Aksesuarlar

Desenli Kravat Modelleri

 

Takım elbise ve gömleklerin üzerine takılan modern ve şık çizginin oluşmasına yardımcı olan kravatlar her sezon yeni modelleri ile beyler için sunulmaktadır. Kravatlar kombini gösteren en şık parçalardır. Bu nedenle daha özenli hazırlanmak isteyen kişiler yaptıkları kombinlerde kravat takmaktadır. Sezonun klasik kravat modellerinde desenli model kravatlar oldukça dikkat çekmektedir. Yeni tasarım olan desenli klasik kravat modelleri sade takım elbise ve kombinler ile bütünleşmektedir.

 

Asil bir duruş sergileyen desenli kravat modellerinde bu sezon renkli çiçek desenleri olan kravatlar ve geometrik şekilli kravat modelleri göz kamaştırmaktadır. Pek çok modayı takip eden erkek bu desenli kravatları satın alarak kıyafet kombinlerinde aksesuar olarak kullanmaktadır. Klasik kravat modellerinden olan çizgili desen kravatlar ise iş kombinleri için takım elbisenin üzerinde şık bir duruş sergilemektedir. Sezonun en çok tercih edilen kravat modellerinden bir diğeri ise ince çizgileri olan ve farklı renklerde tasarlanan kravatlardır.

 

Takım Elbisede Kravat Kullanımı

 

Takım elbiselerde kravat takılması görünümü daha asil ve modern hale getirmektedir. Genellikle çalışan erkekler iş dünyasında sürekli olarak takım elbise ve kravat kullanmaktadır. Aynı zamanda özel günler ve davetler için de yapılan kombinlerde kravata yer verilmektedir. Kravat genel olarak görünümün ve kombinin daha asil durmasını sağlar. Şıklığın bir nevi göstergesidir. Bu nedenle tarzına güvenen ve şık giyinmeyi seven beyler kravat takmaktadır.

 

Spor Model Kravatlar

 

Klasik kravat modellerinin yanı sıra spor tarzda tasarlanan kravatlarda bulunmaktadır. Bu kravatlar genellikle hafta sonu etkinlikleri için özel kombin yapan kişilerin taktıkları modeldeki kravatlardır. Desenleri, kumaşı ve kumaşının yapısı tamamen spor bir hava katmaktadır. Kombini tamamlayıcı olan bu parçalar aksesuar olarak erkeklerin en sık tercih ettiği modellerdir.

 

Diğer kravat modellerine göre daha ince olan bu spor model kravatlar aynı zamanda rahat cepli gömlekler ile de modern bir hava oluşturmaktadır. Düz boydan çizgileri olan kravat modelleri spor görünüme hareket katmaktadır. Bazı spor kravatlarda ise farklı dikkat çekici desenler bulunmaktadır. Sade kombinlerin üzerine bu tarz kravatların takılması ise kişiye özel bir tarz yaratmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ten Rengine Göre Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde eşarp hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın