Moda

En Çok Tercih Edilen Tesettür Giyim Kombinleri Nelerdir?

 

Bayan giyim alternatifleri arasında en çok kullanılan giyim türü olan tesettür giyim modelleri birçok türü ve konsepti ile bayanların tercihi haline geliyor. Bu kombinler içinde abiye kombinler bulunurken bunun yanında tunik kombinler, tesettür ferace kombinleri ve tesettür pardesü kombinleri gibi değişik tasarımda ve değişik modelde tesettür giyim kombinleri kullanılabiliyor. Bayanlar iş ortamı için farklı tasarıma sahipken günlük hayat ve ev ortamı için de daha farklı tesettür giyim kombinleri tercihine kavuşuyor.

 

İş Ortamında Tercih Edilen Tesettür Giyim Kombineleri

 

           Tesettür giyim kombinlerinin büro ve ofis ortamı için hazırlanmış olan modellerine bakıldığında bu tasarımlarda daha çok etek ceket ikili şeklinde kombinleri görüyoruz. Bu tasarımların temel özelliği olarak tek renk ve sade tasarımlı konseptler olduğunu görürken daha çok tek renk eşarp ve klasik tasarımlı çanta ve ayakkabı modellerinin ön planda olduğunu söyleyebiliriz.

 

Ofis ortamı kombinleri içinde en çok kullanılan tesettür elbise modelleri olarak söyleyebileceğimiz modeller arkası uzun önü kısa pileli tesettür elbise modeli, boydan düğmeli tam tur kemerli tesettür elbise modeli ve kemerli düğmeli elbise modeli gibi tesettür elbise modellerinin olduğunu görüyoruz.

 

Günlük Hayatta En Çok Kullanılan Tesettür Elbise Modelleri

 

Tesettür elbise modellerinin günlük hayatta özel tasarımlarına baktığımızda çiçekli ve bol renkli kıyafetlerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Bu modellere baktığımızda boydan düğmeli çiçekli tesettür giyim elbise modelleri ve eteği dantelli kemerli saten elbise modeli dikkat çekerken çiçekli kemerli tesettür elbise modelleri ve şifon fırfırlı elbise modellerinin bayanların günlük hayatta en çok kullandığı tesettür elbise modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu modeller kombinleme yapılırken eşarp tercihi olarak da son dönemin trendi olan ipek eşarp ve püsküllü şal modellerinin kullanıldığını söyleyebiliriz.

 

Günlük giyim için tercih edilen ayakkabı tercihi spor ve rahat tasarımlı ayakkabılar ofis ortamında klasik tasarımlı ve topuklu ayakkabı modellerinin kullanıldığını görüyoruz. Bu modellerde öne çıkan bir diğer unsur da çanta tercihidir. İş kadınları için tercih unsuru olarak klasik tasarımı ve işlevsel özellikte tasarımları ile çantalar ayakkabılar ile renk ve tasarım yönünden uyum sağlayarak özel bir tesettür giyim kombini haline dönüşüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın