Moda

Erkek Kemer Uyumuna Dikkat Edin

Kemer kullanımı hem erkek hem de bayanlar için kullanımı günlük hayatta çok önemlidir. Çünkü kemerin kullanılmaya başlaması ile gelen bir rahatlık söz konusudur. Tabiki de kemer kadar da kemerin pantolona uygun kemer seçimi de önemlidir. Pantolona uygun kemer seçimi yapılmadığı takdirde hem görüntü hem de rahatlığı açısından sorun teşkil edebilir. Kemer seçerken özelliklede pantolon türü ve rengi bu devre de çok önemlidir.

Mesela deri kemere uygun olarak bir pantolonla giymediğimiz zaman hem çok kötü bir görüntüye sebep oluyor hem de insanların tuhaf bakışları altında da rezil olma ihtimalimiz çok yüksektir. Bazı kemerler deri kemerle uyumlu olmayı başarırken bazıları da dokuma kemer ile kullanılması hem görüntü güzelliği hem de insanlar arasındaki prestijimizin artmasına vesile olur.

Mesela açık renkli bir pantolonla açık tenli kemerin kullanılması çok hoştur. Özelliklede fındık rengine benzeyen ve açık kahverengi kemerler açık pantolonlarla bazen insanı toplum içinde getireceği yeri bazen siz bile tahmin edemezsiniz. Açık renkli pantolon ile kapalı hafif soluk mat bir lacivert kemer çok hoş bir stil oluşturur. Ayrıca da keten ve kanvas pantolonlarda kullandığımız saraç detaylı bir kemeri kot pantolonun üzerindeki hoşluğu, rahatlığı ve insanlar arasında giyim dehası olarak da görülebilmeğiniz de muhtemeldir.

Ama eğer siz daha spor ve free takılmak istiyorsanız ve karşı tarafa böyle bir hava vermek istiyorsanız eğer kemer olarak renkli kemerler kullanmanız daha doğru olacaktır. Erkeklerde kemer ve ayakkabı uyumu hepimizce malumdur. Erkekler genelde tek çizgi v abartıyı sevmedikleri için olsa gerek özellikle de çalışan ciddi iş adamları için taktıkları aksesuar çok önemlidir. Bundan dolayıdır ki klasik ve daha koyu renkli pantolonları tercih ederler.

Örneğin toplantıya gidecek bir iş adamı için takım elbise üzerine taktığı kravat ve kemerin ayakkabı üçlüsünün uyumunun yeri ayrı bir yerdedir. Ama iş adamı değil de daha rahat ve cool takılan kimseler içinde bunlar özellikle de genç kesimlerden olan 16-24 arası gençler için rahatlık ön planda olacağı için bu uyuma gerekmez ama onlarda kemerin asıl işlevi rahat olmasıdır. Kısacası erkek kemerler her kesimde ve her yaşta kişiliği ve rahatlığı temsil eden bir kullanım aracıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın