Aksesuarlar

Eşarp Nasıl Seçilmelidir?

Eşarp seçerken dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Seçim yaparken mutlaka giysiye uygun eşarp seçilmelidir. Giysi uyumunu yakalamak için seçilen eşarpların mutlaka ten rengine de uyum sağlaması gerekmektedir. Bu detaylara dikkat edildiğinde şık ve zarif görünüm elde edilmektedir. Tesettür giyimi seçen bayanların giyim konusunda son yıllarda çeşitliliğin artmasıyla kafa karışıklığı yaşaması ve yanlış parçaları birleştirmesi görüntü karmaşıklığına sebep olmaktadır. Bu sorunun aşılması için mutlaka bayanların yüz tiplerini ve ten renklerini iyi analiz etmesi gerekmektedir.

Eşarp seçimi tek bir alternatif olarak karşımıza çıkmamaktadır. Seçim yapılırken mutlaka koyu renkli, açık renkli, mevsime uygun ve ten uygun seçimler yapılmalıdır. Tüm bunlara ek olarak kurtarıcı parçalar seçildiğinde hem bütçeye hem de zamana katkı sağlamak da mümkündür.

Eşarp Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

  • Koyu ten rengine sahip bayanların eşarp seçimlerini mutlaka ten renklerini açacak renklerden yana kullanmalıdırlar.
  • Açık bir tene sahip olan bayanın eşarp seçerken mutlaka ten renklerini soluk gösterecek ve enerjilerini düşüren renklerden uzak durması gerekmektedir.
  • Eşarp seçiminin en önemli detayı mevsimi ön planda tutmaktır. Mevsime göre eşarp seçmek her zaman şık bir görüntüye kavuşmayı sağlar. Yaz mevsiminde ön plana çıkan çiçekli desenler her bayanın dolabında bulunmalıdır. Kış mevsimine gelindiğinde soğuk renkler ön plana çıkarak mevsimsel uyum yakalanmasına olanak sağlamaktadır.
  • Giyime uygun şal seçmek çok zor bir karar değildir. Giyim konusunda gönle hitap eden bir elbise veya tunik üzerine tamamen uyumlu geçiş sağlayan bir eşarp tüm şıklığı ön plana çıkarmayı sağlayacaktır. Örneğin; pembe bir tesettür elbise seçiminde ton geçişini sağlamak adına aynı renk bir eşarp seçmek doğru bir karar olmayacaktır. Giyilen elbiseni alt tonuna sahip olan bir eşarp her zaman güzel bir görüntü sergilemektedir.
  • Eşarp seçerken kumaş detayını atlamamakta yarar vardır. Seçilen eşarp modelinin kumaşı mutlaka önceden analiz edilerek dokusu ve yapısına dikkat edilmelidir. Bu tür detayların dikkatle takip edilmesi her mevsimde ve her davette şık, asil ve zarif görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Parti Malzemeleri Nasıl Seçilmelidir? başlıklı makalemizde parti malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın