DOĞRU PİYANO EĞİTİMİ NASIL OLUR ?

Piyano kursu hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını sizler için hazırladık ve aklınızda herhangi bir eksik bilgi kalmasın diye de bugün ki yazımızda sizlere tüm bu soruların cevaplarını vereceğiz. İlk olarak piyano kursu almak isteyen kişilerin, araştıracak oldukları eğitim yerlerinde sormaları gereken en önemli şey, eğitmenlerin piyano eğitimi konusunda ki diploma ve sertifikalarıdır. Örnek vermek gerekirse konservatuarda keman eğitimi almış olan bir eğitmenin piyano konusunda ne kadar deneyimi vardır bilmek gerekir.

Bir diğer konu ise çocukların ya da yetişkinlerin daha öncesinden hiç piyano çalmamış olması asla öğrenmelerine engel değildir. Sadece konusunda deneyimli ve eğitimli öğretmenler tarafından ders alması ve tabi ki öğrencilerin de istekli olması son derece önemli ve piyano kursu açısından yeterlidir. Unutmayın ki herkes piyano kursu alabilir ve herkes piyano çalabilir.  Müzik bilgisi de tabi ki piyano çalmak için olmazsa olmazlar arasındadır. Eğer müzik bilginiz yani nota bilginiz de yoksa sakın çekinmeyin. Solfej yani müzik eğitimi dersleri de sizler için verilmektedir. Piyano eğitimlerinde dikkat edilmesi gereken diğer önemli konulardan bahsetmek gerekirse bunlar,

Piyano çalarken dik oturulmalı, Parmak uçları ile tuşlara basılmalı, tırnak uzun olmamalı, acele edilmemeli ve notaları iyi saymalı, ilk olarak parça tonu bilinmeli ve en önemlisi ise son derece dikkatli olunması gerekmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan BOTOKS HAKKINDA MERAK EDİLENLER başlıklı makalemizde botok nedir, botoks tedavisi ve botoks uygulama yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply