Mobilya

En Şık Koltuk Takımları Nasıl Olmalı?

 

Yeni yılla birlikte yepyeni bir ev dekorasyonu arayışı içerisinde olan birçok aile mevcut doğal olarak. Bu bakımdan makalede bu yılın en öne çıkan koltukları ve modelleri derlenerek en yeni modelleri hakkında ayrıntılı bilgilere yer verildi. Bu makaleyi okuduktan sonra en şık koltuk takımları hakkında detaylı bilgiler elde edebilecek ve böylelikle en şık koltuk takımlarının nasıl olması gerektiğine dair soruya yanıt bulabileceksiniz.

 

Avangart stili

 

Günümüzde ev dekorasyonunda özellikle yaşam alanları olarak oturma gruplarında, koltuk takımlarında altınla yaldızlanmış varak üslubu olarak bilinen ve temelini 19. yüzyıl Avrupa sanatından alan barok ve rokoko stillerinde avangart stilleri bulunmaktadır. Bu stillerle tamamen yaldızlarla kaplanmış koltuk takımı ayaktan gövdesine varıncaya dek kendisini hissettirmektedir. Böylelikle avangart stilindeki bitkisel süsleme mobilyanın her bir yanını kuşatmış olarak karşımızda durmaktadır. Günümüzde de koltuk takımlarında bu tarzların sürekli denendiği ve ortaya lüks koltuk takımı olarak birbirinden gösterişli modellerinin çıktığı görülmektedir.

 

Bitkisel süsleme

 

Koltuk takımlarının taşımış oldukları bu altın yaldız üslubu beraberinde bitkisel süsleme kompozisyonunu da getirmektedir. Birbirine iç içe geçmiş halde girift halde tasarlanarak karşımıza çıkan bitkisel süsleme teknikleri bu yönüyle tamamen farklı ve tamamen değişik nitelikler sunarak apayrı bir kompozisyon sunması yönünden dikkat çekmektedir.

 

  1. Esedra lüks koltuk takımı

 

Makalenin buradaki bölümünde ise öne çıkan lüks koltuk takımı modellerine yer vermek gerekmektedir. Bunlardan birisi olma özelliğini taşıyan esedra lüks koltuk takımı modeli yukarıda tarifi tarifine uyan tüm şıklığıyla göz alıcı bir ev dekorasyonu yansıtmaya devam etmektedir.

 

  1. Andulo lüks koltuk takımı

 

Farklı renk seçenekleri bulunan ve odanın tüm duvar yüzeyleriyle tamamen uyumluluk özelliği taşıyan bu koltuk takımı modeli de gösterişli yaldız bitkisel kompozisyonlarıyla dikkat çekmektedir. Dikkat çeken tüm bu yönleri söz konusu koltuk takımı modelinin sahip olduğu pek çok özellikleri ortaya koymaya devam etmektedir.

 

  1. Lavanta lüks koltuk takımı

 

Son olarak lüks koltuk takımı modellerinden şıklıkta rakip tanımayan lavanta modeli de lüks koltuk takımı arasında gerçekten de sınırları zorlayan bir varak üslubunda tasarlanarak ev dekorasyonunun bu yılki belirleyici modasını yansıtmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Aksesuarlar Ürünlerinde Yenilikler Neler? başlıklı makalemizde masko ve masko mobilya hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın