Detaylı botoks uygulaması anlatımı

Yüz harketlerini gerçekleştirebilmemizi sağlamakta olan bazı kaslar bulunmaktadır. Bu kaslarda deriye bağlıdır ve zaman geçmesi ile yaşlandıkça ve yaşam boyu yapılan mimikler neticesinde kırışıklıklar meydana gelmektedir. İşte tam da bu noktada botoks maddesi hareketlerinin kısıtlanması ve kırışıklıkların yok edilmesinin istendiği bölgeye enjekte edilmektedir. Enjekte edilen botoks maddesi 6 ay gibi bir süreliğine kas hareketlerini sınırlayarak kırışıklıkların yok edilmesini sağlamaktadır.

Botoks uygulamasının yapıldığı tüm bölgeler yeni dpğmuş gibi canlı ve bebeksi bir görünüme kavuşur. Ancak tabi ki biraz önce de bahsettiğimiz gibi uyuglama geçicidir. 6 ay sonunda botoks etkisi yok olmaktadır. Fakat kişiler her 6 ayda bir herhangi bir çekinme olmadan ve korkmadan bu işlemi gönül rahatlığı ile tekrarlayabilmektedir. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu uygulama hem bayanların hem de erkeklerin uygulayabilmesi açısından uygundur. Herhangi bir ağrı ya da acı hissi olmadan oldukça kısa sürelerde gerçekleştirilen bu uygulama dilediğiniz her bölgeye uygulanabilmekle birlikte özellikle alın ve göz çevresi derin kırışıklıkları için mucizevi etkiler yaratmaktadır.

Kısacası yaşlanma etkilerini en aza indirmek hatta tamamen yok etmek için dilediğiniz zaman uygulayabileceğiniz botoks uygulaması son derece zararsız maddelerden meydana gelmektedir. Ancak botoks uygulaması yaptırmadan önce mutlaka uygulamayı yaptıracağınız yeri iyice araştırmalı ve asla merdiven altı bilinmedik yerlere gitmemeniz gerekmektedir.

Güncel bog siteniz Akra.com.tr ile en yeni bilgilere ulaşabilir ve gündemi en kolaj şekilde takip edersiniz.

Bir önceki yazımız olan Medikal estetikte botoks… başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply