Moda

 Günlük Hayatımızın Vazgeçilmezleri Giysilerimiz

 

MATAŞ TUNİK         Günümüz dünyasında, giysisiz yaşamak, insanlar için oldukça güçtür. İnsana özel olan giysiler, dünyada başka bir yaratığa verilmemiş. Tabi, insanların istek ve arzuları, tek tek değişkenlik göstermektedir. İnançlar, ideolojiler ve daha birçok etken, giyimde kendini göstermektedir. Bizim öz kültürümüz ise Osmanlı olup, Avrupa kültürü ile sürekli karşı karşıyadır. Etekler, bluzlar, ferace elbise çeşitleri, tunikler, kaplar, kabanlar, pardesüler ve hatta çarşaflar bile, günümüz tesettür piyasasında üretilmektedir. İnsanlar, zevklerine ve inançlarına göre, bunlardan birini tercih etmektedir.

 

Teknolojisinin Gelişmesi İle Bol Çeşit Ve Renk Var

 

Teknolojinin gelişmesi ile hızlı ve seri üreten çok fonksiyonlu tekstil makinaları, kısa zamanda yüzlerce çeşidi üretebilmektedir. Günümüzün vazgeçilmez ihtiyacı olan giysiler, ferace elbise çeşitleri ve daha birçok çeşitleri, fabrikasyon usulü ile bir anda binlerce çeşit olarak üretilmektedir.

 

Tesettürlü ferace ve diğer ferace çeşitleri, anında online satışla, müşterilerine ulaştırılmaktadır. Kışlık ve yazlık üretilebilen ferace elbise çeşitleri, tesettürlü olarak da piyasada yerini almıştır. Tesettürlü ferace, eller ayaklar ve yüz kısmı açık kalacak şekilde ve vücut hatları belli olmayacak şekilde üretilen giysilerdir. Bunların dışında da birçok ferace elbise çeşitleri vardır.

 

Kışlık Ve Yazlık Üretim Yapılmaktadır

 

Tesettürlü veya tesettürsüz bütün elbiseler kışlık ve yazlık üretilmektedir. Kış ayları için ferace elbise çeşitleri, kadife ve polar gibi kışlık kumaşlardan üretilmektedir. Özel renk ve desen seçenekleri ile seçmekte zorlanmaktasınız. Seçimleriniz için yapacağınız en iyi şey, size uygun tasarımı beğenmektir. Yazlık çeşitler ise, daha çok ince olmaktadır. Keten ve kot gibi kumaşlardan üretilmektedir. Özellikle tesettürlü olanlar hac ve umrede oldukça kullanışlı olmaktadır. Bütün müşteriler için üretilebilen giysi seçenekleri, online mağazalarda, bin bir renk ve desenle, seçilmeyi beklemektedir.

 

Feraceler

 

Feraceler, tesettürlü veya Avrupa tarzı olarak üretilmektedir. Öz kültürümüz olan tesettürlü giyim tarzı içerisinde üretilen feraceler, Avrupa tarzı içerisinde de üretilmektedir. Avrupa tarzı feraceler ise, kendine has modelleri vardır. Bu modellerde, transparan giyim tarzı hakimdir. Yırtmaç, dar kesim ve dekolte giyim, Avrupa tarzı giyimin şeklini oluşturmaktadır. Ancak tesettürlü giyim tarzında ise, eller, ayaklar ve yüz hariç vücut tamamen kapanmakta, ayrıcı vücut hatları belli edilmemektedir. Yırtmaç veya dekolte tasarımlar, Avrupa tarzı giyim kategorisine girmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın