Genç Odaları

ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİNİ RENKLİ TAKIMLARLA SÜSLEYİN!

Tarih çağları durmaksızın ilerleyen daima kendini yenileyen upuzun bir süreçten oluşmaktadır. Bu sürecin konaklama basamağına bakacak olursak insanların mağaralardan başlayarak günümüz gökdelenlerine kadar gelen tarifsiz macerası hala süregelmektedir. Artık evler mağaralar değil çok çeşitli bina türleridir. Artık odaların kendi içinde isimleri vardır. İşte mobilya piyasası da buna dayanaraktan son zamanlarda set halinde belirli ürünleri odaların adı altında satmaktadırlar. Çocuk odası takımları, yemek odası takımları bunların belirli örneklerindendir.

Çocuk gelişimi çocuğun sadece yaşadığı ortamdan, arkadaşlarından, ailesinden ve hatta gittiği okuldan ibaret değil kullandığı eşyalardan tutun da giydiği kıyafetlere kadar derin bir konudur. Çocuk odası takımları dediğimiz zaman basit olarak düşünürsek tek kişilik yatak, gardırop ve çeşitli eşyaları örnek olarak verebiliriz. Çocukların yarınlarımız olduğunu düşünerek yola çıkan mobilya firmaları gereken talimatları fabrikalarına ileterek birinci sınıf eşya üreten fabrikalarıyla kusursuz takımları yaratmaktadır.

Ayrıca çocuk gelişimi dışında çocuğun kendine has özgür, güvenli bir ortamda yaşaması da firmaların tek temennisidir. Mobilya firmaları artık sadece nakit ödeme imkanı değil aynı zamanda kartla ödeme senetle ödeme gibi çok çeşitli yollarla ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bazı bankalarda tüketicilere belirli miktarda ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Aslında zaman çok değişti diyebiliriz.

Bunun en basit örneği olarak siyah beyaz gördüğümüz televizyonların renkli televizyonlara ardından lcd televizyonlara ve şu anda plazma televizyonlara geçtiğini gözlemlemiş bulunmaktayız. Yani mobilyada buna paralel olarak her geçen gün gelişmektedir. Yatakların ve hatta yastıkların ortopedik olmasıyla bambaşka bir geleceğe hazırlanıyoruz.

Taşıma işi son zamanlarda büyük bir gelişme kat etmiştir. Bunun sebeplerini bir parantez altına toplayacak olursak arabaların gelişmesi asansörün gelmesiyle taşıma işlerinde kolaylık, yakıttan ve giderlerden tasarrufla taşıma işi eski maliyetli boyutunun dışına çıkıp bambaşka bir hal almıştır. Bu bağlamda düşünürsek tüm mobilya firmaları tüketicileri için gereken bütün kolaylıkları sağlamış ve aldığınız ürün belki de kapınıza kadar gelecektir. Mobilya işinin ciddiye alınacak bir iş olduğunu unutmayarak uygun fiyatları almak ve karşılaştırmak için harekete geçmenizi tavsiye ederiz.

 

Bir önceki yazımız olan Çağdaş Tasarım Genç Odası başlıklı makalemizde modern+genç+odaları ve modern+genç+odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın