Güvenli Veri İletişimi için Logo E-fatura

Faturaların artık kağıt olarak değil de, online ortamlarda daha güvenli bir şekilde iletilmesi, alınması ve saklanması konusunda ortaya çıkan bazı kanunlar ile birlikte olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’nın da belirtmiş olduğu bazı kurallara uygun bir biçimde geliştirilmiş olan e-fatura uygulaması, biraz önce de değindiğimiz gibi kağıt faturalar ile birebir aynı özelliği ve değeri taşımaktadır. Aynı zamanda da faturaların daha güvenli ve kontrollü bir şekilde iletilmesi de gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Logo programı üzerinden e-fatura uygulamaları 2 şekilde verilmektedir. Bunlar;

  • LOGO e-Fatura – Dosya Transfer Çözümü

Bu çözüm olanağını tercih etmekte olan kullanıcılar, faturalarını sisteme manuel olarak girmektedirler. Aynı zamanda işletmeler faturaların alınması ve iletilmesi gibi uygulamalarını özel bir sunucu yazılımına gerek olmadan da yapabilmektedirler.

  • LOGO e-Fatura + Sunucu Yazılımı – GİB Entegrasyon Çözümü

Logo e-fatura uygulaması ile birlikte, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın da sistemine entegre edilerek Logo e-fatura sisteminden oldukça kolay bir şekilde yararlanabilmektedir. Yani Logo e-fatura firmalar için son derece kolaylık sağlamakla birlikte, faturalara dair olan her işlemi üstlenmiş durumdadır ve gerekli durumlarda firmalara her daim destek sunmaktadır.

Kısacası logo e-fatura uygulaması firmalar için son derece kolaylık sağlayan bir çözümdür. Gelir idaresi başkanlığı ile birlikte ortak bir çalışma halinde tamamen kullanıcıların kolaylığı adına sunulmuş bir sistemdir.

 

Bir önceki yazımız olan E-fatura Entegrasyon Hizmetleri başlıklı makalemizde e-fatura, e-fatura entegrasyon ve logo e-fatura hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply