Çocuklara Batman Maskeleri

Tüm çocukların sevdiği şeylerden biri olan maskeler için popülerlik o günlerde öne çıkan süper kahramanlara bağlıdır. Daha çok erkek çocuklarının ilgi duyduğu batman maskesi ise popülerliğini uzun yıllar kaybetmeyen maskelerden biri. Süper kahraman batmanın maskesine sahip olan çocuklar hayal güçlerini ortaya koyup kafalarında yarattıkları kötü adamlarla kavga edip kahramanlıklar yapıyorlar. Bu onların zaten içinde var olan kahramanlık ve iyilik duygularını öne çıkarıyor. Eğlenirken eğitilen ve insanlara iyilik yapmanın güzel birşey olduğunu kavrayan çocuklar bunu ileriki hayatında da uyguluyor.

Maskeler çocuklar üzerinde oldukça etkilidir. Bu yüzden maskelerin daha insancıl ve iyi niyetli maskelerin üretilmesi çocuk gelişim ve eğitiminde oldukça önemlidir. Maske üretiminde ise her zaman saf ve zararsız maddeler kullanılmalıdır. Kullanılan eşyalar boyalar kumaşlar ve diğer tüm maddeler doğal ve hassas çocuk cildine uygun olmalıdır. Sizler de çocuklar için seçeceğiniz tüm maske ürünlerinde bu kriterleri dikkate almalısınız.

Çünkü çocuklar yetişkinlere göre bu tür yapay ve zararlı maddelere karşı daha fazla hassastır. Beklenmeyen etkilerle alerjiler de ortaya çıkabilir. Bu yüzden üretilen maskeleri kullanmadan önce küçük bir ön araştırma yapmanın oldukça fazla faydası vardır. Batman maskesi için daha koyu renkler kullanılır. Ama çocuklar farklı renkli maskelere de ilgi duyarlar. Bu tür maskelerde renklerin nasıl ve nelerle oluşturulduğu da oldukça önemlidir. Bu hassasiyetler ilerde çocuklar için büyük artılara sebep olacaktır.

Batman maskeleri kullanılacağı alana göre de seçilebilir. Daha sağlam ve dayanıklı maskeler çocukların daha uzun süre kullanıp bu maskelerle eğlenmesi için önemlidir. Aynı zamanda batman maskelerine ilgi duyan çocuklar bu maskeleri taktığında kendini batman gibi hissedebilir. Kendini bu kahramanın yerine koyabilir.

Bu yüzden o tür kahramanların yaptığı doğaüstü şeyleri yapmaya çalışabilirler. Yani uçmak atlamak gibi şeylere mutlaka özenirler. Bu tür şeylerden zarar görmemeleri için onun sadece bir maske olduğunu ona hiç bir güç vermeyeceğini ve bu tür şeyleri yapmanın ona zarar vereceğini uygun bir dille anlatmak gereklidir. Çocukların sağlığı için uyarıları da yapıp maskeleri gerektiği şekilde kullanmasını istemekte fayda var.

 

Bir önceki yazımız olan Güç Seninle Olsun başlıklı makalemizde star wars oyuncak hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply