Cildinizde Ki Kırıkşıklıklara Son!

Stres, hava kirliliği, sigara, menopoz gibi birçok etken cildinizin daha çabuk yaşlanmasına ve kırışmasına sebep olur. Yaşlanmaktan kaçamayız tabi ki ama bunu geriletmekte insanın kendi elinde olan bir şeydir. Clostridium botulinum isimli bakteriden alınan proteine Botoks adı verilir. Yüzde bulunan kırışıklıkları yok etmek için uygulanan tıbbi bir işlemdir. Estetik ameliyatlardan korkan birçok kadının tercihidir. Genellikle kaş aralıklarına, boyun ve göz çevresine uygulanır.

Bazı bayanlar kaşlarını kaldırmak amaçlı bu işlemden geçiyorlar. Küçük bir iğne yardımı ile Botoks’un yüzün kısmi yerlerine enjekte edilmesi ile uygulanmış olur. Pek çok bayan günümüzde bu yöntemi çok sıklıkla kullanmaya başladı. Gözle görülür çok fazla bir yan etkisi bulunmamakta. Sadece kişiye göre Botoks sonrası bazı baş ağrıları ya da iğne ucunun değdiği noktalarda geçici kızarıklıklar oluşmakta.

Bir kaç saat içinde bunlarda geçiyor zaten. Şaşılık gibi göz rahatsızlıklarında da bu uygulama yapılabilir. Aşırı terleme sorunu olan insanlar içinde bu uygulama muhteşem bir kurtarıcıdır. 18-65 yaş arası her insan için uygundur. Hamileler için ise zararlıdır ve yapılmaz. Uygulama yapıldıktan 2 hafta sonra göz ile görülür değişiklikler olmaya başlar. Ve çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. Sadece 10-15 dakika arasında olup biter.

Yaklaşık 32 yıldır kullanılan bu tıbbi uygulama özellikle kadınlar tarafından çok tercih ediliyor. Botoksu genel olarak uzman kişiler yaptığı için korkulacak hiçbir tarafı yoktur. Yani son derece bilinçli ve özenle yapılan bu uygulama insanlara herhangi bir tehdit sunmuyor.

Özellikle ellerde olan aşırı terleme sorununu çözmede bir numara. Bu sayede insanlar pek çok terleme sorunundan kurtulmakta. Yüze yapılan bir Botoks yaklaşık olarak 6 ay yüzde kalabilir. Botoksa girmeden önce doktor hastanın cildini inceleyip ona göre bir uygulama yapıyor. Bu olay gelişi güzel yapılan bir şey değildir. Son derece özen gösterilen ve oldukça bilinçli yapılan uygulamadır. Yüzde ki kırışıklıkları yok edip daha genç bir görünüm elde etmenizin çok büyük bir yardımcısı olan Botoks kesinlikle zararlı değildir.

Bir önceki yazımız olan Acısız Güzellik başlıklı makalemizde Ameliyatsız yüz germe hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags:

Leave a Reply