Evinize Özel Yatak Odaları

Yatak odaları, günün yorgunluğunu atmamızı sağlayan, iyi bir dinlenme alanıdır. Bunun için yatak odamızı bize en huzurlu ortamı sağlayabilmesi amacı ile düzenlemeli, mobilyalarımızı ona göre almalıyız.

Yatak odası mobilyalarını alırken; mobilyanın kalitesine, fiyatına dikkat etmemizin yanında diğer önemli konu da odanın seçimidir. Yatak odamızın havalandırması iyi olmalı, güneş almalı, gürültüden uzak olmalıdır. Çünkü en iyi dinlenebileceğimiz mekandır yatak odaları. Yatağımızın rahat olması, mobilyaların kullanışlı olması, odamızın yapısına en uygun şekilde düzenlenmesi önemlidir.

Yatak odaları mobilyalarında ahşap modeller de, seçenekler oldukça fazla. Ahşap mobilyalar, daha ekolojik ve doğal olduğundan fazlasıyla tercih edilmektedir. Ayrıca yatak odası mobilyalarında bazı detaylarda örneğin; yatak başlarında deri de tercih edilmekte. Bunun dışında parlak kumaşlar ve temizliği rahat olan kumaşlar da mobilyalarda kullanılabiliyor.

Yatak odaları mobilyalarını alırken yatak başı, etejerler, gardrop, yatak gövdesi, makyaj masası seçiminde zevkimize hitap eden ürünü almamız önemlidir tabii fakat sadece zevkimize göre değil, odamızın büyüklüğüne de uygun olup olmadığına dikkat etmeli ve ona göre karar vermeliyiz. Kullanılabilir olması çok önemlidir. Alacağımız yanlış mobilyaların dar alanda üst üste gelmesi hem alanı daraltır, hem de kullanılabilir durumda olamaz. Küçük olan yatak odalarında etejer koymak yerine duvara monte edilen raflar kullanılabilir. Çünkü zaten küçük olan odanın her iki tarafına koyacağımız etejer alanı daha da daraltacaktır. Kimimiz daha şık, renkli ve klasik tarzı seçerken, kimilerimiz ise daha sade ve spor mobilyaları tercih etmekteyiz.

Renk seçenekleri olarak genelde, beyaz, siyah ve ahşap renkleri kullanılmakta olsa da özel olarak daha canlı renkler de isteğe göre üretilebilmektedir. Klasik yatak odaları mobilyalarında tercih edilen renk ise genellikle altın sarısıdır. Yoğun olarak kullanılan sarı renkler yatak odalarının daha ağır görünmesine neden olmaktadır.Kaliteli ürünü en uygun fiyatla alıp ,yatak odanızda huzur ile uyumanız dileğiyle.

http://www.tarzmobilya.com/asp/group/4/Yatak-Odalari

Bir önceki yazımız olan Avangarde yatak odaları ve fiyatları başlıklı makalemizde avangarde+yatak+odaları+modelleri, avangarde+yatak+odası ve avangarde+yatak+odası+fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply