Moda

 Giyimin Temel İhtiyacı

Her insan vücudunu koruma amaçlı giysilere ihtiyaç duyar. Dış giyimin önemli olduğu kadar insan için iç giyim de oldukça önemlidir. Dış giyime kıyasla daha çok dikkat çekici ve renkli bir dünyası vardır iç giyimin. İç giyimlerde seçim yapılırken genellikle rahat ve kullanışlı olanlar tercih edilir. Çünkü giyildiği zaman rahatsızlık veren çamaşırlar tüm günün berbat geçmesine sebep olabilir. İnsanlar için rahat her şeyden daha önde gelir. Fakat rahat olduğu kadar bu ürünlerin temiz olması da oldukça önemli bir faktördür.

Temiz olmayan bir iç çamaşırı birçok enfeksiyona sebep olabilir. Bu da çok ciddi hastalıklara yakalanmak demektir. Bayanlar iç çamaşırı konusunda oldukça çok fazla çeşide sahiptirler. Sütyen, jartiyer, tanga, tayt, büstiyer bayan fantazi iç giyim dünyasında bulunan birkaç çamaşır arasında bulunur. Erkekler için ise atlet ve boxer çeşitleri üretilmiştir. Yazın daha ferah tutan çamaşırlar tercih edilirken kışın biraz daha korumalı olanlar daha kullanışlıdır.

Bayanlar iç çamaşırında renge, desene ve ayrıntılara çok fazla dikkat, önem verirken erkekler için sadece ihtiyaçtan ötürü giyilen ürünler giysilerdir. İç çamaşırlarının yüzlerce çeşidi vardır. Mesela en basit örneği bir sütyen kendi arasında çok fazla kategoriye ayrılabilir. Birçok kadın desteksiz içi boş sütyenler tercih ederken bazıları ise içi dolgulu olanları kullanmayı sever. Dolgulu sütyenler göğüsleri daha dolgun ve büyük gösterir. İçi boş olanlar ise özellikle adet döneminde olan bayanlar için oldukça rahat ve kullanışlıdır. Doğum sonrası bayanlar için emzirme sutyenleri bile üretilmekte.

Bir bayanın kullandığı sütyen oldukça önemlidir. Gün içinde kendilerini güvende hissetmesini sağlar. Sütyenler kadar külot çeşitleri de çok fazladır. Mesela kumaş pantolonlar ile rahat kullanılması izini belli etmemesi için dikişsiz külotlar üretilir. Ya da işin içine seksilik katmak isteyenler için tangalar üretilmektedir. Külotun temiz olması oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husustur. Günlük olarak mutlaka değiştirilmelidir. Birçok kötü enfeksiyona sebep olabilir. Kişi ne istediğini bildiği sürece her iç giyim mağazasında kendi isteğine ve zevkine uygun iç çamaşırını kolaylıkla bulabilir

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın