Botoks ve fiyatları

Estetik anlamında yapılan  tüm uygulamalar özellikle bayanlar için oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle de her yeni yöntemi mutlaka denemek istemektedirler. Botok suygulaması da bu yöntemlerin en başında yer almaktadır. Botoks uygulaması ile kırışıklıkların yok edilmesi oldukça kolay bir şekilde ve üstelik herhangi bir olumsuz tehdit ve yan etki olmadan 10-15 dakikalık bir uygulama sürecinde tamamlanabilmektedir.

Botoks maddesi ismini botolinium adı verilen bir bakteriden almakla birlikte asla bilindiği ve hurafe gibi söylendiği üzere yılan zehri değildir. Bu bilgi son derece yanlıştır ve asılsız. Botoks maddesinin insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur zaten etkisi 6 ay gibi bir süre sonunda geömekte ve isteğe göre her 6 ayda bir tekrar edilerek yapılabilmektedir. Botoks işlemleri 1960 yılından beri ülkemizde kullanılmakta olup, bilimsel açıdan da tasdiklenmiş bir estetik yöntemi olarak bilinmektedir. Tüm bunların yanı sıra botoks uygulaması sadece estetik amaçlı değil, migren ve aşırı terleme tedavilerinde de tercih edilmektedir. Üstelik terleme ve migren tedavisinde botoks uygulamasının etkisi 6 ay değil, 1 yıl kadar uzun sürmektedir.

Kısacası botoks uygulaması birçok alanda kullanılabilmekte olduğundan fiyatları da uygulama yapılacak olan nedene ve bölgelere göre çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle fiyat analizi yapabilmek adına mutlaka ilk olarak muayene edilmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Lazer ile Dövme Silme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply