EV VE İŞ YERİ DEKORASYONLARININ KÜÇÜK AMA ETKİLİ UNSURU

 

 

Evlerimizde ve işyerlerimizde biz fark etmesek bile varlıkları şıklık katan dekorasyon ürünleri yer almaktadır. Bu dekorasyon ürünleri çok önemsenmese de dizayn şekilleri sayesinde ev ve işyerlerine estetik katan unsurlardır. Bu ürünlerin meydana getirdiği estetiklik söz konusu ürün zarar gördüğünde ortaya çıkmaktadır.

 

Kapı kolları yukarıda bahsettiğimiz dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. evlerimizde ve işyerlerimizde diğer ev eşyaları kadar önemsenmeyen ancak estetik olanları tercih edildiğinde yaşam alanlarımıza oldukça büyük bir fark katan kapı kolları iç mimarlık alanında en çok önem verilen konular arasında yer almaktadır.

 

Tıpkı diğer ürünler ve ev eşyaları gibi kapı kollarının da çeşitleri bulunmaktadır. Bireyler kendi zevklerine ve eşyalarına uygun kapı kolu seçimi yaparak ev ve işyerlerindeki tasarımları güçlendirmektedirler.

 

Kapı kollarının dekorasyon çok daha önemli bir işlevi daha bulunmaktadır. Kapı kollarının dayanıklılığı ve üretildiği malzeme onların güvenilirlik derecesini belirlemektedir. Hırsızlar kalitesiz malzemelerden üretilen kapı kollarını kolayca açarak ev ve işyeri soygunlarını gerçekleştirmektedir. Bu nedenle ister odalarınıza veya isterseniz dış kapılarınıza seçeceğiniz kapı kollarının mutlaka dayanıklı ve kaliteli olması şarttır.

 

Piyasada pek çok kapı kolu markası olmasına rağmen kaliteli ve dayanıklı kapı kollarını üreten firma sayısı oldukça azdır. İnternet üzerinde yapacağınız kısa bir araştırma ile kapı kolları alanından kaliteli ürün markalarına ulaşabilirsiniz. Bunun için özellikle tamirat ve dekorasyon konularının tartışıldığı forum ve blog sitelerini takip etmeniz ve buralardaki kullanıcı yorumlarını okumanız oldukça büyük fayda verecektir.

 

Yukarıda kapı kollarının iç mimarın alanında oldukça önemli olduklarından bahsetmiştik. Kapı kollarının kapıya ve diğer ev eşyalarına uyumu oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle kapı ile uyumlu kapı kolları evlere estetik ve zarif bir görünüm kazandırmaktadır.

 

Kapı kolları seçimi yaparken zevkinizi ve tarzınızı dikkate almanızı tavsiye etmekteyiz. Örneğin modern bir dekorasyon tarzınız varsa modern çizgiler kullanılarak tasarlanan kapı kollarını tercih etmeniz size tarzınızı yansıtma konusunda daha fazla yardımcı olacaktır. Günümüzde pek çok sanal alışveriş sitesinde ünlü markaların kapı kolları modellerinin uygun fiyatlarla satışı gerçekleştirilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Genç Odaları Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply