir. Ancak yinede genel bir ortalamadan bahsedecek olursak botoks fiyatları minimum 500 TL’den başlamaktadır.

Bu tarz estetik amaçlı uygulamaları yaptıran kişiler genellikle maddi açıdan durumu müsait olan kişilerdir. Bu nedenle botoks ya da diğer uygulamalara verilen ücretlerin aslında çok fazla da önemi bu kişiler için bulunmamaktadır. Ancak tabi ki tedavi amaçlı olduğunda herkesi kapsayacağı için fiyatların biraz daha uygun olabilmesi biraz daha uygun olabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra botok uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli detay, mutlaka iyi araştırmalar sonucu estetik merkezlerinde yaptırılmalıdır ve kesinlikle doktorlar tarafından ve uzman kişilerin desteği ile işlem yapılmalıdır. Aksi halde botoks maddesinin uygun miktarda enjekte edilmediğini düşünürsek olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabilmek mümkündür.

Bu nedenle tüm bu detayları göz önünde bulundurmalı ve dikkatli ve araştırmalar sonucunda botoks işlemini yaptırmalıyız. Bunun nedeni ise ülkemizde botoksun yaygın bir biçimde kullanılmaya başlamasından beri etrafta çok uygun fiyatlara sahte botoks maddeleri ile botoks uygulaması yaptığını iddia eden firmaların bulunmasıdır…

Bir önceki yazımız olan BOTOKS VE UYGULAMASI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply