Dövmemi sildirmek için bir hikayem var

Yıllar önce atılmış küçük bir adım, cesaretin zirve yaptığı o an, sevgilinin muhteşem desteği, bir hikaye, toplumdaki gençlik algısı, rahatlık ve tabii ki vücuduna müdahale. Hemen hemen hepimizin başından geçmiş bir takım olaylar ve olgular sonucu karar verilerek yapılmış bir çılgınlık. Benim tenim benim tuvalim düşüncesiyle oraya bir şeyler yaptırma, orayı sahiplenme, orada bir hikayeye ev verme düşüncesi. Bütün bunlar tabii ki kişinin kendi isteği, gençlik ateşi ve bir anlık sevgi yoğunluğu ile yapılan bir şey. Kişinin yalnızca yaşadığı anı düşünmesi, buna odaklanması, ilerisi için daha çok zaman olduğunu bilmesi ve buna inanması neticesinde yaptırdığı dövmeden bir gün geldiğinde kurtulması gerçeği.

Artık yıllar öncesi geride kalmıştır ve kişi uzun yıllardır kendiyle yaşayan bu dövmeden rahatsızlık duymaya başlamıştır, hikaye başladığı gibi devam etmemektedir, hikayenin kahramanı artık çok uzaktadır, fakat dövme tene yapışmışçasına yakındır kişiye. Bütün bu zor durumlar artık içinden çıkılamaz bir hal almıştır kişiye göre, fakat bunca korkuya bir yer yoktur aslında. Zaman ve teknoloji ışığında kişi tüm karanlıklardan kurtulabilmektedir. Dövme sildirme hikayelerinde genel kanının aksine dövmeden sıkılma yoktur, dövmenin sadece ruhu acıtması vardır, o dövmenin bin bir heyecanla yapıldığı bir ömür hatırlanacak bir durumdur. Bu durumun yanında kişinin psikolojik olarak dövmesini sildirmek istemesi gayet normal bir seçenektir. Artık günümüz şartlarında birkaç seansta silinebilen bu dövmeler kişiyi geçmişinden değil yalnızca sırtındaki yükten kurtarmaktadır. Yani biraz olsun rahatlama isteği. Yoksa kimse gerçeği unutmanın peşinde değildir, çünkü dövmeyi sildirmek geçmişi sildirmek demek değildir, yalnızca vücudundaki boyalardan kurtulmaktır. Bu durumda kişilere yardımcı olmak amacıyla bir çok sağlık kuruluşu dövme sildirme konusunda lazer destekli çözümler sağlamaktadır. Bir zamanlar yapılması moda olan şeylerin bir zaman sonra sildirilmesi de moda olabiliyormuş bu hayatta. Korkacak, can sıkacak ve depresyona girecek bir durum yoktur ortada. Piyasada dövme sildirme talebinin fazla olması fiyatlara da yansımakta ve herkesi mutlu edecek rakamları doğurmaktadır. İstemediğiniz her şeyden kurtulmanız dileğiyle.

Silinmesi gerekenler

Dövmeler, hayatlarımızda bizimle beraber yaşayan renkli şeyler. Nereye gidersek gidelim bizimle gelen, gün içinde birden çok kez görebileceğimiz, vücudumuzun değişik bölgelerinde adeta bir ev sahibi gibi yaşayan çizgiler, şekiller. Peki ya biz bu kendi vücudumuza davet ettiğimiz bu ev sahiplerinden bir gün sıkılırsak ne yapacağız? Onlardan kurtulmak istersek, onları artık her gün görmek istemezsek, yeni bir güne uyandığımızda onları yanımızda istemezsek ne yapacağız? Aslında bütün bu soruların zor olmayan cevapları var, birkaç küçük operasyon, birkaç seans ve tabii ki biraz da para. Para dedim diye sakın ola korkmayın. Günümüzde dövme sildirme artık tıpkı dövme yaptırma gibi bir sektör haline gelmiş ve bu iki sektör karşılıklı olarak birbirlerini besleyen bir hal almıştır. Kimi zaman severek, heyecanla, anlamlar yüklenilerek verilmiş bir karardan vazgeçme isteğiyle karşı karşıya kalmak oldukça doğal bir durumdur. İnsan doğası gereği ilk etapta olumlu baktığı bir duruma aradan geçen zaman ve yaşanan değişik durumlar sebebiyle olumsuz bakabilmektedir. Dövme konusu da tam böyle bir hikayeye sahiptir. Severek isteyerek verilen bir karar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bir zaman sonra ise bu hikayede değişiklikler meydana gelmektedir. Bu durumda dövme sildirme yöntemi ile silinmesi gerekenler ortaya çıkmaktadır. Kullanılan yöntemlerin sağladığı kolaylıklar neticesinde kişilerin uzun yıllar beraber yaşadıkları bu dövmelerden hemen hemen yüzde yüze yakın bir oranla kurtuldukları da ispatlanmıştır. Özellikle lazer teknolojisinin hayatlarımızın büyük bir bölümünde bizlere sağladıkları kolaylıklar, silinmesi gereken dövmelerden sağlıklı bir şekilde kurtulmamız için büyük bir önem taşımaktadır.

Dövme sildirme yalnızca fiziksel bir operasyon değildir. Bu işlem aynı zamanda karar verme operasyonudur. Bizimle birlikte olmasını istediğimiz tüm etkenleri hayatımızda tutmak istememiz kadar normal olan bir durumdur; bizimle olmasını istemediğimiz etkenleri kendimizden uzaklaştırmak. Hayatımızda olanların yeri ve önemleri onlara ne kadar süre tahammül ettiğimizle de yakından ilgilidir. Dövme sildirme işlemine karar verdiğimiz andan itibaren vücudumuzu ve silinmesi gereken dövmeyi, gerekli koşulları sağlayan sağlıklı, hijyenik ve profesyonel bir ekibe teslim etmemiz gerektiğini unutmayalım.

Geçmişi silmek

İnsanlar her zaman geçmişlerine bağlı kalmayı pek istemezler, zamanın insanı yaralayan yanı bir süre sonra değişikler olmasını ister ve bu değişikler yaşanan önemli olaylar sonucunda hayata geçirilmek istenir. Kişilerin geçmişle olan bağlarını bir şekilde kesmek istemeleri onları yalnızca içinde bulundukları durumdan kurtarmak adına verilmiş bir karardır. Bu karar insanın kediyle olan sorunlarını biraz olsun hafifletmek amacıyla hayata geçirilmiş olsa bile bu kararın altında yatan en önemli neden hatırlama duygusunu biraz olsun kendinden öteye koymaktır. Tarih boyunca insanlar belirli sebepler dolayısıyla vücutlarının değişik noktalarına dövme yaptırmışlardır. Dövmenin insan vücudundaki yerinin önemi ruhunun yerindeki öneminden daha fazla değildir. Dövme yaptıran bireyler bir süre sonra dövme sildirme düşüncesine kapılabilirler ki bu gayet normal bir tepkidir. Picosure Dövme sildirmenin birçok farklı sebebi olabilmektedir. Bu eylem kişilerin psikolojik olarak savunmaya geçtiğini göstermektedir. Bu savunma da kişinin en doğal hakkıdır. Nasıl ki dövme yaptırılmaya karar verildiğinde her şey gayet normal ise, dövme sildirme kararı verildiğinde de her şeyin normal olması gerçeğin ta kendisidir. Bireyler hatırlamak istedikleri şeylerle yaşamayı seçerler, hatırlamaktan rahatsızlık duydukları şeyleri de bir an önce hayatlarından çıkarmak isterler. Her durumda, ne olursa olsun bireyler verdikleri kararlardan bir süre sonra vazgeçebilirler ve bu durumlarda artık mutluluk duymadıkları dövmeyi sildirmek istemeleri gündeme gelebilir.
Dövme sildirme operasyonları lazere dayalı son teknoloji aletleri ile gerçekleştirilmekte, belirli koşullar altında uygulanmakta ve bireylere müthiş kolaylıklar sağlamaktadır. Derinin altına yerleşmiş boyaları lazer destekli ışınlarla bir takım işlemlere maruz bırakmak ve zamanla dökülmelerine yol açmak bu hikayenin tek amacıdır. Yapılan çalışmalar sonucunda bu operasyonların başarı oranı dövmenin boyutu, dövmede kullanılan boyanın kalitesi, uygulanan seans sayısı ve uzmanların müdahalesi ve kişinin bu müdahalelerden sonra gösterdiği titizlik gibi değişkenlerle ölçülmektedir. Her şey doğru bir şekilde gerçekleştirildiğinde dövme sildirme operasyonlarının başarı oranı yüzde doksanlara kadar çıkmaktadır. Bu sonuç da kişiyi mutlu etmeye fazlasıyla yetecektir.

Bir önceki yazımız olan Sivilce baş belası bir illet midir? başlıklı makalemizde sivilce gider mi, sivilce sildirme ve sivilce yok etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply