Erkek Giyiminde Kaliteye Önem Verin

Giyim türleri erkek giyim ve kadın giyim olarak ikiye ayrılırlar. Her ne kadar kadın giyim sektörü çok fazla göz önünde olsa da son yıllarda erkek giyimi ve erkek giyim sektöründe de hareketlilik vardır.

Kadın giyiminin kuralları ve incelikleri olduğu gibi erkek giyim sektörünün ve erkek giyiminin de kuralları vardır. Yaşa uygun giyinmek, ortama uygun giyinmek ve koşullara uygun giyinmek bunlardan bazılarıdır. Koşullara uygun giyinmek hava şartlarından çalışma şartlarına ve ekonomiye kadar birçok şeyi içine alan bir tanımdır.

Daha önceki zamanlarda erkekler moda ile ilgilenmezken günümüzde ortamlarının üzerinde bir miktarda erkekler özellikle kendileri ile ilgili moda dergilerini takip etmeye başlamışlardır ve giyim kuşamlarına en az kadınlar kadar özen ve önem göstermektedirler.

Modaya ve giyim kuşamlarına özen göstermeyen erkeklerde vardır. Bu tip erkeklerin giydikleri kıyafetler bazen ortama ve şartlara uygun olmaz. Bu yüzden bu tip erkekler nişanlısından, eşinden, kızından veya arkadaşlarından erkek giyim kuralları konusunda yardım almalıdırlar.

Artık moda evleri erkek giyim konusunda çok fazla tasarımlara imza atmakta ve erkeklerinde şıklık yarışı içerisine girmelerine neden olmaktadırlar. Erkek giyim konusunda önemli olan mekâna göre giyinmektir. Çünkü bir iş toplantısına üzerinizde spor bir ceket ve kot pantolonla gidemeyeceğiniz gibi bir plaj partisine de kravatlı bir takımla gidemezsiniz.

Anlaşılacağı üzere en az bayan giyimi konusu kadar erkek giyim konusu da incelik, uyum ve zaman ister. Erkek giyim konusunda uzmanlardan yardım alan beyler birebir o tariflere bağlı kalmamalı, kendi kişiliğini ve tarzını ortaya koymalıdır. Bir başka konuda kıyafet seçiminde abartıya kaçmak büyük bir hata olacağı için komik ve istenmeyen görüntülere neden olacaktır.

Bir erkeğin stilini yaratması çok önemlidir. Sizin sitilinizi sizden daha iyi kimse bilemez bunu unutmayınız. Erkek giyim ve modası aksesuarları da en az kıyafet kadar önemlidir. Erkek giyiminde ayakkabı çok önemli bir detaydır çünkü giydiğiniz kıyafetin tamamlayıcısı ayakkabıdır.

Çok şık bir takım elbisenin altında spor bir ayakkabı giydiğinizdeki komik görüntüyü bir hayal edin. Tarih boyunca çeşitli insanların dinleri, medeni durumları, örf ve adetleri değişik olduğundan giyim kuşam şekilleri de farklılık göstermiştir. Kıyafetlerde dini inanışların, iklim şartlarının, medeniyetlerin, mesleklerin, mizaç ve huyların, ekonomik şartların ve sosyal faktörlerin büyük tesiri olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply