Moda

Ferace Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

            Tesettürlü kadınların en sık kullandığı parçaların başında ferace modelleri gelmektedir. Günlük yaşamda oldukça fazla kullanılan bu ürünler, dış giyimin oldukça önemli bir parçasıdır. Bu yüzden şıklığınızı ortaya çıkartmak ve istediğiniz bir görünüme sahip olmak için ferace tercihlerinde şu konulara dikkat etmek size oldukça fazla kolaylık sağlayacaktır:

 

– Model tercihi:

 

Feraceler kadınların dolaplarında diğer giyim parçalarına göre daha az sayıda bulunmakta ve genellikle tüm kıyafetler ile birlikte kullanılmaktadır. Bu yüzden ferace seçimlerinde diğer kıyafet modelleriniz ile uyumlu parçalar seçmeli ve bir bütünlük yaratmalısınız. Bir kaç farklı renk ve modelde feraceye sahip olmak kombin oluştururken size oldukça yardımcı olacak ve zorlanmadan kombinlerinizi oluşturmanızı sağlayacaktır. Model tercihlerinde moda unsurlarını barındıran ürünlerden daha çok zamansız olan modelleri tercih etmek birçok farklı yerde feraceyi kullanma imkânını da size sunar.

 

– Renk tercihi:

 

           Ferace seçimlerinde göz önünde bulundurulması gereken diğer bir konusu ise seçilen renktir. Kadınlar ferace seçimlerinde ne yazık ki genellikle siyah rengini seçmektedirler. Siyah rengi ana bir renk olsa da belli bir süre sonra sizi sıkan bir görüntü oluşturur. Bu yüzden farklı renklerde ürünler tercih etmek hem yenilenmenize hem de kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Özellikle bu sezonun popüler renklerinden olan lacivert, sarı, bordo gibi farklı renklere feracelerde yer vererek hem tazelenebilir hem de trend bir görünüm elde edebilirsiniz. Ferace ile birlikte zıt renklerde şal kullanımının bu sezonun oldukça popüler akımları arasında olduğu da unutulmamalı.

 

– Detaylar:

 

           Ferace tercihlerinde kadınlar genellikle detaylardan kaçınmakta ve düz modelleri tercih etmektedirler. Oysaki feraceler üzerindeki hareketler sizi sıkıcılıktan uzaklaştırır ve dış giyimin başlı başına bir moda unsuru olmasına yardımcı olur. Özellikle işlemeli parçalar son zamanlarda kadınlar arasında oldukça fazla tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. İşlemelerin haricinde dantel detaylar ve payetler gibi unsurlarda ferace modellerinde karşımıza çıkmakta ve her geçen gün kadınlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

 

Siz de ferace tercihlerinizde bu noktaları göz önünde bulundurarak stiliniz ile bir araya getirebilir ve her zaman severek giyeceğiniz kombinler oluşturabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın