Moda

Doğru Kombin Nasıl Yapılır

 

Her kadın giyimine kuşamına özen gösterir ve şık olmak ister. Güzel ve özenli görünmek, insanlar tarafından beğenilmek kadınlar için motivasyon verici bir şeydir.

Kadınlar bazen sırf moda olduğu veya bir markanın adını taşıdığı için kendi bedenine uygun olmayan veya ten rengine yakışmayacak renklere sahip olan kıyafetler giymektedirler.

Stil sahibi olmak isteyen bir kadın mutlaka kendi bedenine çalışacak kıyafeti, rengi ve ölçüyü bilmek zorundadır. Bu kıyafetlerin çok paralar harcanarak alınan marka kıyafetler olmasına da gerek yoktur. Basit parçaların kombinlenmesiyle muhteşem bir stil yaratılabilir.

 

KOMBİN OLUŞTURULURKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Doğru ve şık bir tesettür kombin oluşturmak için mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi, kıyafetin kişiye yakışacak bir proporsiyona sahip olmasıdır. Kıyafeti giyecek kadının üzerinde emanet durmaması için mutlaka bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Bir kadına yakışacak en doğru stil kendi bedenini tanıyarak yaptığı stildir. Fakat bu modadan da tamamen uzaklaşılacak anlamına gelmemektedir. Tarz sahibi bir tesettürlü bayanın odaya uygun tesettür kombin  fikirlerini mutlaka takip etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda o yılın moda olan renklerinden kendi ten rengine uyumlu olacak olan renkleri de seçerek kıyafetlerinde kullanmalıdır.

 

Ufak bir detay olarak düşünülse de kombin oluştururken dikkat edilecek bir diğer önemli husus; gidilecek ortama uygun kombin yapmaktır. Bu detaylara dikkat edildiği sürece her kadın doğru ve güzel giyinebilir.

 

TESETTÜR KOMBİN ÖNERİLERİ

 

Kapalı bayanlar için kombin yapmak konusunda pek çok farklı alternatif mevcuttur. Bu alternatifleri doğru bir şekilde bir araya getirerek güzel bir tesettür kombin  yapmak mümkündür.

 

Kombininde bol paça pantolon giymek isteyen bir hanımefendi pantolonunu lacivert, kırmızı gibi dikkat çekici ve canlı renklerden seçip, daha soft renklere sahip bir gömlek ile tamamlayabilir. Eşarp olarak da gömleğine yakın tonlarda bir renk seçmesi gerekmektedir. Özellikle bol paça pantolonlarla birlikte kullanıldığında şık görünen küçük çantalardan pantolonuyla uyumlu olan bir renkte kullanmasıyla oldukça zarif bir görüntü elde edecektir. Bu kombin için kap yerine diz hizasında biten bir ceket tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

 

Bir diğer kombin önerisi ise etek giymek isteyen hanımefendiler içindir. Renk renk, desen desen farklı tarzlarda oluşturulmuş pek çok çeşit etek vardır. Eğer kot etek kullanılmak isteniyorsa üzerine canlı renklerde tercih edilecek bir gömlek giyilerek hem şık hem de spor bir görüntü elde edilebilir. Bu kombin spor ayakkabı ve sırt çantası ile tamamlanabilir. Farklı kumaşlarda etekler tercih edilecekse üst kıyafet olarak gidilecek ortama göre gömlek veya body tercih edilebilir. Eteklerle kaplar da kullanılabileceği gibi etekler kısa ceketlerle kombinlendiğinde ortaya oldukça güzel bir görüntü çıkmaktadır. Bu şekilde yapılacak bir etek kombini gidilecek mekanın veya ortamın durumuna göre ayarlanabilir. Eklenecek bir aksesuar ile oldukça zarif bir tarz yakalayabilir veya ayakkabı tercihini spor ayakkabıdan yana kullanarak günlük bir kombin oluşturmak mümkündür.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın