Ferace Modellerinde Son Moda Kreasyonları

 

BÜRÜN           Her geçen gün farklı çeşitleri ve renkleri tasarlanmakta olan ferace modelleri, oldukça şık halleriyle dikkat çekmektedir. Giydiğiniz anda üzerinize yakışan ve tam bedeninize oturan modellerinden mevlana modellerine, düz kalem modellerinden pileli modellerine kadar pek çok çeşidi bulunmaktadır.

 

Modası, geçtiğimiz her gün daha da artan ve kesinlikle kadınların vazgeçilmez parçaları arasında yer alan ferace modelleri, farklı renklerin ve desenlerin de harmanlanması ile harika görünümlere kavuşmaktadır. Genellikle ithal edilen ancak ülke de bol miktarda üretilmekte olan ferace modelleri ile kendinizi bir hayli rahat hissedeceksiniz. Ferace modelleri hem günlük yaşama uyum sağlar hem de özel gün ve gecelerde şık bir şekilde kombinlenerek kullanılmaya açıktır.

 

Feracelerin Kumaş Özellikleri Nelerdir?

 

Feraceler genellikle şifon tarzında yumuşak ve kolayca yıkanabilen kumaşlardan tasarlanmaktadırlar. Bu kumaşların özellikle seçilmesinin nedeni ise, hem kolayca üzerinizde taşıyor olabilmeniz, hem kolaylıkla yıkanıyor olması ve uzun süre kir tutmamasıdır. Feraceler aynı zamanda özle kumaşlardan da dikilmektedir. Genellikle elde edilen kumaşlar çok nadir ülkelerde üretilen kumaşlardandır. Oldukça yumuşaktır ve üzerlerinde minik biçimlerde kabartmaları da yer almaktadır.

 

Böyle kumaşların tercih edilmesinin en büyük sebebi ise kesinlikle hava alıyor olmasıdır. Hem yaz hem de kış mevsimlerinde mevsimlik olarak kullanılabilme niteliğini de kumaşları sayesinde taşımaktadır. Bu tür kumaşların genel adı ise Medine İpeği olarak bilinmektedir. Feracelerde, eşarp ve şallarda büyük oranda kullanılmaktadır. Eğer Medine İpeği kumaşından bir ferace temin ederseniz, aynı kumaştan bir de eşarp ya da şal temin ederek oldukça harika bir kombin yapmış olursunuz.

 

Feraceler Nasıl Kombinlenmelidir?

 

Feraceler genellikle siyah renk kumaşlar kullanılarak üretilmektedir, ancak renkli kumaşların da tercih edildiği modeller mevcuttur. Eğer feraceniz siyahsa, renkli stiletto ya da tek bant ayakkabılar ve aynı renkte şal ya da eşarplar ile kombininizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Böylece feracenizin şıklığı da ortaya çıkmış olur, ayakkabı ve eşarplarınızın uyumu da kendini göstermiş olur. Ancak feraceniz alışılmadık bir renkte ise, tam bu rengin zıttında tonlar kullanarak ayakkabı ve eşarp tercihi yapmalısınız. Üzerine uygun bir renkte çanta da aldığınızda oldukça şık olarak uyumu yakalamış olursunuz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply