Evinizin Gözdesi TV Üniteleri

Televizyon sehpasının yeni ve modern zamandaki adı TV Ünitesi olmuştur. TV Ünitesi eski tip televizyonlara uygun olmamasının yanında sadece LCD televizyonlar için tasarlanmıştır. Sade olmasıyla birlikte fazla yer kaplamaması, özellikle yeni evlenen çiftlerin rahat ve konforu açısından oldukça önem taşımaktadır. Göze daha hoş ve zarif geldiğinden artık evlerde eski televizyon sehpaları değişerek yerini bu ünitelere bırakmıştır.

TV Ünitesi, “gerçekten gerekli midir?” sorusuyla karşılaşılıyorsa; “ne işe yarar?” sorusunun sorulması, gerekli midir gereksiz midir ortaya çıkartacaktır. Günümüzde LCD televizyonunuz varsa ya da yeni alma gibi bir girişimde bulunduysanız TV Ünitesi artık olmazsa olmaz duruma geldi. Hem görünüm hem de rahatlığı bakımından evinizin de gözdesi haline gelecek, ev düzenine olumlu yönde katkılar sağlayacaktır. Özellikle vitrin ve salon takımları ile uyumlu olmasına da dikkat edilen konuda, artık vitrinlerin yerine de TV Ünitesi almış bulunuyor.

TV Ünitesi hangi amaçla kullanılır?

Araştırmalarda gösteriyor ki, Türk Milleti olarak televizyon seyretme oranımız; başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkeden çok daha fazla orana sahiptir. Buradan çıkan sonuç ise; LCD televizyonların hem konumlandırma hem de taşıma gibi sorunlarını ortadan kaldıracak bir platforma yönlenmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca TV Ünitelerinde yer alan kısımlara kitap gibi eşyaların koyulması dekorasyon anlamında da katkı sağlıyor.

Buda tercih edilmesini bir hayli arttırmaktadır. TV Ünitelerinde önemli olan bir konu da; TV Ünitesinin nereye koyulacağıdır. Oturma odası olarak tercih edilen oda kullanılacaksa bu odanın büyük olmasına özen gösterilmelidir. Hareket alanını kısıtlamayacak şekilde olmasına karar verilmeli ve yeri geçici olmamalıdır. Uygun bir şekilde konumlandırılmış eşyaların göze hitap ettiğini de unutmamak gerekir.

Yeni evli çiftlerin sıklıkla tercih ettiği ürün olması, LCD satışlarında da artışa neden olmuştur. TV Ünitesinin raflı ve camlı olmasına dikkat ederken; mutlaka odanın içerisinde yer alan diğer mobilya veya eşyalara uygun olarak seçilmesi gerekir. Aksi takdir de sıkıcı bir ortam oluşturmuş olabilirsiniz. TV Üniteleri belirli standartlara göre üretildiğinden satın almadan önce yerinizin, 240 cm – 250 cm arasında boşluğa müsait olup olmadığına göz atmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Şık ve Modern TV Üniteleri başlıklı makalemizde tv üniteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply