Botox Dolgu İşlemleri

Botoks dolgu maddeleri, yaş ilerlemeleri ya da mimik hareketleri nedeni ile meydana gelen kırışıklıkların yok edilmesinde ve tıpkı bebek gibi yepyeni ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilmek adına yapılmaktadır. Özellikle kadınların kabusu olan kırışıklıklar botoks ve dolgu uygulamaları ile yok edilebilmektedir. Üstelik bu işlemler esnasında asla bir ağrı ya da acı duyulmamaktadır. İşlem sonrasında birkaç saate geçecek minik kızarıklıklar meydana gelebilmektedir. Ancak işlem sonrası dilediğiniz gibi günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Botoks ve dolgu uygulamalarında kullanılan son derece güvenli olan madde hyaluronik asittir. Hyaluronik asit, normalde zaten kişilerin vücudunda bulunan bir maddedir. Bu madde sayesinde dolgu işlemleri gerçekleştirilerek meydana gelmiş olan kırışıklıkların içi doldurularak artık pürüzsüz ve bebeksi bir cilde sahip olursunuz. Kısacası botoks ve dolgu uygulaması sayesinde yıllara meydan okuyabilir üstelik bunu doğal yollar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi gelelim botoks uygulamasının genel detaylarına… İşlem yapılmadan önce kan sulandırıcı ve kas gevşetici gibi ilaçlar kullanılmaması gerekmektedir. Bunun nedeni işlemin kaslara uygulanıyor olmasıdır. Daha sonrasında işlem için hasta yatarak ya da ayakta bölgee bağlı olarak hazırlanır ve işlem yaklaşık yine bölgeye göre değişmekle birlikte 20- 25 dakika kadar sürebilmektedir. Uygulama sırasında ağrı ya da acı hissi meydana gelmemektedir. Daha sonrasında kişiler günlük yaşantılarına kolaylıkla devam edebilmektedir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Botoks uygulama alanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply