Moda

Güzel Bir Göz Makyajı İçin Neler Yapılmalı

 

Bir kadın için güzel görünmenin en önemli sırlarından biri hiç şüphesiz gözlerinin ön plana çıkmasıdır. Yapılacak olan güzel bir makyaj ile harika bir görsellik yakalanabilir. Örneğin göz farı makyaj ürünleri çeşitleridir. Bu ürünler cildin rengine türüne göre kullanılmaktadır. Ten renginiz ne ise ona göre uygulanacak olan bir göz farı ile hoş bir görünüme bürünmek mümkün. Aynı zamanda bu görselliği artıracak bir diğer makyaj türü ile maskara, diğer ismi ile rimeldir. Gözleri daha dikkat çekici bir hale getirmek için kullanılan bu ürünler aynı zamanda kirpikleri daha canlı, kalın ve uzun göstermektedir. Bu da bir kadının kirpikleri için en çok istediği şeydir.

 

Göz için makyaj setleri

 

Gözlere yapılan makyaj sonrası bir kadın tamamen değişebilir. Tabii gözler için kullanılan makyaj ürünleri kesinlikle kaliteli ve marka olmalıdır. Bu sayede daha parlak ve canlı göz ile kirpiklere ulaşmak mümkün. Göz makyajı için göz kalemi ise yapacağınız bir makyajı daha belirgin bir hale getirmek adına tamamlayıcı bir üründür. Dikkatleri üzerinize toplamak için göz kalemi hassas bir şekilde sürülmelidir. Elbette gözleri anlamlandıran ve bakışları daha güçlü kılan eyeliner makyaj çeşidini de unutmamak gerek. Cildinizin farklılığına göre değişik çeşitlerde eyeliner bulmanız mümkündür. Gözaltı kapatıcı ise bir hanımın gözlerinin alt kısımlarında oluşmuş çukurlukları ve hafif koyulaşmış hoş görünmeyen noktaların kapatmak adına en çok kullandığı ürünler olmaktadır.

 

Farklı göz makyaj ürünleri

 

Gözleri daha güzel bir görünümüne bürümek için ise gözlere yapılan makyaj haricinde kaş için de kullanılan bir takım ürünler bulunmaktadır. Kaş kalemi bunların başında gelmektedir. Kaşlara güzel bir şekilde verdirmek ve daha ince ya da görünür bir hale sokmak adına kaliteli bir kaş kaleminin önemi büyüktür. Burada kaş rimelini de unutmamak lazım. Kaşlarda daha canlı ve hoş bir izlenim yaratmak için kaş kalemi oldukça işe yaramaktadır. Tüm bu makyaj ürünleri arasında aynı zamanda takma kirpikleri de unutmamak lazım. Gözlerin harika bir görünüm ile ön plana çıkması için ve daha büyük görünmesi için takma kirpiklerin yardımı büyüktür.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın